ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 15.03.2024

Просмотров: 13

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

2.1.5.1 - өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Мәтінді рөлге бөліп оқисың.

Жоспар бойынша өз сөзіңмен мазмұндауды үйренесің.

Сабақтың мақсаты




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

Жаңа білім

Бекіту


Рефлексия

Сабаққа дайындық

Үй тапсырмасын сұрау


Мына сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында байқалды? Түсіндір.

  1. Апырым-ай, обал болған екен!

  2. Бәрекелді! Жарайсың!

  3. Ұят болды-ау!


Жаңа тақырып

1-тапсырма

Айтылым

1. Кестеге аурудың белгілерін жаз. Қайсысын жұқпалы деп ойлайсың? Түсіндір.




Аурудың атауы

Аурудың белгісі

1

Тіс жегі




2

Тұмау




3

Тамақ баспасы





Оқулықпен жұмыс

Тыңдалым және оқылым

Аудиожазбадан ертегіні тыңдайды.

Рөлге бөліп оқиды.

Сөздікпен жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

дерт

құлақ ассаң құп алу

  • ауру

  • тыңдасаң

  • орындау


Сергіту сәті.
3-тапсырма

«Әңгіме құра»

Жоспардың үшінші бөлігі туралы әңгіме құра

ЕБҚ және ЕҚБ


  1. Қоянның ауырып қалуы.

  2. Қоянның ем іздеуі.

  3. Үкінің пайдалы кеңесі.

Қорытынды.

ФС

Қоянның ауруының себебін үкінің ақыл-кеңесімен байланыстыра түсіндір.



Үй тапсырмасы
Ертегіні рөлге бөліп оқу

Өлең жолдарын айтады

Үй тапсырмасын айтады

Кестемен жұмыс жасайды.

Ертегіні тыңдайды,рөлге бөліп оқиды

Жаңа сөздермен танысады.


Жаттығу жасайды

Жоспар бойынша әңгіме құрайды


Өз ойын жеткізеді



ҚБ:

Жарайсың!


Дескриптор_Кестеге_аурудың_белгілерін_жазады-1бЖұқпалы_ауруларды_айтады-1бДескриптор'>Дескриптор
Кестеге аурудың белгілерін жазады-1б

Жұқпалы ауруларды айтады-1б
Дескриптор:
Ертегіні рөлге бөліп оқтды-1б


Сөздіктерді дәптерге жазады -1б

Дескриптор

Жоспар бойынша әңгіме құрайды-1б

Сөйлемдіредің мағыналық байланысы болады-1б

Дескриптор
Өз ойын жеткізеді-1б





Дәптер


Суреттер








Аурудың атауы

Аурудың белгісі

1

Тіс жегі




2

Тұмау




3

Тамақ баспасы







Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Аурудан аяған күштірек

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұнын суретпен салыстырасың.

Кейіпкердің мінез-құлқын бағалауды үйренесің.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Бекіту

Рефлексия

Сабаққа дайындық


Үй тапсырмасын сұрау
Ертегіні рөлге бөліп мазмұндайды

Жаңа тақырып

1-тапсырма

Фс тапсырма

Бұл қасиеттердің қайсысы ұнайды?

cабырлы ақылды өнегелі ержүрек адал шыдамды жанашыр батыл

Ыбырай Алтынсарин (1841 – 1889) – ағартушы-педагог, жазушы. Қостанай облысының Алтынсарин ауданында (бұ- рынғы Арақарағай) туып өскен. Балаларға арнап мектеп ашқан, оқу- лық жазған
Оқулықпен жұмыс.

Тыңдалым.

2-тапсырма

Мәтінді аудиожазбамен тыңдау.

Мәтінді түсініп оқиды.

Тізбектей оқиды.

«Түртіп ал» әдісі

Жаңа сөзді дәптерге жазу

3-тапсырма

Сәйкестендір

Мәтіннің мазмұнына сай жоспардың ретін тауып, белгіле.

Сейіттің шешесіне аяушылық көрсетуі.

Сейіттің аяғын сындырып алуы.

Сейіттің шыдамдылығы.



«Жүйрік болсаң,тауып көр»

ЕБҚ және ЕҚБ
-Суретте оқиғаның қай сәті бейнеленген?

-Сейіт неліктен шыдамдылық танытты? Ойыңды ортаға сал.

-Сейіт қандай бала?

Үй тапсырмасы

Ы.Алтынсариннің «Асыл шөп» әңгімесін оқы
«Мен» рефлексиясы


Өлең жолдарын айтады


Ертегіні рөлге бөліп мазмұндайды


Ұнайтын қасиеттерді атайды

Ы.Алтынсарин туралы біледі

Мәтінді тізбектей,мәнерлеп,түсініп оқиды

Жаңа сөзді жазады,мағынасын біледі

Мәтін мазмұнына сай жоспардың ретін тауып белгілейді
Сұрақтарға жауап береді

Сурет бойынша салыстырады
Үй тапсырмасын алады


ҚБ:

Жарайсың!


Дескриптор:_Мәтінді_мәнерлеп,түсініп,тізбектей_оқиды-3б_Дескриптор'>Дескриптор_Ертегіні_рөлге_бөліп_мазмұндайды-1бДескриптор_Ұнайтын_қасиеттерді_атайды-1б_Дескриптор'>Дескриптор
Ертегіні рөлге бөліп мазмұндайды-1б
Дескриптор
Ұнайтын қасиеттерді атайды-1б


Дескриптор

Мәтінді тізбектей,мәнерлеп,түсініп оқиды-3б

Дескриптор:
Жаңа сөзді жазады,мағынасын біледі-2б

Дескриптор
Мәтін мазмұнына сай жоспардың ретін тауып белгілейді-2б


Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді-1б

Сурет бойынша салыстырады-1б










Сейіттің шешесіне аяушылық көрсетуі.

Сейіттің аяғын сындырып алуы.

Сейіттің шыдамдылығы.





Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Дені саудың-жаны сау

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Еңбектің пайдасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру

Сабақтың мақсаты

Тірек сөздерді пайдаланып, ойыңды жеткізесің. Ертегіні өз қиялыңмен аяқтауды үйренесің

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Бекіту

Рефлексия

Сабаққа дайындық

Үй тапсырмасын сұрау

«Асыл шөп» әңгімесін мазмұндау


Жаңа тақырып

1-тапсырма

Қызу еңбекті сахналауға қатыс. Бір еңбек құралын таңда. Сол құралмен жұмыс сәтінің қимылын, дыбысын бейнеле.


Оқулықпен жұмыс

Тыңдалым

Мәтінді тыңдайды

Мәтінді мәнерлеп,түсініп,тізбектей оқиды

2-тапсырма

ЕБҚ және ЕҚБ

Ойлан тап

Егіздер палауды неліктен сүйсініп жеді?

Шаруаның сөзінен егіздер не түсінді?

Сергіту сәті
3-тапсырма

«Құра»

Ертегіні өз ойыңмен құрап,аяқтап жаз.


4-тапсырма

«Денсаулық,еңбек» сөздерімен ойыңмен бөліс


Үй тапсырмасы

Бос уақытыңда қандай еңбекпен шұғылданасың? Дәптерге жазу






Сабаққа дайындық


Үй тапсырмасын айтады


Бір еңбек құралын таңдап,қимылын көрсетеді,дыбысын салады


Мәтінді мәнерлеп,түсініп,тізбектей оқиды
Сұрақтарға жауап береді

Қимыл жаттығу жасайды
Ертегі құрап,аяқтайды

Өз ойларымен бөліседі


Үй тапсырмасын алады


ҚБ:

Жарайсың!

Дескриптор

Бір еңбек құралын таңдап,қимылын көрсетеді,дыбысын салады-3б


Дескриптор:
Мәтінді мәнерлеп,түсініп,тізбектей оқиды-3б

Дескриптор

Сұрақтарға жауап береді

Дескриптор:

Ертегіні өз ойымен құрайды-1б

Соңын болжап,аяқтайды-1б

Дескриптор:

Өз ойларымен бөліседі-1б


Еңбек құралдары суреттері


Оқулық

Сұрақ жазылған парақшалар