Файл: Блім Педагогты аты жні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 11

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:





Педагогтың аты – жөні:

Айтуғанова Жібек Амангелдіқызы

Күні:

15.02.2023ж

Пәні:

Қазақ тілі

Сынып:

8 «Ә»

Сабақ тақырыбы:

Ұлттық байлық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.О7. ғаламтор, энциклопедия, газет – журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану.

8ӘТН4. Сөйлем ішінде біріңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу.

Сабақтың мақсаты

ғаламтор, энциклопедия, газет – журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолданады.

Сөйлем ішінде біріңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі.

Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы




Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.

Жағымды психологиялық ахуал.

ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ

1-оқылым мәтінін оқиды, өз пікірлерін білдіреді.



Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.

ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.

1-тапсырма. Ғаламтордан алынған деректерді дәлел ретінде қолданып, Мәтінді мұқият оқыңыз. Стильдік және пунктуациялық қателерді түзеп, көшіріп жазыңдар.



Дескриптор:

  • стильдік түзетулер енгізеді;

  • орынсыз қолданылған сөз оралымдарын түзейді.

ҚБ

ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН

2-тапсырма. «Фантаст-жазушылардың болжамы» мәтінін (14. Mp3) тыңдап, төмендегі кесте бойынша талдаңдар. Ғылыми және халықаралық терминдерді пайдаланып, мәтіндегі ақпарат туралы көзқарастарыңды білдіріңдер.

Мәтіннің тақырыбы:




Мәтіннің стилі




Негізгі ақпараттар




Қосымша ақпараттар




Ғалымдардың болжамы






3 – тапсырма.

Бірыңғай мүшелер мен айқындауыш мүшелерді қатыстырып, мәтін мазмұны бойынша 5-6 сөйлем жазыңдар.

Дескриптор:

  • мәтіннің тақырыбын, стилін анықтайды;

  • негізгі және қосымша аұпаратты анықтайды;

  • бірыңғай мүшелер мен айқындауыш мүшелерге талдау жасайды.


Кері байланыс:

Үй тапсырмасы: 6-тапсырма



Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.

Мәтінді мұқият оқыңыз. Мәтінге стильдік түзетулер жасап, редакциялаңыз.

Мәтіннің тақырыбын, стилін анықтайды;

Негізгі және қосымша аұпаратты анықтайды;

Бірыңғай мүшелер мен айқындауыш мүшелерге талдау жасайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.

Грамматикалық тақырып бойынша тапсырма орындайды.



ҚБ