Файл: Сабаты таырыбы Суды немдеу Кні Малімні атыжні.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.05.2024

Просмотров: 20

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Сабақтың тақырыбы:

«Суды үнемдеу»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сейткалиева М.С.

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар:

саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

4.2.4.1 Жоспар\жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау

4.​2.​2.​1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: тірек сөздермен сөйлемдер құрастырады

Оқушылардың көпшілігі орындай аладымәтінді түсінеді, сұрақтарға нақты жауап береді.

Кейбір оқушылар орындай алады: жоспардың негізінде қысқа монолог құрастырады.

Лексикалық минимум

үнемдеу, ауызсу, текше метр

Алдыңғы бөлім

Қалдықсыз өмір сүрейік

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

Сабақтың барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

10 минут

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы 20 минут

  1. Психологиялық ахуал. Сәлемдесу рәсімі.

Мен көңілді баламын........

«Жүректен - жүрекке»  атты тренингі арқылы оқушылар бір-бірімен қол алысып, тілек тілейді. (5 мин)

Көңіл күйлерін қандай?

Оқыту үшін бағалау. Лото арқылы бағалау. (түсіндіру)

 Сендердің алдарыңызда лото парақтары жатыр. Сабағымыз бірнеше тапсырмалардан тұрады. Перед вами лежит лото, вы будите сами себя оценивать. (2 мин)
2.Үй тап-масы. Айтылым. «Сөйлемнің жартысы сенде» әдісі. 

Бір оқушы сөйлемнің басын айтып, келесі балаға доп лақтырады. Ол сөйлемді ары қарай жалғастырып, аяқтайды. 155 бет 2 тап-ма.

1 жетон (3 мин)

Бағалау критерийі:

-сөйлемнің басын дұрыс, қатесіз айтады

-дұрыс, қатесіз жалғастырады
3.Жаңа сабақ. Қызығушылықты ояту. Ой қозғау. Бүгінгі тақырыпты ашу үшін біз компьютерге назар аударамыз. (5 мин)

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Сабағымыздың мақсаты:

Балалар, бүгінгі сабағымыз кәдімгі тіршілік көзі – су туралы болмақ.

  •  тірек сөздермен сөйлемдер құрастыру

  • мәтінді түсіну, сұрақтарға нақты жауап беру.

  • Жоспар бойынша қысқа монолог құрастыру.


«Жаңа сөз үйренейік» тапсырмасы

түрлі суреттерін көрсету арқылы жаңа сөздерді айтып үйрету.

Текше -квадрат

Метр- метр

Ауызсу-питьевая вода

Үнемдеу-экономить

Сөздікпен жұмыс1.оқимын. 2. дауыстап оқимын. Сөздік дәптерлеріне жазады.

ПИРАМИДА ауызша -1жетон (2)
Сергіту ойын: жаңа сөздерді бекіту үшін мен сендерге сөздерді оқимын, дұрыс болса «шапалақ», дұрыс болмаса «тұру». (для закрепления новых слов я прочитаю слова а вы, если относится к теме 2 хлопка, а если нет то встаете)
үнемдеу, құстар, ауыз су, жәндіктер,табиғат, текше метр 2 мин
Мәтінмен жұмыс 160 беттегі «Сен, білесің бе?» тапсырмасы 1 жетон-3

1 қатар-оқиды

2 қатар – аударады

3 қатар – сұрақ қояды Сусыз өмір бар ма?

Дескриптор

-дұрыс, қатесіз оқиды

-дұрыс, қатесіз аударады

-толық жауап береді
Тыңдалым мәтіні.

Судың адамға тигізер пайдасы көп. Менің анам күнде таңертең бір стақан суға бал қосып ішеді. Ол- адамның асқазанына пайдалы. Әкем 1,5 литр бұлақтың суын ішеді. Бұлақ суы таза әрі мөлдір. Мен суға лимон қосып ішемін. Ол адамның иммундық жүйесін нығайтады.

Кері байланыс (Мәтінді бағалау)

(Ж) Кәртішкемен жұмыс

1.Мәтін бойынша сөйлемдерді толықтырады – 2 жетон. (4-5жетон)

Судың адамға тигізер------------------------------------

--------------лимон қосып ішемін.
Дескриптор

бірінші сөйлемді сәйкес ақпаратпен толықтырады;

екінші сөйлемді сәйкес ақпаратпен толықтырады;

2.Мәтін бойынша 1 сұрақ құрастырып жаз және жауап бер 1 жетон (6)

Сұрақ

Жауап

Дескриптор:

Дұрыс сұрақтар құрастырады

- дұрыс жауап береді;
Сергіту сәті: Орныңнан тұршы...... «Көңілді күн» ән айту
Ж) Сыңарыңды тап! Оқушылар берілген сөздерді сәйкестендіреді. Сурет сөз тіркестері тақтада







2.




3.сурет суды үнемдеу



Тірек сөздер: суды үнемдеу, тіршілік көзі, судың пайдасы
«Суреттер сөйлейді» әдісімен суреттерді пайдаланып, жоспар бойынша шағын мәтін құра. 6-7 сөйлем 2 жетон (7-8) (Өмірмен байланыстыру)

Жоспар. ПОСТЕР

1.Су – тіршілік көзі

2.Судың пайдасы

3.Суды үнемдеу

Дескриптор

- Сурет және тірек сөздер бойынша мәтін құрастырады.

- өз ойын жеткізеді

Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.



Жеңіл болды

Ойландырды

Қиындық болды
Мынау не? Сөздерден сөз тіркесін құраңыз. Мысалы: су мөлдір, су пайдалы, су таза, кір, береке, тұнық, лас, ащы, тұщы, сұйық, 1 жетон
Бағалау. Лото 8-8 жұлдызша. 8-6 төртбұрыш. 8-4 үшбұрыш


Сәлемдесу.
Бір–біріне жақсы тілектер тілейді.
Лото арқылы бағалау


АКТ

Білім ленд

3 сынып суды үнемдейік

Қимыл – қозғалыс


Кітаппен жұмыс

Аудиодиск


Бір бірін тексереді

Сабақтың соңы.10 минут

Үй тапсырмасы: Монолог айту





Рефлексия


100%, 75%. 50%.25% «Көңіл күй» (ваза настроения)

Қоштасу: сабақ аяқталды, сау болыңыздар.




Қорытынды бағалау : Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылармен кері байланыс орнату.