ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 3

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пәні:

Математика

Күні:

26.01.2023 жыл

Бөлім:

Сандармен амалдар орындау. Есептер

Педагогтің аты-жөні:

Ә.Машкенеева

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кері есептер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.4. Санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару.

Сабақтың мақсаты

«кем», «артық» шамаларына байланысты есептер шығару.

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету, саяхат жасау.




Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу.

Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.



Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады








Сабақтың ортасы

(4 мин)

10 мин

«Кім жылдам?» ойыны

Оқушылардың есептеу жылдамдығын дамыту мақсатында өрнектер таратамын.

1-тапсырма

Топтық жұмыс

«Жолдорба» әдісі

Шабадандар мен жолдорбаның санын санатып, нешеуі артық, нешеуі кем екенін тапқызамын. .

Дұрыс жауапты таңда.

Дескриптор:

-жасырылған санды анықтайды

-жасырылған санды жазады

- санды табу жолын түсіндіреді

Берілген алмадағы өрнектің жауабын табады.

1. жасырылған санды анықтайды

2.жасырылған санды жазады

3. санды табу жолын түсіндіреді


Мадақтау

Мадақтау




Саябақтардың суреті, өрнектер жазылған парақ


10 мин

Сергіту сәті

2 минут

Топтық жұмыс

« Жолқапшық пен шабадан»

2-тапсырма.

Оқулықпен жұмыс.

Есепті, оқыту, талдау, не белгілі, белгісізін табу.

3-тапсырма. Ұжымдық жұмыс.

«Сәйкесін тап» ойыны
Тақтадағы есептің сұлбасы бойынша есепті тапқызып, шешуін тапқызамын.

« артық, кем»-алға бір адым, артқа екі адым жасау ойыны

Есепті оқиды, талдайды, белгілі мен белгісізді анықтайды, шешуін табу үшін қандай амал қолданатынын айтады, есепті шығарады, кері есеп екенін анықтайды.
Есептің сұлбасы бойынша шарты мен сұрағын табады, есепті шығарады. Тапсырманы тақтада орындайды.
«Артық, кем» ұғымдары бойынша адым жасайды.

«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау

Оқулық

Қаламсап

Есептің сұлбасы, оқулық

Сабақтың соңы

9 мин


3 –тапсырма Жеке жұмыс

«Мен есепшімін» әдісі

Жұмыс дәптерінен сұлбаны таңдап, есептің шешуін табу тапсырмасын беремін.

Дескриптор:

- есептің шарты бойынша сұлбасын табады

- есептің шешуін табады

-жауабын жазады.


Есептің шарты бойынша сұлбасын табады, есепті шығарады, жауабын жазады.

«Үш қол шапалақ»

Арқылы бағалау



Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Менің көңіл-күйім» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Бүгінгі сабақты түсінбедім



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін көңіл-күй суреттері арқылы анықтайды.

«Комментарии» арқылы

« Көңіл-күй» бұрышы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар







Пәні:

Математика

Күні:

27.01.2023 жыл

Бөлім:

Есептердің түрлері

Педагогтің аты-жөні:

Ә.Машкенеева

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кері есептер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.4. Санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару.

Сабақтың мақсаты

Математикадан есеп туралы алған білімдерін толықтыру

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету, саяхат жасау.




Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу.

Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.



Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады








Сабақтың ортасы

(4 мин)

10 мин

«Кім жылдам?» ойыны

Оқушылардың есептеу жылдамдығын дамыту мақсатында өрнектердің мәнін тапқызамын.

1-тапсырма

Топтық жұмыс

«Аңдар» әдісі

Аңдарда берілген цифрларға сәйкес өрнектің мәнін тапқызамын.

10, 18, 20, 100, 40, 7, 12

7+3 9+9 14+4

60+40 100-60 3+4 7+5

Дескриптор:

-жасырылған санды анықтайды

-жасырылған санды жазады

- санды табу жолын түсіндіреді

Оқушылар кемемен және ұшақпен жүріп өтіп, өрнектердің мәнін тауып, мәреге жетеді.

Өрнектің мәніне сай келетін санды табады.

1. жасырылған санды анықтайды

2.жасырылған санды жазады

3. санды табу жолын түсіндіреді

Мадақтау

Мадақтау





10 мин


Сергіту сәті

2 минут

Топтық жұмыс

«Орманға саяхат»

2-тапсырма.

Қима қағазбен жұмыс
Орманда 7 түлкі жүр. Және одан 2еуі артық қоян бар. Қоян нешеу?

.

Есепті, оқыту, талдау, не белгілі, белгісізін табу.

3-тапсырма. Жоғарыдағы есепке кері есеп құрастырады.
Тақтадағы есептің сұлбасы бойынша есепті тапқызып, шешуін тапқызамын.
« артық, кем»-алға бір адым, артқа екі адым жасау ойыны

Есепті оқиды, талдайды, белгілі мен белгісізді анықтайды, шешуін табу үшін қандай амал қолданатынын айтады, есепті шығарады, кері есеп екенін анықтайды
«Артық, кем» ұғымдары бойынша адым жасайды.

«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау

Оқулық

Қаламсап

Есептің сұлбасы,

Сабақтың соңы

9 мин


3 –тапсырма Жеке жұмыс

«Мен есепшімін» әдісі

Жұмыс дәптеріне орындауға қысқаша жазылуы бойынша есеп беремін.

Дескриптор:

- есептің қызқаша жазылуы бойынша есеп құрайды

- есептің шешуін табады

-жауабын жазады.

Есептің қысқаша жазылуы бойынша есептің мәнін табады.

«Үш қол шапалақ»

Арқылы бағалау



Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Менің көңіл-күйім» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Бүгінгі сабақты түсінбедім



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін көңіл-күй суреттері арқылы анықтайды.

«Комментарии» арқылы

« Көңіл-күй» бұрышы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар