Файл: Атбе аласындаы фмб назарбаев Зияткерлік Мектебі. Кні 07. 11. 2014.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 11

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Cабақ:№3

Ақтөбе қаласындағы ФМБ Назарбаев Зияткерлік Мектебі.

Күні: 07.11.2014

Cабақ:№3

Ақтөбе қаласындағы ФМБ Назарбаев Зияткерлік Мектебі.

Күні: 07.11.2014

Мұғалімнің аты- жөні: Есентаева Г.Қ.

Сынып: 8В

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Параллель және қиюшы түзулер арасындағы бұрыштар

Оқу бағдарламасына сілтеме

8.2А бөлім: Бұрыштар және кесінділер

Сабақтың мақсаты

ГВ 8.10 Екі түзу және қиюшымен қиғандағы бұрыштарды ажырата алады (айқыш, ішкі тұстас, сәйкес бұрыштар)

Тілдік мақсат

Оқушылар:

үшбұрыштар түрлерінің айырмашылығын анықтайды және әрбірінің қасиеттерін ауызша және жазбаша сипаттай алады.

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Бұрыштардың түрлері:тік, сүйір, доғал

Ұзындық, өлшемі, өлшемділік, квадрат дәрежеге шығару.

Тең, қарама-қарсы, тең емес.


Диалогқа қажет сөз –тіркестері: Бұл қандай үшбұрыш?

Бұл тік бұрышты/тең қабырғалы/доғал бұрышты/сүйір бұрышты/ тең бүйірлі үшбұрыш.Оны қалай білесің?... үшбұрыштың қасиеттері қандай?


Осы бұрыштың/қабырғаның шамасы/ ұзындығы қандай?

Ол … өлшенеді.Тік бұрыш/гипотенуза қайда?Гипотенуза - тік бұрышына қарсы жатқан қабырғасы.Олар бірдей өлшемді/тең бе?х у сияқты тең.

Екеуі бірдей/тең.

Point – точка Line – прямая Angle– угол,Acute – острый,Right – прямой,Obtuse – тупой,Straight – развернутыйCongruent – равный, Ruler – линейка

Protractor – транспортир ,Compass – циркуль

Supplementary angles – углы, дающие в сумме 1800

Complementary angles – углы, дающиевсумме 900

Vertical opposite angles – вертикальныеуглы

Parallel lines – параллельныепрямые

Perpendicular lines – перпендикулярныепрямые

Алдыңғы меңгерілген білім

Бұрыштар және оның түрлері

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Сабақ басы (қызығушылықты ояту кезеңі)

2 мин

Оқушылармен амандасу.

Топқа бөлу: «Аудармашы»

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Үй тапсырмасын сұрау.

Қосымша №1

Сабақ ортасы

1 мин

Топтық жұмыс

5 минут

Жеке жұмыс

11 минут

Жұппен жұмыс

5 минут

Сергіту сәті

2 минут

Жеке жұмыс

12 минут


Суреттер бойынша математикаға қатысты нені байқауға болады?


Қайталау сұрақтары:


Параллель түзулер деп ...... атайды?


Қиюшымен қиғанда қандай бұрыштар пайда болады?


Қиюшымен қиғанда пайда болатын бұрыштардың қасиеті қандай?

Топтық жұмыс

Теорема1,теорема 2,теорема 3-ті оқушылар топпен теореманы талдап,дәлелдейді.

Aktivity 1.Сурет бойынша х және у-ті анықтаңдар.

Жұппен жұмыс

Тренинг «Мені сипаттап бер...»

Есептер шығару

№141-№150, №176

9. Дифференциациялап берілетін тапсырма

№127-№137

Қосымша1

http://math-prosto.ru/?page=pages/geometry_primary/angle.php

Қосымша 1

Қосымша 2

Қосымша 3

Қорытынды

2 мин

Сабаққа қатысты екі жақсы жағы мен бір өзгерткісі келетін тұсы туралы кері байланыс береді.

Үй тапсырмасын түсіндіру: №148-№154

Қосымша ақпарат

Дифференциациялап оқыту– Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың


білімін қалай тексересіз?

ФЖ арқылы

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ні қолдану Құндылықтармебайланыс

(тәрбие элементі)

Сабақ өз күшіне сенімсізоқушыларды күшті

оқушылармен жұпта жұмысістеп, көбірек білетін түрдеұйымдастырылған.Топпен жұмыс істеген кездеСіз оқушыларға сұрақтар беру

арқылы көмектесе аласыз:

Оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға

Қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалау

Прогресс, жұппен жұмыс

кезіндегі жауап реакциясы

әр оқушының үлесін бағалау

үшін және қателердің бар-

жоқтығын түсіну үшін

мұқият қарастырылады.

Құндылықтар:Оқушылар өз сыныптастарымен

диалогқа, әсіресе жұппен жұмыс істегенде қатысуы

керек, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып,қатысуы керек.Топпен жұмыста оқушылар

әріптесіне қарап,идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып,

жауапты болуға үйренеді.

Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу

мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгіноқушылар нені үйренді? Оқытуортасы қандай болды?Дифференциациялап

оқыту өз мәніндежүзеге асты ма? Өзуақытымды ұтымды пайдалана алдымба? Жоспарымақандай өзгерістеренгіздім және


неліктен?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты).

