Файл: Білім беру йымыны атауы Абай атындаы гимназия мектебі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.10.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Білім беру ұйымының атауы

«Абай атындағы гимназия мектебі» КММ

Зерттеу сұрағы

4-сынып оқушыларының айтылым дағдысын суреттер арқылы қалай дамытуға болады?







Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты-жөні:

Таушанбаев Т.М

Күні:

20.12.2022 жыл

Сынып 4 «Ж, З, И»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Шаштаразда

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.​2.​5.​1* «Кіммен? Немен?» сұрақтарын қолдануды үйренесің. Мәтінді шолып оқып керек ақпаратты табасың.

Сабақтың мақсаты

«Кіммен? Немен?» сұрақтарын қолдануды үйренесің.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Өткен білімді еске түсіру сұрақтары
Сұрақ-жауап әдісі:

1) Ұста, шатыр, баспалдақ сөздерінің орысша айтылуы қандай?

2) Сәулетші және құрылысшы мамандардың жұмысы не?


Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.

Тарақ

Сусабын

Алжапқыш

Түйреуіш Жабын
1-тапсырма

Бұл құрал кімдердікі? Сұраққа жауап бер



1) ұста-плотник

шатыр-крыша

баспалдақ-лестница

2) Сәулетші-болашақ ғимараттың жобасын жасайтын адам.

Құрылысшы-дайын жобаға қарап ғимаратты салатын адам.

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:

Тарақпен шаш тарайды.

Суретке қарайды, жаңа сөздермен танысады. Сұраққа жауап береді.



дискриптор: сұрақтарға жауап береді 2 балл

Қошамет


дискриптор: сұрақтарға жауап береді 1 балл



Слайд

Суреттер

Слайд

Суреттер

Слайд

Суреттер


Сабақтың ортасы

2-тапсырма

Қарамен берілген сөздерге қандай сұрақ қоюға болады?



3. а) -тапсырма

Сөйлемдегі сөздерге тиісті жалғауды жалғап жаз.

Жаттығайық!

3. ә)-тапсырма. Жақшада берілген сөздерді дұрыс нұсқада жаз.
1. (Сен) бірге шаштаразға барамын.

2. Маған (сіз) дүкен аралаған ұнайды.

3. Шаш үлгісін (ол) бірге таңдаған дұрыс.

4. (Мен) жүріңіз, айнаның алдындағы креслоға отырыңыз.

5. Артқы жағын (айна) көрсетіңізші.

6. (Біз) бірге салонға жүріңіз.

7. Мен де (сендер) бірге шашымды бояғым келеді.


4-тапсырма

Рөлге бөліп оқыңдар.






Қарамен берілген сөздерге сұрақ қойып үйренеді.

Сөйлемдегі сөздерге тиісті жалғауды жалғап жазады.


Жақшада берілген сөздерді дұрыс нұсқада жазады.

Берілген диалогті рөлге бөліп қояды.

дискриптор: қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды 1 балл


дискриптор:Сөйлемдегі сөздерге тиісті жалғауды жалғайды 1 балл

Дискриптор: жақшада берілген сөздерді дұрыс нұсқада жазады 2 балл

Дискриптор: рөлге бөліп оқиды 1 балл


Суреттер, слайд

Слайд

Суреттер


Слайд

Суреттер

Слайд

Суреттер


Сабақтың соңы

5-тапсырма

Сұрақтарды оқып, жаз.


Сабақ мақсатын еске түсіру:


Кері байланыс:
Үйге тапсырма:


Берілген сұрақтарды оқиды. Жауап жазады.


«Кіммен? Немен?» сұрақтарын қолдануды үйренесің.
Смайликтер арқылы.
31-бет 7-тапсырма


Дискриптор: Берілген сұрақтарды оқиды. Жауап жазады. 2 балл

Қолдау, қошаметтеу


Қолдау, қошаметтеу

Слайд

Суреттер


Слайд

Суреттер
Смайликтер

Оқулық