Файл: Бекітемін доіжо М. М. Данагулова Білім беру йымыны атауы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 08.02.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітемін ДОІЖО: М.М.Данагулова

Білім беру ұйымының атауы

«№2 Ембі қалалық жалпы білім беретін орта мектебі»

Пәні:

Қазақ әдебиеті

Бөлім:

АДАМ ЖАНЫНЫҢ ҚҰПИЯСЫ

Педагогтің аты-жөні:

Жумагалиева Айнагул Курманаевна

Күні:

27.02.2023 ж

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кеудемді кернеп тұр бір сағыныш...

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.3.3.1 шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап,әдеби эссе

Сабақтың мақсаты

шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап,әдеби эссе жазады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Баға лау

Ресурс тар

Ұйымдастыру
Жаңа білім

Сабақ ортасы

Бекіту

Кері байланыс

Ұйымдастыру кезеңі:

1Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық «Ашық және Жабық сұрақтар» әдісі арқылы оқушылар өткен сабақты пысықтайды. 1.Өлеңнің тақырыбы мен идеясы неде?
2.Ақынның «Сағыныш » өлеңі кімге арналған деп ойлайсыңдар?
3.Өлеңді жазуға не түрткі болды?
4.Ақын сағынышты қалай бағалайды,сюжеті қалай құрылған?
5.Сенің өміріңде сағыныштың орны қандай?
6.Өлеңді оқығанда қандай сезімде болдыңдар?

1-тапсырма: Кестеде берілген сөздерді өлеңдегі бейнелі формасымен жазып көрсетіп, өз ойыңды білдір.

Сөз

Өлең жолында

Өз ойым

Теңіз







Бұлбұл







Тау







Қарағай







Қыраттар







2-тапсырма:

Мәтінді тыңдап, есте қалған оралымдарды карасөз түрінде жаз.

3-тапсырма:

Өлең құрылысының ерекшелігіне назар аудар. Берілген шумақтарды құрылысына қарай талда.

4-тапсырма:

Өлеңдегі автор бейнесін және оның ішкі сезімін білдіретін сөздерді теріп, кестеге толтыр.



Өлеңнен үзінді

Автор сезімі

Менің ойымша




















5 Жеке жұмыс

Автор стиліне сүйене отырып, «Сағыныш» өлеңінің бір шумағын өз сөзімен әңгімелейді.


Ойлау түрі

Мазмұны

Сұрақтар




Т

Ү

С

І

Н

У

«Сағыныш» өлеңінен үзінді

Қалай?

Неліктен?

Өз сөзімен әңгімелеу, баяндау

Неліктен?





6 -тапсырма:
«Ақын сағынышы» тақырыбында әдеби эссе жазыңдар. Эсседе ақынның сағынышты қандай көркемдік тәсілдер арқылы бергенін ашып көрсетіңдер.

Бес минуттық эссе»

Бүгінгі сабақ жайлы Не түсінді? Не қиын болды? Қандай сұрақтары бар? Осы сұрақтар аясында бес минут ішінде кері байланыс жазып шығады.


Амандасады

Сұраққа жауап береді

Мәтінді тыңдап, есте қалған оралымдарды карасөз түрінде жаады

Сағыныш» өлеңінің бір шумағын өз сөзімен әңгімелейді.
«Ақын сағынышы» тақырыбында әдеби эссе жазады. Эсседе ақынның сағынышты қандай көркемдік тәсілдер арқылы бергенін ашып көрсетеді.

Қолпаш тау сөздері


1-10 балдық жүйе

1-10 балдық жүйе


Қолпаш тау сөздері


1-10 балдық жүйе
Қолпаш тау сөздері


1-10 балдық жүйе



Оқулық


Оқу лық
https://www.facebook.com/232519423856359/posts/555489694892662/

Слайд

Кес те

оқулық