Файл: Ататы адамдар Малімні атыжні Іззатова г кні 16. 02 Сынып 3б.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Атақты адамдар | |
Мұғалімнің аты-жөні | Іззатова Г | |
Күні: | 16.02 | |
Сынып: 3б | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Негізгі және туынды етістік | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: сөз таптарын ажыратып, сөйлемнен етістікті анықтайды. Көптеген оқушылар: мәтіндегі сипаттама бойынша кейіпкерді анықтай алады. Кейбір оқушылар: жерлес атақты ұстаздар туралы әңгімелей алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Жаңа оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:
Ә) Оқу тапсырмасын тексеру. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда атақты тұлғалар туралы ортақ тақырыпты бастап, етістікті анықтауға бағытталған тапсырмалар орындаймыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. «Таңдау» әдісімен суреттер таңдатып топқа бөлу. |
Сұраққа жауап береді. Топқа бірігеді. | «Бас бармақ» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | Заттар суреті |
Жаңа білім 10 мин 2 мин Бекіту 20 мин | (Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 16-жаттығу. Көп нүктенің орнына атақты тұлғалардың бірінің атын қойып, мәтінді оқыңдар. - Мәтін кім туралы? -Оның тұңғыш оқу құралы қалай аталады? Ол қандай оқулық? Ойларыңмен бөлісіңдер. -Мәтіннен етістіктерді табыңдар. Олардың негізгі немесе туынды етістік екенін айтыңдар. -Сыныптастарыңа мәтін мазмұнын анықтауға арналған сұрақтар қойып, жауап беріңдер. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: жерлес атақты ұстаздар туралы әңгімеле. Сергіту сәтінде «Қаражорға» билейді. (Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 18-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа айтыңдар және жазыңдар. Атам бақ аралады, Ағам тал аралады. Апам көл аралады, Асыл ат тағалады. -Қарамен жазылғандар қандай сөздер? -Олардың мағынасын бір-біріңе түсіндіріп көріңдер. Ж: синоним сөздер. Біріншісі бақша ішінде жүрді, екіншісі тал кесті деген мағына береді. -Туынды етістіктерді тауып, сөз құрамына талдаңдар. Ж: ара-ла-ды, таға-ла-ды. 19-жаттығу. -«Етістік» сөзінен баспалдақ жасаңдар. Осы әріптерден басталатын іс-әрекетті білдіретін сөздер ойлап, торкөзді толтырыңдар. - Шыққан етістіктердің қайсысы негізгі, қайсысы туынды екенін айт. -Туынды етістіктерді теріп жаз. | Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Билеп сергиді. Тапсырманы орындайды. Мәтін құрастырып жазады. | Дескриптор: - Ахметтің атын қойып, мәтінді оқиды-1балл. -Ахметтің тұңғыш оқу құралын атайды-1балл. Мәтіннен етістіктерді тауып, негізгі немесе туынды етістік түріне ажыратады-2балл. Дескриптор: - Жаңылтпашты жатқа айтады және жазады-2балл. -Синоним сөздерді ажыратады, мағынасын бір-біріңе түсіндіреді-1балл. -Туынды етістіктерді тауып, сөз құрамына талдайды-1балл. -«Етістік» сөзінен баспалдақ жасап, сөзжұмбақты шешеді-2балл. | Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
Кері байланыс 5 мин | Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: 17-жаттығу. | Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. | ҚБ қойылады. | |