Файл: Тексерілді Директорды оу ісі жніндегі орынбасары А. Мамытова ыса мерзімді жоспар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тексерілді
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары ----------------- А.Мамытова
Қысқа мерзімді жоспар



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Мектеп: №137 жалпы орта білім беретін мектеп




Күні: 5ә,ғ-8.09

5е,а-9.09

5в,б,ж-10.09

5д,г-14.09

Мұғалім: Елемесова Айжамал




Сынып: 5

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Пәні: Информатика




Сабақ тақырыбы:

Ақпарат беру




Оқу мақсаттары:

5.2.1.2 байланыс арналары, ақпарат көзі және ақпарат қабылдаушыға мысал келтір




Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: Ақпарат туралы түсінігін қалыптастырады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды.

Кейбір оқушылар орындай алады: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді





Тілдік мақсаттар:

Оқушылар орындай алады:

1. Ақпарат ұғымын түсінеді

2. Ақпараттың түрлерін атайды

3. Ақпараттың қасиеттерін ажыратады
Пәнге қатыстысөздік қор мен терминдер:
Ақпарат – Информация - Information

Сөйлеу-речи-speeches

Талқылауға арналған сұрақтар

1. «Ақпарат» термині туралы жаңадан не білдіңдер?

2.Сендерге қандай ақпарат тасығыштар белгілі?

3. Қазіргі кезде ақпараттың қандай түрлері бар?

4. Адам ақпаратты қандай сезім мүшелері арқылы қабылдайды?





Бағалау критерийлері

оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады;

тақырып мазмұнын өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін өзі реттеуді қалыптастырады;

оқушылар алған білімдерін тиянақтауға, пысықтауға, өздіктерінен жұмыс жасай білуге үйренеді;

есеп шығару, салыстыру, талдай білу дағдылары қалыптасады;




Құндылықтарды дамыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.




Пәнаралық байланыс

Сурет өнер




АКТ-ны қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.




Бастапқы білім

Біздің айналамыздағы ақпарат




Сабақ барысы

Сабақ жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар




Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу

Түгелдеу

Оқушылар және барлық сабаққа қатысушылардың арқаларына сандар жапсырылады. Сол сандарды белгі берілген уақытта дұрыс құрастыру қажет.
Бағалау критерийі:

•Білімділігі

•Ойлау жылдамдығы

•Математикалық тілі
Топпен жұмыс жасауы

Жекелей жұмыс жасауы 2 мин



Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.

















Сабақ ортасы


Жаңа сабақты түсіндіру

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.

Тақырып бойынша жинақталған ресурстармен танысу.

А қпарат-сақтау, түрлендіру, жөнелту және пайдалану нысаны болып табылатын қоршаған әлем туралы мәліметтер


Ақпараттың түрлері

Адамның ақпаратты қандай ақпараттық арнамен қабылдауына байланысты,

ол әртүрлі болады. Ақпаратты қабылдаушы-адам. Ақпарат ұйқыдан оянатын

уақыт келгені тәралы мәліметті жеткізіп тұр. Ақпараттың мұндай түрі

естілетін ақпарат деп аталады.



Ақпараттың қасиеттері

Ақпарат толықнемесе толық емес болуы мүмкін. Мысалы, сендердің

достарың «Ертең» десін. Егер сендер достарыңа: «Біз киноға қашан барамыз?»

деген сұрақ қойған болсаңдар, онда бұл ақпарат түсінікті болады,

себебі-ол толық емес. Ақпараттың бұл қасиеті толықтылық деп аталады.



Сергіту сәті

Сұрақ парақшалары.

Оқулық, дәптерлер

Ойын ойнайық.





Сабақ соңы

Сабақты бекіту:

1.«Ақпарат» термині туралы жаңадан не білдіңдер?

2.Сендерге қандай ақпарат тасығыштар белгілі?

3.Қазіргі кезде ақпараттың қандай түрлері бар?

4.Адам ақпаратты қандай сезім мүшелері арқылы қабылдайды?

5.Ақпараттың қасиеттерін атаңдар
Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.

Смайликтер















Қосымша ақпарат

Саралауы

Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс

Топтық, сыныптық, жұптық, жеке жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету қалай жүзеге асырылады?






Сурет өнері

Рефлексия

1.Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?




2.Бүгін оқушылар не үйренді?




3.Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?




4.Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)




5.Уақытты қалай пайдаландым?




6.Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?




Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе ойдағыдай сәтті шықты. (оқытуды да,оқуды да есепке алыңыз)

1.

2.

Қандай екі нәрсені жетілдіру сабақты жақсартар еді? (оқытуды да, оқуды да есепке алыңыз)

1.

2.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?