Файл: ыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы логикалы есептер 96 саба.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.02.2024
Просмотров: 14
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: ЛОГИКАЛЫҚ ЕСЕПТЕР
№96 -сабақ.
Бөлім: 3А | «Табиғат құбылыстары» |
Машықкердің аты-жөні: | Саркенбаева Инара |
Күні: 30.01.2023 | |
Сыныбы: 4 «Г» | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | ЛОГИКАЛЫҚ ЕСЕПТЕР |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
Сабақтың мақсаты: | Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығарады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі /Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал: 1-10-ге дейін тура санау және 10-1-ге дейін кері санау. 3. Үй жұмысын тексеру: - № 7, 8, 9, 55 бет Жаңа тақырыпты хабарлайды: - Сабақтың мақсатымен танысады. |
| Бірін бірі бағалау | Оқулық55 бет Оқулық 56 бет |
Сабақ тың ортасы | 1. Балалардың тұсбағдарларының түсі алуан түрлі: қызғылт сары, қызыл және көк. Балалардың айтқан пікірлері жалған болса, кімде қандай тұсбағдар екендігін анықта. Шешуі:
2. Тапсырманы орында. «Суреттегі барлық фигуралар -тіктөртбұрыш». Қалай ойлайсың, бұл сөзді айтқан кім: Шыншыл ма әлде Өтірікші ме? Бұл сөзді Өтірікші айтқан. Эйлер дөңгелегін дәптеріңе сал. Эйлер дөңгелегіне нысандар жиынын белгіле. Эйлер дөңгелектері неліктен бұлай орналасқанын түсіндір. Фигуралардың барлығы -төртбұрыштар. Кез келген төртбұрыш тіктөртбұрыш пен шаршы бола алмайды. Кез келген тіктөртбұрыш шаршы бола алмайды. 3. Көшіріп жаз. Жалған және ақиқат пікірлерді анықта. Өзіндік жұмыс
4. Сурет бойынша ақиқат және жалған пікірлер құрастыр. Шығармашылық жұмыс Шешуі:
5. Сызба бойынша есе құрастырып, оны шығар. Автокөлік пен мәшине бірдеу уақытта жолға шықты. Автокөліктің арақашықтығы – 70 км/сағ, ал мәшиненің арақашықтығы – 100км/сағ жүрді. Автокөлік пен мәшиненің арақашықтығы 90 км/сағ болды. Олардың арақашықтығы неше сағаттан кейін 90 км/сағ болды? V1= 70 км/сағ V2=100 км/сағ S= 90 км t=? сағ Шешуі: Vқаш= V2 –V1 = 100 - 70 = 30 км/сағ t= S:Vқаш = 90 : 30= 3 сағ Жауабы: Олардың арақашықтығы 3 сағаттан кейін 90 км/сағ болды. 6. Әріптердің қанша мәнінде теңдік дұрыс болады? Жұптық жұмыс 1) z+z=z Z=0 0+0=0 2) s*s=s S= 0, 1 0*0=0, 1*1=1 3) 1235 *c= c C=0 1235* 0= 0 4) 728 * k= k K=0 728*0=0 5) 987 540 : f = 987540 F=1 987540: 1=987540 6) n*458=458*n n= кез келген сан 7) 123456*m=0 M=0 123456*0=0 8) d*0=0 d=кез келген сан 9) 2 * b=b+4586 B=4586 |
| Бірін бірі бағалау Бірін бірі бағалау Бірін бірі бағалау Бірін бірі бағалау Бірін бірі бағалау Бірін бірі бағалау Бірін бірі бағалау | Оқулық 53 бет Оқулық 53 бет Оқулық 54 бет Оқулық 54 бет Оқулық 55 бет Оқулық 55 бет Оқулық 55 бет |
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин. | Үй жұмысы: №7,8 55 бет Рефлекция: «Аспан әлемі» әдісі |
жасайды. | 1-10 баллд ық жүйе | |
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |