ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 5
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Цифрлық сауаттылықтан сабақ жоспары
Бөлім | Бағдарламалау | Мектеп: ГранитныйНОМ | |
Мұғалімнің аты-жөңі | Едигеев Жансерик Егизбаевич | ||
Мерзімі | 31-03-22 | ||
Сынып1 | Қатысқандар | Қатыспағандар | |
Сабақ тақырыбы | «Музыкалық аспаптар» жобалық жұмысы , Роботпен алғашқы танысуым | ||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 1.2.1.1 Scratch программасында жобаларды сақтау, ашу 1.2.1.2 Scratch программасын іске қос. Аспаптарды сахнаға орналастыр. Файлды «Ұлттық аспаптар» деген атаумен сақта 1.1.1.1 білім беру роботымен танысу, моделін жинау 1.1.2.1 компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру | ||
Сабақ мақсаты | Scratch бағдарламалау ойын ортасында жоба жасаңыз |
Сабақ барысы
Сабақ бөлімдері/ уақыт | Мұғалімнің іс-әрекет | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс |
Сабақ басы | Оң эмоционалды көзқарас қалыптастыру. Күн сайын-әрқашан, барлық жерде, Сабақтарда, ойында, Батыл, анық айтамыз Және тіңтуірді қолға алып отырмыз. Мұғалім кабинетті алдын-ала дайындайды және бағдарламаны қамтиды | Балалар орындарға отырып, жұмыс даптерлері мен кітаптарын тексереді. | ҚБ мадақтама | https://www.uchportal.ru/publ/23-1-0-1735 |
Сабақтың ортасы | 1.Өмірлік тәжірибені өзектендіру. Мақсат қою. 1. Балалар сізге ертегілер ұнайды ма? Бала кезінен бастап бәрі ертегілердегі осы сиқырлы және қызықты оқиғаларды жақсы көреді. Бүгін біз сіздермен бірге кішкентай сиқыршылар боламыз. 2..Біздің сабақта біз басты кейіпкермен танысамыз.Бағдарлама терезесінде оның барлық параметрлері көрсетілген. 3. Практикалық жұмыс. Нұсқаулық картасын пайдаланыңыз. Алдын ала қағазға басып шығаруға болады. Бұл балаларға ыңғайлы болады. Қадам 1. ҚБнды қосыңыз. Қадам 2. Сиқыршы кейіпкерін қосыңыз. Қадам 3. Сиқыршы бірдеңе айтсын (мысалы, " сиқыр мектебіне қош келдіңіз!»). Қадам 4. Басқа таңбаны қосыңыз. Қадам 5. Қарама-қарсы бағытта бұрылу. Қадам 6. Әңгіме бастаңыз 4. Біз жаңа бағдарламамен жұмыс жасаймыз 5. Өз ертегіңізді ойлап табыңыз Роботпен таңысу | Балалар мұғалімдерді тыңдайды Балалар өздерінің сүйікті ертегілері туралы айтады Мұғалімнің ақпаратын тыңдаңыз Балалар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді Балалар өз нұсқаларын ұсынады Балалар оқулықтағы ережелерді оқиды Топтар бойынша жұмыс істейді Балалар практикалық жұмысты орындайды Жұпта жұмыс істейді Балалар Нұсқаулық бойынша жұмыс істейді | ҚБ мадақтама – Бағалау критерийлері: Scratch мүмкіндіктері туралы айта алады. ҚБ "қол шапалақтау" ҚБ Дұрыс тапсырмалар Тапсырманы орындау қиын болды. Бағалау критерийлері: дизайн-ойлау элементтері бар; өз ойын басқа оқушыларға жеткізе алады Scratch бағдарламалау ортасын аша алады. | Әдістемелік басшылық Оқулық Оқулық. Ағын сұлбаларын салуға арналған тақта. Дәптер мен қалам. презентация Электрондық нұсқа Оқулық бет 33 Оқулық бет |
Сабақ соңы | Рефлексия. Рефлексия. Ойланыңыз және жауап беріңіз. Бұл блоктар туралы не білесіз? | Дети оценивают друг друга. | Бағалау критерийі: ертегінің сюжеті; кейіпкерлер саны; командалар саны. | Сурет презентациядағы |