Файл: Программа руды кіріктірілген ортасыны компоненттерін білу жне олдану (8сынып).docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.05.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көпмүшелер | Мектеп: «Баян жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
Педагогтің аты-жөні: | Касенов Т.Т |
Күні: | |
Сыныбы: 10 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Python тілінде программалау (6-сынып), Программа құрудың кіріктірілген ортасының компоненттерін білу және қолдану (8-сынып) |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; 8.3.3.2 программаны өңдеудің кіріктірілген ортасының компоненттерін білу және қолдану |
Сабақтың мақсаты: | 6-сынып
8-сынып
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 4 мин. 4 мин. | Ұйымдастыру: 6-с Тақырып: Тіл алфавиті. Синтаксис. Сабақтың мақсатымен таныстыру. – python программалау тілінде амалдарды жазу ережелерін біледі; – python программалау тілінде программа жазуды үйренеді. 8-с Сабақтың тақырыбы мен мақсаттар жарияланғаннан кейін, өткен сабақпен байланыс орнату мақсатында сұрақтар қою, жауабын айтқан, чатқа жазған оқушыны бағалау | Тақырыппен танысады Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу | | | ||
Сабақтың ортасы 10 мин. 10 мин. | Жаңа сабақты түсіндіру 6-с Программалау тілінің синтаксисі: Программадағы жолдардың соңына нүкте мен үтір қою міндетті емес; Бірнеше команданы бір жолда нүктелі үтір (;) арқылы жазуға болады; Программа жазу барысында басқа программалау тілдеріндегідей begin … end немесе/және {…} қолданылмайды. Қажет болған жағдайда олардың орнына 4 бос орын немесе шегініс (табуляция) қойылады. Идентификаторлар (айнымалылар атауы) – әріппен басталатын цифрлар мен әріптер тізбегі. Яғни, идентификатор деп программада қолданылатын айнымалыларды айтамыз. Идентификатор латын әріптерінен, төменгі сызу таңбасынан (_) және 0 мен 9 арасындағы цифрлардан құралады. Айнымалы – мәні мен типі бар шама. Программамен жұмыс барысында 8-с Жаңа ақпаратты қосымша мәліметтер беру арқылы өзектендіру Берілген видеосабақты қосып, жаңа тақырып туралы білім алуға мүмкіндік береді. Видео сабақ көрсету барысында сұрақтар қойып, оқушылардың назарын сабаққа аударып отырады. | Жаңа тақырыпты меңгеру Видеосабақты берілген ақпаратпен толықтай танысып, программа құрудың кіріктірілген ортасы компоненттері арұылы бір-бірімен салыстырып, артықшылықтарын үйренеді. Қажетті мәліметті дәптерге белгілеп алу, оқулықпен салыстырып, сұрақтар дайындап отыру. | Видеосабақ барысында мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап берген оқушыларға 1 ұпай беріледі. | | ||
Жеке жұмыс. 5 мин. 6-с | | Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру. | Бағалау критерийлерін ұсыну | . | ||
5 мин. 8-с | Сабақты барысын және оқушылардың алған білімін қорытындылау мақсатында презентациядағы тапсырмаларды орындату, ұпайлары бойынша бағалайды. | Сабақ мақсатына жетті ме? Өзін-өзі бағалайды, баллдық бағалау бойынша өз ұпайын есептейді. | Формативті бағалау бойынша сабақ барысындағы ұпайлар есептелінеді. | | ||
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | «Төрт сөйлем» әдісін пайдаланып сабақ бойынша түсінгеніңді жаз. | Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін төрт сөйлем арқылы тұжырымдайды. Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. | Дескриптор: Төрт сөйлем әдісі бойынша берілген тапсырманы толық орындайды. Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. | | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Қажеттілігіне қарай тапсырмалар беремін. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | ауызша мадақпен бағалаймын. Сонымен бірге 10баллдык жүйемен бағалаймын | Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |