Файл: Python тілінде программалау Педагогті Т. А.. (болан жадайда).doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.05.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

Python тілінде программалау

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:

12.01.23

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

IDE -мен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану;

Сабақтың мақсаты

  • IDE (ай ди и) -мен танысу

  • IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану

Бағалау критерийі

  • IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдана алады

  • Python тілінде есептің программа кодын құрып, нәтижесін экранға шығарады

ЕБҚО:(Эмоциялық мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушы)


  • IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдана алады

  • Алдын ала дайындалған программаларды көшіріп нәтижесін анықтайды

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

3 мин

5 мин


Ұйымдастыру.

Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгелдеу,

Оқушылардың көңіл күйін сұрақ қою арқылы сұрау.
2 Топқа сурет арқылы бөлу
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен , тапсырмаларымен, бағалау критерийлерімен танысады



Мұғаліммен амандасады.

Шеңбер құрады. Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақта қатысып отырғанын білдіреді
«планшет», «ноутбук» суретке сәйкес екі топқа бөлінеді
ЕБҚ оқушыны бірінші партаға отырғызамын.

Сабақтың мақсаттарымен танысып, тақырыпты дәптерге жазады.


Мұғалім қолдауы, пікір білдіруі


«планшет», «ноутбук» суреттері бар Қима қағаздар

Өткен тақырыпты пысықтау

«ЦИЦЕРОН АЛГОРИТМІ» ӘДІСІ



Сілтеме арқылы өтіп қалаған сұрақтарға жауап жазады
Ықтимал болатын жауаптар

  1. Әл хорезми

  2. Қандайда бір есепті шешу үшін, мақсатқа жету үшін орындалатын әрекеттер тізбегі

  3. Компьютерде

  4. Адам, компьютер немесе робот

  5. Программалау ретін ұйымдастыру үшін

  6. Іс әрекеттер ретімен, логикалық амалды таңдау арқылы, кейбір программаның қайталануымен орындалады

  7. IX ғасырда

Топ бір бірін бағалайды

Бір дұрыс жауап 1 балл, дұрыс болмаса 0 балл

https://padlet.com/azretalyevnaanar/l1pyorqotsm2s0nq

ортасы

+2 мин




ЕБҚО Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі ескеріліп (жұмысты орындау уақытын ұлғайтамын, қолдау көрсетемін)








Сабақтың ортасы

6 мин

6 мин

+2 мин

5 мин

+2 мин

7 мин

4 мин

Жаңа тақырыпты слайдтар арқылы түсіндіру







Слайдтарға қарап керегін дәптерге жазып отырады

IDE (ай ди и) -мен танысу

IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін білу, түсіну

Қосумша1


1.Жеке жұмыс

«Практикада қолдану»

Мысал:

а) Салемдесу программа кодын жазу

ә) Программа көмегімен сөздерді (ұш+бұрыш) біріктіру

б) Бір сөзді экранға бірнеше рет шығару

в) қарапайым фигура шығару программа кодын жазу

г) Қарапайым қосу программа кодын жазу

Кітапта берілген практикалық жұмысты орындайды

Мұғалім қолдауымен Дайын жауаптарды қолданып, өзін-өзі бағалайды.

Әр дұрыс жауап 1 балл

IDLE ортасы

6-сынып Оқулықтан 75 беттегі «Практикада қолдану»

Қосымша 1

ЕБҚО Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі ескеріліп, Алдын ала дайындалған программаларды көшіріп нәтижесін анықтайды (жұмысты орындау уақытын ұлғайтамын, арнайы дидактикалық материалдар ұсынамын)


Мұғалім қолдауымен Дайын жауаптарды қолданып, өзін-өзі бағалайды.

Әр дұрыс жауап 1 балл
Дескриптор:

Білім алушы -есептің программа кодын жазады - нәтижесін экранға шығарады


Қосымша 2

IDLE ортасы

6-сынып Оқулықтан 75 беттегі «Практикада қолдану»


2.

Жұптық жұмыс

Оқулықтағы 76 беттегі

1-3 тапсырмаларды шетінен орындау



Кітапта берілген тапсырманы орындайды

Берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құру

Еліміздің, астанамыздың атауын 4 реттен баспаға беру программасы

Python программасының көмегімен төмендегі функцияларды экранға шығар

Әр дұрыс жауап 1 балл

Жұптар дайын жауаптарды қолданып, бір бірін бағалайды.


Қосымша 3

IDLE ортасы

6-сынып Оқулықтан 75 беттегі тапсырма





ЕБҚО Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі ескеріліп, Алдын ала дайындалған программаларды көшіріп нәтижесін анықтайды (жұмысты орындау уақытын ұлғайтамын, арнайы дидактикалық материалдар ұсынамын)


Жұптар дайын жауаптарды қолданып, бір бірін бағалайды.


Қосымша 2

IDLE ортасы

6-сынып Оқулықтан 75 беттегі «Практикада қолдану»


Сөздерді сәйкестендіру әдісі арқылы бекіту


Сілтемені басып берілген тапсырманы орындайды

Әр дұрыс жауап 1 балл

өзін өзі бағалайды

https://wordwall.net/ru/resource/34267789 ортасы

Сабақтың соңы

2 мин

Керібайланыс:


Сілтемені басып кіріп Сабаққа кері байланыс жүргізеді

Сізге сабақтың ұнаған және ұнамаған сәттерін жазады

https://jamboard.google.com/d/1sTFgg-5OnC2bZR8TFjAMs9nuX7aBC_OvSeHZD44iOQE/edit?usp=sharing ортасы

1 мин

Үйге тапсырма












Қосымша №1

«Жеке жұмыс»

Бөлімі

Python тілінде программалау

Сабақтың тақырыбы

IDE -мен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану;

Бағалау критерийі

  • IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдана алады

Практикалық жұмыс

оқулықта 75 беттегі «Практикада қолдану» тапсырмасы

Бағалау критерий

дескриптор

Python терезесін пайдаланып, ең алғашқы программаларды жазады


а) Салемдесу программа кодын жазу



ә) Программа көмегімен сөздерді біріктіріп шағарады



б) Бір сөзді экранға бірнеше рет шығарады



в) қарапайым фигура шығару программа кодын жазу



г) Қарапайым қосу программа кодын жазу



Дескриптор:

Білім алушы

-есептің программа кодын жазады

-нәтижесін экранға шығарады




Қосымша №2

«Жұптық жұмыс»

Бөлімі

Бөлімі Python тілінде программалау

Сабақтың тақырыбы

IDE -мен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану;

Бағалау критерийі

Python тілінде есептің программа кодын құрып, нәтижесін экранға шығарыды

Тапсырма орындау

оқулықта 76 беттегі 1-3 тапсырмалар

Бағалау критерий

дескриптор

Python терезесін пайдаланып, программаларды құрады

Берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құру

Еліміздің, астанамыздың атауын 4 реттен баспаға беру программасы

Python программасының көмегімен төмендегі функцияларды экранға шығар




Дескриптор:

Білім алушы

-Python тілінде есептің программа кодын құрады

-нәтижесін экранға шығарады





қосымша №3

« Жұптық жұмыс»

Бөлімі

Бөлімі Python тілінде программалау

Сабақтың тақырыбы

IDE -мен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану;

Бағалау критерийі

Python тілінде есептің программа кодын құрып, нәтижесін экранға шығарыды

Тапсырма орындау

оқулықта 76 беттегі 1-3 тапсырма

Бағалау критерий

дескриптор

Python терезесін пайдаланып, программаларды құрады

Берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын IDLEортасында жазып нәтижесін көреді

Еліміздің, астанамыздың атауын 4 реттен баспаға беру программасы IDLEортасында жазып нәтижесін көреді

Python программасының көмегімен төмендегі функцияларды экранға шығаруды IDLEортасында жазып нәтижесін көреді

ЕБҚ

Қосымша уақыт беремін, мұғалім қолдауымен







Дескриптор:

Білім алушы

-Python тілінде есептің программа кодын көшіреді

-нәтижесін экранға шығарады




Тапсырманы тез орындап қоятын оқушыларға ұсынамын егер қажет болып жатса

қосымша №4


Бөлімі

Бөлімі Python тілінде программалау

Сабақтың тақырыбы

IDE -мен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану;

Бағалау критерийі

Python тілінде есептің программа кодын құрып, нәтижесін экранға шығарыды

Тапсырма орындау

оқулықта 76 беттегі 3 тапсырмасы

Бағалау критерий

дескриптор

Python терезесін пайдаланып, программаларды құрады

Берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын IDLEортасында жазып нәтижесін көреді

Тіктөртбұрыш және ыдыс жұлдызшамен шығаруды баспаға беру программасы IDLEортасында жазып нәтижесін көреді

Python программасының көмегімен төмендегі функцияларды экранға шығаруды IDLEортасында жазып нәтижесін көреді








Дескриптор:

Білім алушы

-Python тілінде есептің программа кодын құрады

-нәтижесін экранға шығарады