Файл: Блім Python тілінде алгоритмдерді программалау Педагогті Т. А.. (болан жадайда).docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.02.2024
Просмотров: 15
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Python тілінде алгоритмдерді программалау | |
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) | Сулайманов Д.Р | |
Күні: | 15.03.2023ж | |
Сынып: 7 «А,Б» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | 4.8.Таңдаудыұйымдастыру | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 7.3.3.3 Python программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану; | |
Сабақтың мақсаты | Python программалау тілінде күрделі шарттық алгоритмдерді жазады | |
Бағалау кри терийі |
| |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану | |
| Есту қабілеті нашар |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин 7 мин | Ұйымдастыру бөлімі Оқушылар мен сәлемдесіп, түгелдеп. Шаттық шеңбер құрып ынтымақтастық атмосферасын орнату. ЕБҚО-ны алдыңғы қатарға отырғызып, oқушылардың назарын сабаққа аудару | Сәлемдеседі, бір-біріне тілек айтып, жақсы көңіл-күй сыйлайды | | |
Үй тапсырмасын сұрау «Даналық ағаш» әдісі 1.Құрамды шарттар дегеніміз не? 2.Логикалық көбейту (конъюнкция) деген не? 3.Логикалық қосу (дизъюнкция) деген не? 4.логикалық теріске шығару (инверция) деген не? 5.Күнделікті өмірдегі іс әрекеттің құрамды шарт түрінде қалай сипаттауға болады? 6. Логикалық амалдарды программада қолданудың маңызы неде? | Оқушылар сандықшадан кез келген сұрақты алып, дауыстап оқып, толық жауап беруге тырысады. ЕБҚ бар оқушыны сұраққа жауап беруге сүйемелдеу | Мақтау, мадақтау | Сандықша кеспе қағаздар | |
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 5мин 9 мин 4 мин | Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен , тапсырмаларымен, бағалау критерийлерімен танысады 5 минуттық видео ролик көрсетіп мұғалім толықтыру арқылы түсіндіру. | Жаңа сабақты ведио арқылы түсіндіріледі. Оқушылар керекті мәліметтерді дәптерге жазады. | if, қолдануда 1 elif, else құрлымдарын | https://youtu.be/iRh3OUz0RAc |
№1 тапсырма «Жеке жұмыс» Жыл мезгіліндегі берілген ай атауының нөміріне қарап , сол айдың жылдың қандай мезгіліне жататынын анықтайтын программа құрып нәтижесін экранға шығару | Оқущылар жеке берлген тапсырманы орындайды ЕБҚ бар оқушы барлығымен бірдей жұмыс жасайды. Көруге қиналған жағдайда мұғалім қолдау көрсетеді. | Оқушылар өзін-өзі «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау Дескриптор: Білім алушы -Есептің программа кодын жазады -Экранға нәтижесін шығарады | Қосымша №1 Компьютер | |
№2 тапсырма «Жұптық жұмыс» Информатика сабағынан алған балдарыңды енгізу арқылы қойылған балға сәйкес, егер 9-10 балл алсаңдар, онда «Жарайсың», 7-8 балл болса «Жақсы», ал егер 6-4 төмен болса «Орта» хабарламасын шығаратын программа кодын және блок-сызбасын құрыңдар. | Жұптық жұмыс» істеуде балалар өз серігін өзі таңдайды. Жыл көлемінде әртүрлі адамдармен қарым-қатынасқа жасауға үйренеді. ЕБҚО жақсы оқитын оқушымен жұптастыру | Жұбыңды мадақта» әдісі арқылы бағалау Дескриптор: Білім алушы -есептің программа кодын жазады -нәтижесін экранға шығарады -есептің блок сызбасын құрайды | Қосымша №2 Компьютер | |
№3 тапсырма Деңгейлік тапсырма А-деңгейі Енгізілген апта күніне сай күн атауын экранға шығару В-деңгейі 0-ден 6-ға дейінгі цифрларды енгізіполардын атын көрсететін жоба дайында C-деңгейі Туған жылды енгізу арқылы жыл атауын экранға шығару программасын құру | Берілген Деңгейлік тапсырманы орындау барысында мәселені мұқият зерттейді. Бағдарлама кодын жазады. ЕБҚО жақсы тапсырманы орындауға қолдау көрсету Бағдарламаны дұрыс жауап арқылы өзін өзі бағалайды. | Дескриптор: Білім алушы -есептің программа кодын жазыңдар -нәтижесін экранға шығарыңдар «Шапалақ ұру» әдісі арқылы бағалау | Қосымша №3 Компьютер | |
Беккіту «Кім жылдам» әдісі 1.Таңдауды ұйымдастыру алгоритмі дегеніміз не? 2.Таңдау алгоритміне өмірден мысал келтір 3.Таңдау операторларын ата? | Оқушылар шапшаң сұрақтарға жауап береді, ЕБҚО сұраққа жауап беруге қолдау көрсету | «Шапалақ ұру» әдісі арқылы бағалау | | |
Сабақтың соңы 2 мин | Кері байланыс «Смайликтер» әдісі Оқушылар тақырыпқа қатысты өздерін қолайлы сезіну деңгейі білдіру үшін смаликтер салады Үй тапсырмасын беру 4,8 оқу. 5-тапсырма | Жалғастыруға дайынмын. Бір нәрсені түсінемін, бірақ бәрін емес. Түсінбеймін, қайталап қарау қажет | Қалыптастырушы бағалау | Смайликтер |