ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.05.2024
Просмотров: 15
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| | |||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Нусипова З.А. дайындады | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:10 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қолхат | |||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Қолхат | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар қолхатты ауызша немесе жазбаша түрде көрсету. Басым бөлігіқолхатқа мысалдар келтіру, өмірде қолдана алу; Кейбір оқушылар:қолхатты жете түсініп, өмірмен байланыстырып қолдану. | |||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: | 1.Қолхатты келтіре алады. 2 Қолхатты түрлендіріп, деңгейлік тапсырмаларды орындай алады. 3. Қолхатты жете түсініп, алған білімдерін өмірмен байланыстыра алады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: | Іс-қағаздар | |||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Өмірбаян,арыз, өтініш,түсініктеме | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-3 мин «Білу, түсіну » тапсырмалары» 3 мин | І. Ұйымдастыру.
«Гүлмен тілек»
«Үйшік» әдісі арқылы оқушыларды отырғызу ІІ. Үй тапсырмасының орындалуын тексеру. «МИКС» әдісі арқылы ( жұптық, топтық жұмыс)
Үй тапсырмасын бағалауға арналған дескриптор: - Іс-қағаздар түрлерін, анықтамасын білді; - Іс-қағаздар түрлерін ажырата жазды: - Іс-қағаздар түрлеріне мысалдар келтіре алды . ҚБ –Мұғалім ауызша кері байланыс жасайды Тамаша! Жарайсыңдар оқушылар! « Мадақтау» әдісі | бағалау парағы, белсенді тақта, постер | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | ||||||||||||||||||||||||||||||
| Жаңа сабақ. «Мағынаны ажырату» кезеңі. «Автобус аялдамасы» әдісі (қабырғаға сенімхат, қолхат, хат, өмірдастан туралы білетіндерін жазады) «Дауыстап ойлау» әдісі арқылы жаңа сабақты меңгерту мәтінмен жұмыс 5 мин Жұптаса отырып берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір- біріне түсіндіреді Сенімхат Қолхат Хат Өмірдастан ҚБ – « 2 жұлдыз, 1 тілек (топтар бір-біріне)» арқылы бағалау. Дамытушылық кезең Оқушыларға іс-қағаз түрлері беріледі 1 топ: Сенімхат жазу 2 топ: Қолхат жазу 3 топ: Хат жазу 4 топ: Өмірдастан жазу Тест Семантикалық карта
Бағалау критерий: іс-қағаз түрлерін түрлендіріп, деңгейлі тапсырмаларды орындай алады. ҚБ – жұлдызшалар тарату | оқулық белсенді тақта, слайдтар, кесте, жұмыс дәптері, қалам Дидактикалық материалдар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Рефлексия: Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі Оқушылар ақ параққа алақандарын қойып. Қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап береді «Бас бармақ» Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды ? «Балалы үйрек» Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім ? «Ортан терек» Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым ? «Шылдыр шүмек» Сабақ маған ұнадыма? Неліктен? «Кішкене бөбек» Мен сабақта өімді қалайша сезіндім ? формулаларын білемін және есептер шығаруда қолдана аламын, энергияның сақталуы мен айналу заңын түсіндім, өмірмен байланысын ажырата аламын. | . Бес саусақ жапсырылады | ||||||||||||||||||||||||||||
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||
саралау тапсырмалары | | Қазақ тілі кабинетінде қауіпсіздік техникасын сақтау ережесін білу. |
«ЕСІК ГУМАНИТАРЛЫҚ-ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК
Оқу сабағының жоспары Қолхат
Пән атауы: Мемлекеттік тілде іс қағаздарын жүргізу
Педагог: Нусипова З.А. дайындады
2022 жыл
Мақсаты: қолхат ауызша немесе жазбаша түрде көрсету.
Басым бөлігі: қолхат мысал келтіру, өмірде қолдана алу;
Кейбір оқушылар: қолхатты жете түсініп, өмірмен байланыстырып қолдану.
Сабақтың барысы:
Сабақтың басы: Қолхат туралы түсіндіру және ауызша , жазбаша түрде көрсетіп дайындау
Сабақтың ортасы: Топтық жұмыс,постер.
Сабақтың соңы: Бағалау,кері байланыс,рефлексия,үй тапсырмасын беру.