Файл: Ii тосан. Орта таырыптар Мені отбасым жне достарым, Бізді оршаан лем. 33саба.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.10.2024

Просмотров: 15

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

__________________________________________________________________

(білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымының педагогіне арналған қысқамерзімді жоспар

60-сабақ.

Бөлімі:

2С Шамалар және өлшем бірліктері




Педагогтің аты-жөні:







Күні:







Сыныбы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Пысықтау / Менің қызығушылығым




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.3.1** ұзындық/масса/көлем (сыйымдылық)/уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу;

1.1.3.2** өлшем бірліктерді (ұзындық (см, дм)/масса(кг)/көлем (сыйымдылық) (л) / уақыт (сағ) қолданып өлшеу;

1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/ масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (сағ) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау;

1.1.3.4 ұзындық өлшем бірліктерін: см, дм олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру




Сабақтың мақсаты:

Шама мәндерімен амалдар орындайсың.




Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Ынталандыру.

Ребус шешу



Ребус шешеді.

Жауабы: Шама




Ребус

4-6

Өзектендіру.

Оқулықтағы 1-тапсырманы орындауды ұсынады. Әлияның музыка сабағы сағаттарда көрсетілгенуақытта басталады. Ол үйден сабақ басталатын уақыттан 1 сағат ерте шығады. Олар үйден сағат нешеде шығуы керек?




Уақытты анықтайды.

Әлияның үйден шығатын уақыттары:

8.00, 9.00, 7.00

Сырымның үйден шығатын уақыттары:

13.00, 15.00, 14.00



Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады

Оқулық, дәптер.


7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Шамалар туралы білімдерін бекіту

Мәселелік жағдаятты түсінеді.







Мағынаны тану

10-18

Өзіндік жұмыс.

Оқулықтан 2-тапсырманы өзбетімен орындайды. Шамаларды салыстырады және амалдар қолданады.


1дм<20см

2кг<4кг

8л>6л

10сағ>9сағ

3см+6см<1дм

2сағ +3 сағ< 8 сағ

9л – 2л=7л

10кг< 40кг – 20кг

“Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау

Оқулық, дәптер.


18-25

Қиындықтарды түзету.

Мұғалім тапсырмалардың орындалуының дұрыстығын тексереді.

– Кімде қиындықтар туындады?

– Сендер қай жерде қателік жібердіңдер?

– Жіберілген қателіктің себебі неде?

– Өз жұмыстарында қателік болмағандар, өздеріңнің іс-әрекеттеріңнің мақсатын тұжырымдаңдар.

(Қосымша тапсырмалар орындау).

– Қателік байқағандардың жұмысындағы ары қарайғы мақсаты қандай?

(Қателіктерді түзету).

– Қателіктерді түзету алгоритмін қолданамыз.

Дәптердегі №2 тапсырманы орындауды ұсынады.

Кім жылдам? Есепте және салыстыр.


Қатемен жұмыс жасайды.

Тапсырманы уақытқа орындайды. Есептеп, салыстырады.

6см+2см>9см–2см

5см+4см >10см–4см

9 кг-8 кг< 5кг+4кг

10 л+20л = 50л–20л

90л+10л = 50л+50л

20кг+70кг <100кг–20кг

Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

Баспа негіздегі жұмыс дәптері

25-32

Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

«Жас зерттеушілер» әдісі. Оқулықтан

3-тапсырманы зерттеушілік тапсырманы орындауды ұсынады.Таразы табақшасында алмұрт, алма және апельсин бар. Жемістердің ең ауыры қайсысы?

Бірінші табақшалы таразыда алма апельсиннен ауыр, себебі табақшасы төмен басып тұр.

Екінші табақшалы таразыда алмұрт алмадан ауыр екенін көреміз. Ендеше жемістердің ең ауыры алмұрт, ең жеңілі апельсин.

Оқулықтағы №4 тапсырманы орындайды.

Бөлшектердің ұзындығын өлше. Оларды салыстыр.

Жемістердің ең ауыры алмұрт екенін анықтайды.

Балалар бөлшектердің ұзындығын сызғышпен өлшейді.

Оларды салыстырады. Қосынды құрастырып, олардың мәндерін табады.

Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.

Оқулық, дәптер.

«Жас зерттеуші-

лер» әдісі.

Рефлексия

32-35

«Блоб ағашы» әдісі.

Бүгінгі сабақтағы түсінгеніне байланысты оқушы өзін ағаштың қай жерінде тұрғанын белгілейді.




«Блоб ағашы» әдісі.


__________________________________________________________________

(білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымының педагогіне арналған қысқамерзімді жоспар