Файл: Трбие шарасы 5 7 сыныптар Батырханов Анарбек Кауысович.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.02.2024

Просмотров: 12

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

А.Құсайынов атындағы орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы

ИНФОРМАТИКА ЖҰЛДЫЗЫ

Тәрбие шарасы

5 -7 - сыныптар





Батырханов Анарбек Кауысович

12 02 2015 жыл

Сыныбы:    5-7

Күні:  12.02.2015

Тәрбие шарасының тақырыбы:

Информатика жұлдызы


Мақсаты:

 

Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру, білім деңгейін көтеру, білімдерін тексеру. Өз бетімен жұмыс істеуге үйрету, ойлау қабілеттерін арттыру.

Күтілетін нәтижелер:

 

 

Оқушылардың пәнге деген қызығушылығы арттады. Білім деңгейлері көтеріледі. Өз бетімен жұмыстануға үйренеді. Ойлау қабілеттері артады.

Керекті жабдықтар:

Техникалық құралдар (компьютер, интербелсенді тақта), түсті маркерлер, стикер, постер, бағалау фишкалары, рефлексия парағы.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

 

 

 

1. Ұйымдастыру. Амандасу. Шаттық шеңберін құрып барлық оқушы бір-бірінің қолынан ұстап біз болашақ балдарымыз - деп айтады.

2. Топқа бөлу (А4 қағазына салынған суретті төрт қиыққа бөліп оқушылар бөліп алады)

1. Информатика сабағына ынталары оянып , қызығушылығы артып сабаққа кіріседі.

 

 

2. Әр кластан төрт оқушы шығып қағаз қыиықтарын таңдап түстеріне қарай өз топтарын құрайды.

Тұсаукесер

 

 

 

 

1. Мұғалімнің кіріспе сөзі.

  Сайыстың бөлімдерімен таныстыру.

1 ші тур – “Иә немесе Жоқ

2 ші тур – “Мықты болсаң . . .

3 ші тур – “Топ басшылары

4-ші тур – “Білімпаз

 1. Оқушылармен бірге шарамыздың мақсатын анықтау, әр тапсырмаға бағалау критерийлерін құру, әр жұмысты талдап, бір-біріне бағалау фишкаларын ұсыну, әр топ бір-біріне сұрақтар қойып, жауап алу, әр жауапқа толық талдау жасау.

 

 

 

 

Негізгі

бөлім

 

 

 

 

1-ші тур «ия немесе жоқ

2-ші тур «мықты болсаң ...»

3-ші тур «Топ басшылар»

4-ші тур «Білімпаз»

1-ші тур «ия немесе жоқ» бөлімінде әр топ өздеріне берілген топ сұрақтарынна топ ішінде талқылап жауап береді.

2-ші тур «мықты болсаң ...» бөлімінде 3 топқа бірдей сөз жолдары беріледі, солардың ішінен информатика саласына байланысты сөздерді табады.

3-ші тур «Топ басшылар» бөлімінде 3 топ басшыларына бірдей сұрақ беріледі, қосымша әр топ басшысы қарсылас топтың бейнесін постырға салып оны қорғайды. (компьютер құрылысына ұқсатып)

4-ші тур «Білімпаз» бөлімінде әр топтың дарынды оқушылары орта шығып өз білімдерін көрсетеді

Қорытынды

 

 

 

 

1. Викторина сұрақтарына жауап беру.

 

1. Компьютердің миы
2. Ақпараттың ең кіші өлшемі
3. Бас әріптерді жазу пернесі
4. Ақпаратты қағазға басып шығаратын құрылғы

5. Ақпаратты экранға шығаратын құрылғы

«Жұмбақтың жауабын тап»

1. Жануарға ұқсас атым бар,
Бағдар көрсетер затым бар.
Кілемше үстінде тұрамын.
Ең қажетті құралмын.
2. Бір сарайда тұрады екен,
Бес атаның балалары.
Қыдырмашы біреуі,
Бір күн барда, бір күн жоқ.
Оны есепке алсаң,
Ұзын саны 107
3. Пернетақта ауылында тұратын,
Пернелік деген атаның.
Бар екен 12 ағайынды,
Немерелері алғашқы.
Есімдері де өздерінің,
Тек қана F (эф) әрпінен басталады
4. Ұзынтұра Жалқаубек,
Тұрмай ылға жатады.
Қозғала салса артынан,
Ешбір белгі қалмайды.

5. Кемірушіге ұқсайды сырт бейнесі,
Түсі оның сұр, құйрығы ұзын.
Ойланып, білгіш болсаң жауап берші,
Қалай деп аталады, аты оның?

1. Әр дұрыс жауапқа фишка алып отырады.

Процессор

Бит

Caps Lock

Принтер
Сканер
(тышқан)

(пернелік тақта)

(функционалдық пернелер)

(бос орын пернесі)
(тышқан)










Т А Л Д А М А

12.02..2015 ж.

Информатика жұлдызы

(Тәрбие шарасы) 5-7 сыныптар

Қатысқан оқушылар саны: 29

Қатысқан мұғалімдер саны: 5

А.К.Гумарова – директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары, технология пәні мұғалімі

А.Қ.Саматова – қосымша білім беру педагогы

А.Б.Гумаров – ұйымдастырушы педагогы

С.С.Киясова - жаратылыстану бірлестігінің жетекшісі, физика пәнінің мұғалімі

Г.А.Аменова – ағылшын пәнінің мұғалімі

Мақсаты: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру, білім деңгейін көтеру, білімдерін тексеру. Өз бетімен жұмыс істеуге үйрету, ойлау қабілеттерін арттыру.

Тәрбие шарасы жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені жоспарлаған тапсырмалардың барлығы орындалып, оқушылар белсене қатысып, өз білімдерін тиісті деңгейде көрсете білді. Мақсатына жетті. Ресурс бойынша бір-біріне түсіндіріп, талдап, жұмыс түрлерін бөліп алды. Сабақ барысында қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқуда АКТ-ды пайдалану» модулі бойынша компьютерді тұсаукесер бөлімінде ой толғауға арналған презентация, суреттер көрсету үшін қолданды; «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету» модулі бойынша постер жасау, оны қорғау, «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер» модулі бойынша оқушылар бір-бірімен пікірлесіп, жақсы нәтиже көрсетті; «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» модулі бойынша фишка, рефлексия парағы, екі тілек, бір ұсыныс әдісі бойынша өзара, өзін-өзі бағалау жүріп тұрды. 
А.С.Бектасова – директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары

А.Қ.Батырханов – 11а сынып жетекшісі, информатика пәнінің мұғалімі