Файл: азастан Республикасыны Білім жне ылым министрлігі орта мектебі кмм.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.05.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу 4-сабақk


Бөлім:

Өнер

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Шешеннің сөзі ортақ . Әнет баба өсиеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды, өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізе алады.

Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді.

Кейбір оқушылар: кейіпкер жайлы білетін мәліметтерді есіне түсіріп әңгімелей алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу:

-Әйтеке бидің нақыл сөздерін жатқа айту. Мағынасын түсіндіру.

Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді:

-Берілген мақалдардың мағынасын ашыңдар.

1. Жақсы сөз жаныңды жадыратады,

Жаман сөз уайымға салындырады.

2. Тауып айтқан сөзге құн жетпейді,

Біліп айтқан сөзге мін жетпейді.

3. Жақсы сөз – жарым ырыс.

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда «Әнет бабаның өсиеті» атты шығарманы оқитын боламыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

  1. Жаттығу жасайды.


Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді.
Тақырыпты ашады.



«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!




Жаңа білім

15 мин

2 мин
Бекіту

15 мин


(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.

А)Мәтінмен жұмыс. «Әнет бабаның өсиетін» түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар.

-Әнет бабаның өсиетін Қазыбек би қалай түсінді?

Ә) Сұрақ-жауап:

-Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін бір-біріңе сұрақтар қойып, жауап беріңдер.

Кейбір оқушылар: кейіпкер жайлы

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Қазыбек би жайлы білетін мәліметтерді есіңе түсіріп әңгімеле.
Сергіту сәтінде қазақ күйіне билейді.
(Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

Сызбамен жұмыс:

1) Сызбаға сүйеніп, шешендік сөздер туралы ойыңды қорытып айт.

2) Сызбаға сүйеніп, шешен адамға тән сипаттарды айт. Өзің тағы не қосар едің?

- Мәтінді оқиды.

- Сұрақ қойып, жауап береді.

Билеп сергиді.

-Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:

- Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл.

- Әнет бабаның өсиетін Қазыбек бидің сөзімен түсіндіреді-2балл.

- Мәтін мазмұны жайлы бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді-2балл.
Дескриптор:

- Шешендік сөздер туралы ойын қорытып айтады -1балл.

Шешен адамға тән сипаттарды айтады-2балл. Шешен адамға тән сипаттарға өз пікірін қосып әңгімелейді-2балл.

Оқулық






Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқу, Әнет бабаның өсиетін Қазыбек бидің талдауын жаттап алу.

Сабаққа кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.