Файл: Блім 3а квадрат тедеулер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.02.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

8.3А Квадрат теңдеулер

Педагогтің аты-жөні:

Асхатқызы Нұрайлым

Күні:

17.02.2023

Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кездейсоқ таңдаманың графиктік бейнесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.3.3.1 таңдама нәтижелерін жиіліктердің интервалдық кестесі арқылы беру;

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар:

  • таңдаманы жиілік кестесі түрінде ұсына алады;

  • жиілік алқабын сала алады;

  • деректерді интервалдық кесте түрінде; жиіліктер гистограммасы түрінде ұсына алады.

Сабақтың барысы

Уақыты Кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут

Ұйым дастыру:

Сәлеметсіздерме!

Тақырыппен, оқу мақсатымен таныстырады

Сыныпты түгендеу, сабаққа дайындығын, үй тапсырмасын тексеру

Психологиялық ахуал: «Көңіл күй» текшесі

Амандасады, сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен танысады

Үй тапсырмасын айту.


Ынталандыру мақсатына үй тапсырмасын айтқан оқушыға ауызша бағалау жүреді




10мин

Негізгі бөлім:

Өткенді қайталау:

Worwall платформасында өткен сабақтар бойынша сұрақтар қойылады

Жаңа сабақ:

Зерттелінуге тиісті элементтер жиыны басты жиынтық деп аталады.

Басты жиынтықтан кездейсоқ алынған бөлік кездейсоқ таңдама немесе таңдама деп аталады.

Вариациялық қатар деп қандай да бір сипатына байланысты шаманың реттелініп жазылған қатарын атайды.

Вариациялық қатардың әрбір элементін варианта деп атайды.

Егер таңдамада варианта n рет кездессе, онда n саны жиілік деп аталады.

Берілгендердің санын таңдама көлемі деп атайды.

Вариантаның ең үлкен мәнін – xmax; ең кішісін – xmin деп белгілейді.

xmax – xmin айырмасын өзгеріс ауқымы деп атайды.


Платформа арқылы өткен сабақты қайталайды

Жаңа сабақты тыңдайды, ережелерді жазып алады

Ынталандыру мақсатына өткен тақырыпты қайталаған оқушыларға ауызша бағалау жүреді


https://wordwall.net/resource/52680749


https://onlinemektep.org/schedule/15.02.2023/lesson/d47fedb7-62c1-4386-b37a-3e560f984308/lesson

ДК экран




5 мин
Бекіту тапсырмасы



Жұптық жұмыс

21 мектептегі оқушылардың саны туралы ақпарат берілген. Абсолютті жиілік алқабы мен гистограммасын салыңыз, 19-20, 21-22, 23-24, 25-26, 27-28 интервалдарын алыңыз.




Оқушылар жұптаса отырып дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды

Дескриптор:__-4балл'>Дескриптор: -4балл

-Жиілік кестесін дұрыс құрады;

-Жиілік алқабын дұрыс салады;

-Жиіліктердің интервалдық кестесін дұрыс құрады;

-Жиілік гистограммасын құрады.


Дк экран



8 мин



Топтық жұмыс

Сыныптастарынның бойының ұзындықтарын жазыңдар. Мәліметтер бойынша варициялық қатар жазыңдар, вариациялық қатарды интервалдарға бөліңдер; жиіліктің интервалдық кестесін құрастырыңдар және гистограмманы салыңдар.



Оқушылар топпен бірлесе отырып дескриптор бойынша тапсырмалар орындайды

Дескриптор: -2балл Білім алушы

  • Таңдаманың интервалдық кестесін құрады;

  • Кестедегі мәліметтер бойынша гистограмма салады;




Дайын кестесі бар парақтар

5 мин

Сергіту сәті

Оқушыларды ұйымшылдыққа баулу




Жол суреті салынған мата

7 мин

Жеке жұмыс

Жасөспірімдер жасаған телефон қоңырауларының санын зерттеу үшін, сегізінші сынып оқитын 50 оқушыдан сұхбат алынды.

«Сен кеше қанша қонырау шалдың?» сұрағына мына жауаптарды алдық:

саны

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

жиіл

5

8

12

9

6

3

3

2

1

0

0

1

Берілген кесте бойынша салыстырмалы жиілігін тауып, жиілік алқабын салыңыз.

Оқушылар орындарынан отырып берілген тапсырмаларды дескриптор бойынша орындайды

Дескриптор: -4балл

-Жиілік кестесін дұрыс құрады;

-Жиілік алқабын дұрыс салады;

-Жиіліктердің интервалдық кестесін дұрыс құрады;

-Жиілік гистограммасын құрады.

ДК экран

5 мин



Кері байланыс

«Боулинг» әдісі

Бағалау

Үй тапсырмасы

Кері байланыс береді




https://view.genial.ly/63ecd7ea3c78b80012293268/interactive-content-bowling-quiz