ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.03.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді сабақ жоспары
Мектеп | Саран қаласы Абай атындағы ЖББ мектеп |
Пәні | Информатика |
Бөлімі: | Python тілінде алгоритмдерді программалау |
Педагогтің аты-жөні: | Кулембаев А.Т. |
Күні: | 16.02.23ж |
Сыныбы: 8Б | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | break циклін басқару |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else) |
Сабақтың мақсаты: | break циклін қолдана отырып есептер шығарып үйрену |
Бағлау критерийлері | break циклін қолдана алады; break циклін қолдана алады және күрделі есептер шығарады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басталуы 10 мин | Оқушылармен сәлемдеседі Оқушыларды тексереді Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою 1 For циклінің қолданылуы 2. While циклінің сипаттамасы 3. Continue циклін не үшін қолданамыз? 4. Циклдерді есептеу барысында не үшін қолданамыз? | Амандасады Сұрақтарға жауап береді | | |
Ортасы 22 мин | Жаңа сабақ Жаңа сабақтың тақырыбын жариялайды. Сабақ мақсатын түсіндіреді. Break (үзілу) – белгілі бір қойылған шарт орындалуымен ағымдағы цикл жұмысын бірден тоқтатып, программа жұмысын циклден шығарып, әрі қарай жалғастыратын цикл нұсқаулығы. Оқулықтағы 96 бетте 1-мысалды қарастырып өтейік. Мысалы. Ұзындығы N (1≤N≤100) болған сандар тізбегі беріліген. Тізбектегі сандардың арасында тек біреуі нөлге тең. Нөл саны орналасқан орынды табатын программа жаз. Программа коды келесідей нәтиже береді: Тапсырма №1 Тапсырма №2 | Жаңа сабақтың жаңа ұғымдарын дәптерге жазады; Есепті мұғаліммен бірге талқылайды. 1-тапсырманы компьютерде пайтон программасында орындайды. Компьютерде пайтон программасында орындайды | Дескриптор: Есептің шығару алгоритмін құрайды-1б Есептің кодын пайтон программалау ортасына түсіреді және экранға нәтижені алады-1б Есептің блок-схемасын сызады-1б Есепті қорғайды-1б Дескриптор: Программада орындап, есептің нәтижесін шығарады-1б Есептің блок-схемасын тұрғызады-1б Есепті қорғайды-1б | оқулық, компьютер, python прграммасы Оқулық, компьютер |
Ортасы 8 мин | Ойлан! for i in range(1,10): if i ==4 : break? циклі неше рет жұмыс істейді? | Оқушылар топ болып белсене қатысады | Дескриптор: Сұраққа нақты жауап береді-3б | |
Аяқталуы 5 мин | Рефлесия Не білемін? Не білдім? Нені білгім келеді? | Мұғалімге ауызша жауап береді | | |