ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 12
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасы Оқу - ағарту министрлігі
«Головацкий атындағы орта мектепке дейінгі шағын орталығымен » коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пайыз
(сабақ тақырыбы)
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Пайыз | ||||||||||||
Күні: 27.03.2023 | Мектеп: «Головацкий атындағы орта мектеп» КММ | Мұғалімнің аты-жөні: Асқар Ш.Қ. | ||||||||||
Сынып: 5 сынып | Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Пайыз | |||||||||||
Оқу мақсаты: | 5.1.1.16 пайыз ұғымын меңгеру; 5.1.2.33 бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыру ; | |||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Білім алушылар жаңа сабақ бойынша пайыз ұғымын меңгеру. Білім алушылар санның пайызын және пайызы бойынша санды табуға берілген есептермен танысу | |||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы | Ұйым дастыру Сәлеметсіздерме! Бүгін, Пайыз тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Пайыз ұғымын анықтайды. -Берілген санның пайызын таба алады. -Берілген бөлшекті пайызбен және пайызды бөлшекпен жаза алады. Үй тапсырмасын тексеру. №1077. Қайталау сұрақтары. 1) Жиын дегеніміз не? 2) Жиын элементтері дегеніміз не? 3) Бос жиын дегеніміз не? 4) Шектеулі жиын дегенімзі не? 5) Шектеусіз жиын дегеніміз не? 6) Ішкі жиын дегеніміз не? 7) Тең жиындар дегеніміз не? 8) Жиындардың қиылысуы? 9) Жиындардың бірігуі? | Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді | | Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл | ||||||||
Сабақтың ортасы | Процентті ондық бөлшекпен жазу үшін: 15% = 0,15 32% = 0,32 Процентті ондық бөлшекпен жазу үшін, Процент белгісі алдындағы санын 100-ге бөлу керек. 4,5% = 0,045 60% 0,9% 5% 90% 0,65% = 0,60 = 0,05 = 0,90 =0,0065 = 0,15 1%=1:100=0,01 Ондық бөлшекті процентпен жазу үшін: 0,07 = 7% 0,15 = 15% 0,4 = 40% 0,3 = 30% Ондық бөлшекті прцентпен жазу үшін, оны 100-ге көбейтіп, процент белгісін тіркеп жазу керек. 0,425 = 42,5% 0,075 = 7,5% 0,006 = 0,6% 0,0008 = 0,08% 0,05=0,05*100%=5% | Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Оқушылар Эйлер-Венн дөңгелегін сызып, тиісті, тиісті емес нүктелерді белгілеп көрсетеді. | ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. ҚБ: Шапалақ арқылы бағалайды | Слайд | ||||||||
20 мин Тапсырмалар. | «Ойлан.Жұптас.Бөліс» №1 12000 ның 12%-ы Ж:2240тг 5000 – ның 12%- ы Ж:5600тг 8000 – ның 12%-ы ж: 9760тг №2 2,5*60/100 =1.5 (Су) 2.5*19/100=0.475 (Сарымай) 1,5+0,475=1.975 2.5-1.975=0.525 (қант) Оқулықтан №1087, №1088, №1089 | Тақырыпқа қатысты есептерді шығарады Деңгейлік таппсырмаларды орындайды ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалайды. | Дескриптор: - Пайыз ережесін біледі. Дескриптор: Білім алушы -бөлшекті, натурал санды, ондық бөлшекті пайызбен жазады. -пайызды бөлшекке айналдыра алады. | Презентация Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл | ||||||||
2 минут Сабақтың соңы | Бүгінгі сабақта: -Берілген санның пайызын таба алады. -Берілген бөлшекті пайызбен және пайызды бөлшекпен жаза алады. Бекіту сұрақтары. 1. Пайыз деп нені түсінесің? Оның мағынасы қандай? 2.Пайызды бөлшекпен не санмен жазудың алгоритмі 7. Бөлшекті не санды пайызбен жазудың алгоритмі 8. Пайызды білудің пайдасы бар ма? Себебін түсіндір 9. Пайыз есебі қай жерлерде қолданылады?
| Тақырыпты меңгергенін анықтау | Кері байланыс | Презентация |