Файл: Білім беру йымыны атауы С. Шкіров орта мектебі Пні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.05.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы

С.Шәкіров орта мектебі

Пәні:

Математика

Бөлім:

5.3А Мәтін есептер

Педагогтің аты-жөні:

Байсултанова Г

Күні:

08.02

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу.Ондық бөлшектерді салыстыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.5.2.4 ондық бөлшекті координаталық сәуледе кескіндеу; 5.1.2.26 ондық бөлшектерді салыстыру.

Сабақтың мақсаты

Ондық бөлшеккерді координаталық сәуледе кескіндей алады, салыстыру тәсілдерін біледі; 2. Ондық бөлшектерді; координаталық сәуледе, разрядтары бойынша және натурал сандарға түрлендіріп салыстыра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Өткен білімді қайталау

Жаңа білім

Жұптық жұмыс

Жеке жұмы


Сабақты қорытындылау:

оқушылармен амандасу;

оқушыларды түгендеу;

сабаққа назар аударту

2.Үй тапсырмасын тексеру:№631

3. Сұрақ-жауап:

1. Ондық бөлшек деген не?

(Бірліктен де кіші разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сан).

2. Ондық таңба дегеніміз не? (Ондық бөлшектің бөлшек бөлігінің цифрларын ондық таңба деп аталады.)

3. Қандай қысқартылмайтын жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазуға болады? (Бөлімдерінің жай көбейткіштерге жіктелінде 2 мен 5 сандары гана болатын қысқартылмайтын жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде жазуға болады.

4. Ондық бөлшектің соңына нөлдерді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек өзгере ме? (Өзгермейді)

5. Ондық бөлшектерді салыстырудың қанша тәсілі бар? (3 тәсілі бар.)

1)Математикалық диктант

0,21, 2,148, 4,07, 6,5, 3,009, 13,0425, 24, 015

2) Жұлдызшаларды теңсiздiктер тура болатындай етiп, цифрлармен ауыстырыңдар:

1) 8‚1 * > 6,65; 2) 11,85 < 11, * 2; 3) 32,25 > 32, * 5;

3) Семантикалық карта:





Тапсырма


1,5˂3,5


3 1,25


6,25


5,0


7,2


1

1 3

Т

Б

С

Ш

М


2

3

Н

А

О

К

У


3

6

П

Е

Л

Ы

Д


4

7 -

И

Р

Н

Г

А


5

8 -3

К

С

И

П

Н



V III.Тест

1. Жай бөлшек ондық бөлшек түрінде қалай жазылады:

А)0,3 В)0,003 С)0,30 Д)0,03

2. Салыстыр: 2,8 бен 1,5

А) 2,8=1,5 В) 2,8<1,5 С)2,8>1,5 Д)2,8≥1,5

3. Тура теңдікті тап: 3,06 мен 3,6

А) 3,06=3,6 В) 3,06<3,6 С)3,06>3,6 Д)3,06≥3,6

4. Ондық бөлшекті разрядтары бойынша салыстыр:

0,3669 бен 0,3619

А) 0,3669<0,3619 В) 0,3669=0,3619

С) 0,3669>0,3619 Д) 0,3669≥0,3619




5. Салыстыр: 0,3 пен




А)0,3< В)0,3= С)0,3> Д)0,3≥




Жауабы

1

Д

2

С

3

В

4

С

5

А
Синквейн

  1. Не? Бөлшек

  2. Қандай? Ондық бөлшек, жай бөлшек

  3. Не істеді? Салыстырылады, қосылады, азайтылады, көбейтіледі

  4. Синоним Жай, ондық, дұрыс, бұрыс

  5. Сөйлем Ондық бөлшектер үш тәсілмен салыстырылады

Үй тапсырмасы


Амандасу,сабаққа назар аудару
Оқушылар сұраққа жауап береді


Сабақ тақырыбымен,мақсаты мен бағалау критериімен танысу

Ондық бөлшектерді салыстырады

Жұптасып тапсырманы орындайды

Тапсырманы орындап,жауабымен тексереді

Сұрақтарға жауап береді


Сабақ соңында рефлексия жүргізеді

Үй тапсырмасын жазып алады



Өзін-өзі бағалау

Өзін-өзі бағалау


Әр сұрақ 1 балл

Мұғалімнің мадақтауы

Топтар бір-бірін бағалайды

Бір-бірін бағалау




Оқулық, Дәптер
Презентация

Презентация

Презентация

Презентация