Файл: Программалау тілінде алгоритмдерді программалау Педагогті атыжні Иманл Б. Б. Кні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.02.2024

Просмотров: 14

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Білім беру ұйымының атауы

№172 мектеп – гимназиясы

Пәні:

Информатика

Бөлім:

9.3А бөлім – Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтің аты-жөні:

Иманқұл Б.Б.

Күні:

14.04.2022

Сынып:

9 – сынып


Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кейіпкерлерді анимациялау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.3.3.7 кейіпкер қозғалысын программалау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: PyGame кітапханасы туралы түсінік бар.

Көптеген оқушылар: Ойын кейіпкерлері мен артқы фонды құра алады.

Кейбір оқушылар: Ойынға арналған дайын кейіпкерлерді жүктей алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, танысу.

Сыныпта психологиялық ахуал тудыру.

«... қатысты 10 сөзді атаңыз» әдісін қолдану.



«А. Ә, Б, В» әдісі арқылы үй жұмысын қайталау.
Дескриптор

  • Сұрақтарға жауап береді.

  • Әр дұрыс жауап 1 балл.



Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар ойын сөзіне байланысты 10 сөз айтады.

4 жауабы бар сұрақтар беріледі. Қай нұсқа дұрыс сол әріпті көрсетеді.


Оқушыларға «жарайсың», «жақсы», «талпын» карточкалары беріледі.

Презентация

Карточкалар


Сабақтың ортасы


Жаңа сабақ.

Pygame-де ойын терезесін дайындауды, ойынның артқы фонын, ойынның кейіпкерлерін кірістіруді үйрендік. Енді ойындағы ең басты мәселе – кейіпкерлерді қозғалту әдістерімен танысайық

Анимация (Animation) – ол қозғалыстың әртүрлі кезеңіне сәйкес кескіндер тізбегін экранда жылдамдата көрсету арқылы дене қозғалысы динамикасын бейнелеу тәсілі

Компьютерлік анимация дегенді графикалық пиксельдердің бір орыннан нкінші орынға орын ауыстыруы деп түсіну керек.

Объектінің бастапқы жағдайын өшіру үшін fill() функциясын қосамыз. Бұл функция терезені фон түстермен толтырады, сол себепті алдыңғы сурет өшірілгендей болады.

«Байланысқан оқу».

Дескриптор.

  • Оқушылар бір – біріне сұрақтар қояды.

  • Сұрақ қойған оқушыға 1 балл.

  • Жауап берген оқушыға 1 балл.




Дәптерге конспект жазады.

Оқушылар сабақ бойынша бір – бірлеріне сұрақтар қояды.


ҚБ бағалау. Карточкалар беру.


Презентациякітап, дәптер

Стикер


Сабақтың соңы


Үйге тапсырма.

Бекіту сұрақтары.
Рефлексия. «Синквейн» әдісі.
Бір зат есім.

Екі сын есім.

Үш етістік.

Төрт сөзден тұратын сөйлем.



Өлең құрау.





стикер