Файл: азаты салтдстрімен таныстыру. Бесік жыры жне тсау кесер жырымен таныстыру.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 14
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні: | Музыка | ||||
Күні: | 16.02.2023 жыл | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Ә.Машкенеева | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Балаларға арналған әндер | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.2.1. есту қабілетіне сүйеніп таныс дыбыстарды, музыканы тану 1.1.3.1. музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын анықтау | ||||
Сабақтың мақсаты | Қазақтың салт-дәстүрімен таныстыру. Бесік жыры және тұсау кесер жырымен таныстыру. | ||||
Құндылықтар | өмір бойы оқуға дайын болу | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (2 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша!Керемет! Ғажап! | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 15 мин | «Көңілді пойыз» әдісі Оқушыларға жаттаған «Құлыншағым» әнін қайталатамын. 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс « Кім жылдам?» әдісі Әріпті жұмбақты тапқызамын.. Дескриптор: Сөздерді табады, сөйлем құрайды 2-жаттығу.Қазақ халқының өмірінде ән мен күй ерекше орын алады. Музыка арқылы біз ата-бабамыздың тұрмысы мен салтын білентін боламывз. Музыка адамдардың туған жерге, табиғатқа деген махаббатын жеткізеді. Халқымызда балаларға арналған әндер көп. Осының бірі –бала уату әндері. | «Құлыншағым» әнін хормен айтады. Әріпті жұмбақты шешеді «БАла уату» әнін тыңдайды. | Мадақтау Мадақтау | Алма, алма ағашы Бейнебаян. | |
Сергіту сәті 2 минут | «Дыбыстар» ойыны. Дауысты дыбыс айтқанда алға қадам жасап, сөз құратамын. | Дауысты дыбысты естігенде әркім сол сөзден басталатын сөз құрайды, алға қадам жасайды. Дауыссыз дыбыс айтқанда тыныштық сақтайды. | | | |
Сабақтың соңы 10 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Тыңда» әдісі «Тұсаукесер» әнін тыңдатамын | «Тұсаукесер» әнін бірнеше рет тыңдайды, хормен қайталап айтады, жаттайды. | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау | Дәптер, қалам | |
Рефлексия 3 мин | «Көңіл-күй» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Бүгінгі сабақты түсінбедім | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін суреттер арқылы анықтайды. | Суреттер арқылы | «Көңіл-күй» бұрышы |
Мерзімі: | Музыка Пәні | 1 сынып | Пән мұғалімі: Машкенеева Әйгерім Қизамбекқызы | |||
Сабақтың тақырыбы: | Балаларға арналған әндер | |||||
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары: | 1.1.2.1 ән айтуда оның сипатына және әндету ережелеріне сәйкес орындау. | |||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушыларды балаларға арналған әндермен таныстыру, қазақтың салт, дәстүрі туралы мағлұмат беру. | |||||
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет: | ||||||
Мұғалімнің іс әрекеті | Оқушының іс әрекеті | Ресурстар | ||||
Сабақ кезеңдері: | Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. | Психологиялық сәт Үлкенге де сіз, кішіге де сіз, Бар адамға иіліп, бас иеміз біз. | | |||
Сабақтың басталуы: 05 | ||||||
Ортасы | Сәлеметсіңдер ме, балалар! Қызығушылықтарын ояту: Құлыншағым» әнін орындайды. Атпен серуендеу туралы видео көрсету. Балаларға базарлық | Қысқаша сипаттайды Әнге қосылып қимылдар жасайды Үш тілде жаңа сөзді қайталайды Тұлпар скакун racehorse Ат арба-От арба-/немен жүреді,жолдары қандай?/Диалогқа түседі Ән орындайды Сұрақтарға жауап береді | | |||
Сабақтың соңы 21-35 | «Кір жайғыш» Пазлмен жұмыс | Пазлды құрастырып, кір жайғышқа іледі. Қысқаша түсінік береді | | |||
Бекіту | Кері байланыс: - Бүгін сабақта не өттік? - Тұяқ қандай аспап? - Музыка сабағынан қандай әсер алдыңдар? - Үш тілде қандай сөздер үйрендік? - Үйренген ән не жайлы? - Бүгінгі сабақта серуендей алдық па? | | | |||
Рефлексия | | «Басбармақ» сабақты бағалайды | |