Файл: Блім 7блім Клік жне жол белгілері.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 17.03.2024

Просмотров: 4

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлім: «7-бөлім: Көлік және жол белгілері»

Мектеп: Мәлік Ғабдуллин атыңдағы №3 көпсалаы гимназия

Күні: 14.02.2023

Машықкердің аты-жөні: Тынхан Нұржамал Жарылғапқызы

Сынып: 5 

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Жол ережесін сақтаймыз. Сын есімнің заттануы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау;

5.O3. Нұсқаулық құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату.

Сабақтың мақсаты

Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіре алады.

Сын есімнің мағыналық түрлерін ажырата біле алады.

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

Ұйымдастыру сәті

Оқушылармен сәлемдеседі.

Өлең жолдары арқылы жағымды психологиялық ахуал орнатты.

Үй тапсырмасын тексереді

«Ыстық орыныдық» әдісі арқылы өткен тақырыптарға шолу жасалады.

Сабақ тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.

Мұғаліммен амандасады.

Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.



Бағалау:

«Фигуралар» әдісі арқылы

Жұлдызша – 9-10

Төртбұрыш – 7-8

Ұшбұрыш – 6



Негізгі бөлім

10 минут

5 минут

5 минут

8 минут


7 минут

1-тапсырма

https://youtu.be/IRxqCi1Dg4Q (0.53-2.54) мәтінді тыңдап, мазмұнын баянда.

2-тапсырма

«Тұтас мәтінді детальді талдау стратегиясы» бойынша нақты ақпараттарды анықта.

Тілдік бағдар!



Жұптық жұмыс:

3-тапсырма

Берілген сын есімдерді заттанған сын есімдерге айналдырып жазып, сөйлем құра.

  1. Жақсы, білімді

  2. Үлкен, Ұзын

  3. Өнерлі, сары



4-тапсырма

Жағдаяттық сұраққа жауап бер.

  • Ініңмен жолдан өтіп, мектепке баруларың керек. Інің асығып, ешқандай белгі салынбаған жерден кесіп өткісі келді. Жол ережесін түсіндір.

Мәтінді тыңдап, мазмұнын баянда.

Дескриптор:__мәтінді_тыңдап,_мазмұнын_баяндайды;__«Тұтас_мәтінді_детальді_талдау_стратегиясы»'>Дескриптор:

  • мәтінді тыңдап, мазмұнын баяндайды;


«Тұтас мәтінді детальді талдау стратегиясы» бойынша нақты ақпараттарды анықтайды.

Дескриптор:

  • Нақты ақпаратты анықтайды.

Тілдік бағдармен танысады.

Дескриптор:

  • Сын есімдерді заттанған сын есімдерге айналдырады;

  • Қандай жалғау жалғап жасағанын түсіндіреді;

  • Заттанған сын есімді қатыстырып, сөйлем құрайды.


Жағдаяттық сұраққа жауап береді.

Дескриптор:

  • Сұраққа бекітілген жол ережелері негізінде жауап береді;

мәтінді тыңдап, мазмұнын баяндайды 

Бағалау:

«Фигуралар» әдісі арқылы

Жұлдызша – 9-10

Төртбұрыш – 7-8

Ұшбұрыш – 6

Нақты ақпаратты анықтайды.

Бағалау:

«Фигуралар» әдісі арқылы

Жұлдызша – 9-10

Төртбұрыш – 7-8

Ұшбұрыш 6

Сын есімдерді заттанған сын есімдерге айналдырады 

Бағалау:

«Фигуралар» әдісі арқылы

Жұлдызша – 9-10

Төртбұрыш – 7-8

Ұшбұрыш – 6

Қандай жалғау жалғап жасағанын түсіндіреді 

Бағалау:

«Фигуралар» әдісі арқылы

Жұлдызша – 9-10

Төртбұрыш – 7-8

Ұшбұрыш – 6

Заттанған сын есімді қатыстырып, сөйлем құрайды 1 балл\ 2 балл

Сұраққа бекітілген жол ережелері негізінде жауап береді 1 балл

https://youtu.be/IRxqCi1Dg4Q

Оқулық, 5 сынып

Қазақ тілі 5 сынып.pdf



А4 парағы

Тақтаға суреттер ілінеді.

Соңы

5 минут

Сабақты бекіту

Рефлексия

«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы оқушылармен рефлексия жүргізеді.

Үйге тапсырма: 128-бет 8-тапсырманы орындау.

Оқушылар «SMS хабарлама» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды.