ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 15.03.2024
Просмотров: 9
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік графика | Мектеп: Х.Санбаев атындағы орта мектеп | ||||||||
Күні: 09.12 | Мұғалімнің аты-жөні: Өтешова Н.Ғ. Шыныбекова Ж.Ж | ||||||||
Сынып: 5 «В» | Қатысқандар:12 | Қатыспағандар: 0 | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Векторлық кескіндерді құру. Практикум | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.2.2.3 Векторлық суреттер жасау және өңдеу | ||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: векторлық редактор интерфейсі мен құралдарын біледі, векторлық кескін құрады; Басым бөлігі: векторлық кескінді өңдей алады; Кейбірі: атауы бар векторлық кескін құрып, өңдей алады; | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 4 мин | «Графика аралы» әдісі бойынша психологиялық ахуал туғызу және топқа бөлу. Көзімізді жұмамыз: Үлкен арал ішіндеміз күн сәулесі бетімізге нұрын шашады, самал жел еседі, жапырақтың сыбдыры мен судың сылдыры естіледі. Алдымызда үлкен екі арал кездеседі. Жан жағымызға қараймыз. Арал аттары бізге таныстай көрінеді. Әрине адамзатқа қызық қой сол аралдың үстіне орналасамыз. ЖЖ «Еркін микрофон» әдісі бойынша үй тапсырмасы талқыланады.
| Әуен тыңдай отыра, жаттығу жасап, топқа бөлінеді 1-топ 2-топ Сұрақтарға жауап береді | Баяу музыка микрофон | ||||||
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин | Векторлық кескіндерді құру. Практикум | | Презентация | ||||||
Топтық жұмыс 1- топ INKSCAPE векторлық редакторының интерфейсі 2- топ INKSCAPE векторлық редакторының құралдарын және қызметтерін анықтайды | Дескриптор:_Inkscape'>Дескриптор: Inkscape векторлық редакторының интерфейсін анықтайды. Дескриптор: Inkscape векторлық редакторының құралдарын және қызметтерін анықтайды | Үлестірме материалдар,оқулық информатика 5 сынып клей | |||||||
Жеке жұмыс Саралау жұмыстары Компьютермен тәжірибелік жұмыс. Оқулықтағы 56 бет, А,В,С деңгейі | Дескриптор: Жұлдызша/көпбұрыш құралын пайдаланып, векторлық кескінді құрады және өзгертеді; | Оқулық информатика 5 сынып | |||||||
3 мин | Сергіту сәті: «Қызықты жаңалықтары» | Жаңалық тыңдай отырып, сабаққа өз үлесін қосады | Презентация | ||||||
15 мин | | Дескриптор Inkscape векторлық редакторының әртүрлі құралдарын пайдаланып, атаулы сурет салады. ҚБ: «Қолдау сөздер» | Оқулық информатика 5 сынып | ||||||
8 мин | Бекіту Өзіңді тексер! | OR кодты көтеру арқылы тестке жауап береді | https://www.plickers.com/recent#now-playing | ||||||
Сабақтың соңы 4 мин Кері байланыс 2 мин | «Рандом» әдісі. Оқушыларға алдын-ала сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар дайындалады. Сұрақтар: - Сабақ барысындағы көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? -Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды? -Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз? -Сабақты қандай қиындықтар туындады? -Сабақ аяғындағы көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? | Пікірлер айтады Сұрақтарға жауап береді | | ||||||
Мұғалімнің қорытынды бағалауы Үй тапсырмасы. Векторлық кескіндер туралы қызықты мәлімет іздеу | | | |||||||
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||
Сараланған тапсырмалар, жеке, жұптық, топтық жұмыс тапсырмалары | Сабақ барысында арқылы қолмен белгі беру, қолдау сөздер, смайликтер арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізуді жоспарладым. Кері байланыс орнатуға «Рандомды» әдісін пайдаланып, пікірлерін қараймын. Келесі сабаққа түсінікті болуға материал қарастырамын | Информатика кабинетіндегі кауіпсіздік техника ережесін сақтау | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз | ||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе? (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, кeлесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |