ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 10
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасы Оқу- ағарту министрінің 2022 жылғы 27тамыздағы № 382 бұйрығына сәйкес. ______Ө.Жәнібекв атындағы №4 жалпы орта лицей-интернат__ (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары Мобильді қосымшаны орнату (сабақтың тақырыбы) | ||||
Бөлім | 4 – тарау. 3А. Заттар интернеті | |||
Педагогтың аты-жөні | Л.Досан | |||
Күні | 03.02.2023 | |||
Сынып:11а,ә | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Мобильді қосымшаны орнату | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.5.2.2 - кодтың блоктарымен және циклддерімен мобильді қосымшаны жасау 11.5.2.3 - әзірленген мобильді қосымшаны орнату жолын түсіндіру | |||
Сабақтың мақсаты: | Конструкторда мобильді қосымшаның достық интерфейсін құру жолдарын қарастыру; Әзірленген мобильді қосымшаны қалай орнату керектігін түсіндіреді. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 10 мин Ұйымдастыру кезеңі :1 мин Топқа бірігу: 2 мин «Сұрақты ұстап ал »әдісі 7 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту: Жаңа топ құру: оқушылар әлеуметтік желіде жасалатын әрекеттер арқылы топқа бірігеді: пікір, лүпіл, селфи. Өткен сабақты пысықтау үшін «А,В,С» әдісін қолдану. А - сұрақ қояды.В - жауап береді. С – айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады. Оқушылар топта үшеуден отырады. А– сұрақ қоюшы, В – жауап беруші, С– бақылаушы рөлін атқарады. Бақылаушы қажетті жерлерін түртіп алып, әңгіме соңында қорытынды береді. Өзін-өзі бағалау. Қалай оқу керек стратегиясы жүзеге асырылады. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі Топтастыру: «Пікір, лүпіл, селфи» әдісі. Сынып екі топқа бірігеді: Топқа бірігудің эмоционалдық, әлеуметтік, танымдық мақсаты жүзеге асырылады . Үй тапсырмасы: Өткен сабақты пысықтау үшін «А,В,С» әдісін қолдану. Қалай оқу керек стратегиясы жүзеге асырылады. | ҚБ: «Мадақтау сөздер» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай жүргіземін. Жарайсың!, Жақсы!, Талпын!. | Оқулық Алматы кітап баспасы Пәндік дәптер стикер |
Сабақтың ортасы 25 мин « Инсерт» әдісі 7 мин «Жұптық жұмыс » 9 мин Қолдану деңгейлік тапсырма: 9 мин | Сабақ мақсатымен таныстыру. – Мобильді қосымшаны қалай орнату керектігін білесіңдер. Оқулықпен жұмыс Білу және түсіну Ақпаратты «Инсерт» әдісі бойынша оқу. Топтағы оқушылар мәтінді оқып, арнайы белгі қойып отырады: + - мұны білемін; – - мен басқаша ойлағанмын, бұл менің ойлағаныма қарама-қарсы болып шықты; v – мен үшін бұл жаңа нәрсе; ? – маған бұл түсініксіз, түсіндіру, нақтылау қажет. Топтың спикері оқылған нәрсенің мәнін түсіндіреді. Мұғалім оқушылармен сөйлеседі. Мәтіннің түсініксіз жерлерін түсіндіреді. Жұптық жұмыс №1 тапсырма: Тізімнен мобильді қосымшаның орындалатын файлына ие кеңейтілімді таңда. .AIA .EXE .COM .APK .DOCX .AEK №2 тапсырма: Мәзірдегі қандай команда қондырғы файл жүктеуге арналған QR код құруға мүмкіндік береді? Дұрыс жауап: ________________________ Білу және түсіну 1. Компьютерге арналған орындалатын файл кеңейтілімі қандай және смартфонға арналған орындалатын қосымша кеңейтілімі қандай? 2. Егер мобильді қосымшаны USB кабелі көмегімен орнатсаңыз, алдын ал қандай қадамдар жасалады? 3. Компьютерден мобильді құрылғыға орындалатын файлды жүктеудің тағы қандай тәсілін ұсына аласың? Қолдану Бұрын жасалған мобильді қосымшаны өз телефоныңа орнатып, жұмыс жасауын тексер. | 1-тапсырма Дескриптор: - Тізімнен мобильді қосымшаның орындалатын файлына ие кеңейтілімді таңдай алады. 2-тапсырма Дескриптор: - Мәзірдегі қандай команда қондырғы файл жүктеуге арналған QR код құруға мүмкіндік бере алады. - Сұрақтарға дұрыс жауап бере алады. | ҚБ: «Мадақтау сөздер» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай жүргізілемін. Жарайсың!, Жақсы!, Талпын!. « Инсерт» әдісі Дескриптор бойынша: 2 балл Дескриптор бойынша: 4 балл Қолдану деңгейлік тапсырма: Дескриптор бойынша: 4 балл | Дәптер пәндік. Тапсырма жазылған дидактикалық үлестірмелер. ДК |
Сабақтың соңы Бекіту :7мин Үй тапсырмасын беру 1 мин Кері байланыс 2 мин | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды Оқулықта берілген кестені толтырыңдар | «3 оқушы,3 сыншы, 3 бакылаушы » әдісі арқылы сабақта меңгерген білімдерін көрсетеді. Күнделікке жазып алады үй тапсырмасын. Кері байланыс береді бүгінгі сабақ бойынша | Өзін-өзі бағалау. Сабақтың өн бойында жүрген бағалауды жариялы түрде баяндау | стикер |