Файл: Білім Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау Педагогты атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 15.03.2024
Просмотров: 21
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Білім | Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау | |||||
Педагогтың аты-жөні | Досалиев Серікбай Бағысбайұлы | |||||
Күні: | 09.01.2023 ж | |||||
Сынып: 9 Ә | Қатысқандар саны: 18 | Қатыспағандар саны:- 1 | ||||
Сабақ тақырыбы | Бір өлшемді массив | |||||
Оқыту бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты | 9.3.3.1 Бір өлшемді массивті қолданып, Python (пайтон) бағдарламалау тілінде бағдарлама құру. | |||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Массив (тізім) ұғымына анықтама бере алады. Көптеген оқушылар: Массив элементтерін анықтай алады. Кейбір оқу оқушылар: Бірөлшемді массивті қолданып, Python (пайтон) бағдарламалау тілінде бағдарлама кодын жаза алады. | |||||
| ||||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтың іс-әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 5 мин 10 мин | 1. Оқушылармен сәлемдесу. 2. «Шаттық шеңбер» әдісі оқушылар бір-біріне тілек тілейді.Мысалы: Мен саған тілеймін... Оқушылардың жақсы көңіл-күйлерін, зейінін сабаққа аудару. 3. Оқушыларды 2 топқа біріктіру. «Whatsapp» және «Instagram» 4. Өткен сабақты пысықтау. «Сиқырлы ұяшық» әдісі арқылы 2 топқа алты сұрақтар беріледі. Ұяшықта өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар жазылған. Сұрақтарға кім бірінші жауап берсе «Бинго» дейді. | Мұғаліммен сәлемдеседі Оқушылар бір-біріне тілек айттып, сәттілік тілейді Оқушылар екі топқа бірігеді Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді | қушылардың жауаптарын стикер арқылы бағалау, ауызша мадақтау, ынталандыру | http://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ https://wordwall.net/ru/resource/38289715 | ||
Сабақтың ортасы 3 мин 7 мин 15 мин | 5. Миға шабуыл» әдісі. Презентацияны көрсету арқылы ойларын айтып, жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында сұрақтар қойылады. Сұрақ . не ортақ? Мақсат: сабақтың тақырыбын анықтау 6. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. (жаңв сабаққа қосымша 4 слайд берілген) -Массив дегеніміз не? - Бірөлшемді массив дегеніміз не? - Python-да тізім мен массивтің қандай айырмашылығы бар? - Python-да массив қалай таныстырылады? 7. Оқушылар жаңа сабақты бекіту үшін kahoot бағдарламасында тест тапсырмаларын орындайды Дескриптор:
8. Практикалық жұмыс. - Оқулықта берілген практикалық тапсырманы компьютерде орындаңдар. Қосынды. Ұзындығы N-ге тең А[N] массиві берілген (N<100). Осы массивтегі оң элементтердің қосындысын тап. Дескриптор:
| Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Мұғалімді тыңдайды Сабақтың мақсаттарымен танысады Тапсырманы орындайды Тапсырманы топ болып орындайды | Оқушылардың жауаптарын стикер арқылы бағалау, ауызша мадақтау, ынталандыру Оқушылар жеке бағаланады Стикер арқылы бағалау | Презентация https://create.kahoot.it/details/3fc04c91-97f5-4c51-90a8-106ab7326207 | ||
Сабақтың соңы 5 мин | 9 Жаңа сабақты пысықтау үшін learningapps.org бағдарламасында тапсырмалар беріледі. 10. Кері байланыс. Сабаққа кері байланыс жасау үшін Padlet бағдарламасы қолданылады. | Оқушылар тапсырманы смартфон арқылы топ болып орындайды Оқушылар берілген сілтемелерге кіріп, бүгінгі сабаққа кері байланыс береді | Топты бағалау | https://learningapps.org/watch?v=p65z4aac322 https://padlet.com/azizbekhajtbaev88/kon1r6mmtxk5q0jn | ||
Үй тапсырмасы | Тапсырмалар Бір өлшемді массивтерге есептер шығару
| Оқушылар берілген тапсырмаларды дәптерге орындап келеді | Оқушылар тапсырманы үйде орындайды | |