1: 2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер




еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1: 2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің


келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

Қосымша 1

Қосымша 2

Қосымша 3

Мұғалімнің аты- жөні: Есентаева Г.Қ.

Сынып: 8В

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Параллель және қиюшы түзулер арасындағы бұрыштар

Оқу бағдарламасына сілтеме

8.2А бөлім: Бұрыштар және кесінділер

Сабақтың мақсаты

ГВ 8.10 Екі түзу және қиюшымен қиғандағы бұрыштарды ажырата алады (айқыш, ішкі тұстас, сәйкес бұрыштар)

Тілдік мақсат

Оқушылар:

үшбұрыштар түрлерінің айырмашылығын анықтайды және әрбірінің қасиеттерін ауызша және жазбаша сипаттай алады.

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Бұрыштардың түрлері:тік, сүйір, доғал

Ұзындық, өлшемі, өлшемділік, квадрат дәрежеге шығару.

Тең, қарама-қарсы, тең емес.


Диалогқа қажет сөз –тіркестері: Бұл қандай үшбұрыш?

Бұл тік бұрышты/тең қабырғалы/доғал бұрышты/сүйір бұрышты/ тең бүйірлі үшбұрыш.Оны қалай білесің?... үшбұрыштың қасиеттері қандай?


Осы бұрыштың/қабырғаның шамасы/ ұзындығы қандай?

Ол … өлшенеді.Тік бұрыш/гипотенуза қайда?Гипотенуза - тік бұрышына қарсы жатқан қабырғасы.Олар бірдей өлшемді/тең бе?х у сияқты тең.

Екеуі бірдей/тең.

Point – точка Line – прямая Angle– угол,Acute – острый,Right – прямой,Obtuse – тупой,Straight – развернутыйCongruent – равный, Ruler – линейка

Protractor – транспортир ,Compass – циркуль

Supplementary angles – углы, дающие в сумме 1800

Complementary angles – углы, дающиевсумме 900

Vertical opposite angles – вертикальныеуглы

Parallel lines – параллельныепрямые

Perpendicular lines – перпендикулярныепрямые

Алдыңғы меңгерілген білім

Бұрыштар және оның түрлері

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Сабақ басы (қызығушылықты ояту кезеңі)

2 мин

Оқушылармен амандасу.

Топқа бөлу: «Аудармашы»

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Үй тапсырмасын сұрау.

Қосымша №1

Сабақ ортасы

1 мин

Топтық жұмыс

5 минут

Жеке жұмыс

11 минут

Жұппен жұмыс

5 минут

Сергіту сәті

2 минут

Жеке жұмыс

12 минут


Суреттер бойынша математикаға қатысты нені байқауға болады?

Қайталау сұрақтары:


Параллель түзулер деп ...... атайды?


Қиюшымен қиғанда қандай бұрыштар пайда болады?


Қиюшымен қиғанда пайда болатын бұрыштардың қасиеті қандай?


Топтық жұмыс

Теорема1,теорема 2,теорема 3-ті оқушылар топпен теореманы талдап,дәлелдейді.

Aktivity 1.Сурет бойынша х және у-ті анықтаңдар.

Жұппен жұмыс

Тренинг «Мені сипаттап бер...»

Есептер шығару

№141-№150, №176

9. Дифференциациялап берілетін тапсырма

№127-№137

Қосымша1

http://math-prosto.ru/?page=pages/geometry_primary/angle.php

Қосымша 1

Қосымша 2

Қосымша 3

Қорытынды

2 мин

Сабаққа қатысты екі жақсы жағы мен бір өзгерткісі келетін тұсы туралы кері байланыс береді.

Үй тапсырмасын түсіндіру: №148-№154

Қосымша ақпарат

Дифференциациялап оқыту– Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың


білімін қалай тексересіз?

ФЖ арқылы

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ні қолдану Құндылықтармебайланыс

(тәрбие элементі)

Сабақ өз күшіне сенімсізоқушыларды күшті

оқушылармен жұпта жұмысістеп, көбірек білетін түрдеұйымдастырылған.Топпен жұмыс істеген кездеСіз оқушыларға сұрақтар беру

арқылы көмектесе аласыз:

Оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға

Қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалау

Прогресс, жұппен жұмыс

кезіндегі жауап реакциясы

әр оқушының үлесін бағалау

үшін және қателердің бар-

жоқтығын түсіну үшін

мұқият қарастырылады.

Құндылықтар:Оқушылар өз сыныптастарымен

диалогқа, әсіресе жұппен жұмыс істегенде қатысуы

керек, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып,қатысуы керек.Топпен жұмыста оқушылар

әріптесіне қарап,идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып,

жауапты болуға үйренеді.

Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу

мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгіноқушылар нені үйренді? Оқытуортасы қандай болды?Дифференциациялап

оқыту өз мәніндежүзеге асты ма? Өзуақытымды ұтымды пайдалана алдымба? Жоспарымақандай өзгерістеренгіздім және


неліктен?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты).

1: 2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер


еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1: 2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің


келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

Қосымша 1

Қосымша 2

Қосымша 3