ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 17.03.2024

Просмотров: 4

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пәні:

МАТЕМАТИКА

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 «Ә» сынып




Сабақтың тақырыбы:

Сандарды қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру;

1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау;

1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау.

Сабақтың мақсаты

Сандардың құрамын анықтайды

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу

Түсіну








Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут


Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут

Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут

Кері байланыс

5 минут


Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту
Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз,

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

-


Өткенді пысықтау
7 саны мен цифрын пысықта

Амалдар орында. Сандық сәуледегі орнын көрсет.
6 + 1 = 7 3 + 4 = 7

5 + 2 = 7 2 + 5 = 7

4 + 3 = 7 1 + 6 = 7

Тақырыпты ашу

«Сәкестендіру» әдісі

Жаңа тақырып

1-тапсырма

«Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі.

Суретке қара. Кітаптар әр сөреге қалай орналастырылған? Досыңа сұрақ қой.

Бірінші сөреде неше кітап орналасқан? (2)

Бірінші сөреде 7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (5)

2 + 5 = 7

Екінші сөреде неше кітап орналасқан? (6)

Екінші сөреде7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (1)

6 + 1 = 7

Үшінші сөреде неше кітап орналасқан? (3)

Үшінші сөреде7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (4)

3 + 4 = 7

Оқушылар қорытынды жасайды: әр шкафтың әрбір сөресінде кітаптарды 7-ге толықтырдық, яғни

7 санының құрамын алдық.

2-тапсырма

Топтық жұмыс

Сандар құрамының үйшігін толтыр.
– Үйшікте терезелер қалай қойылған? Барлық нұсқаларды жаз.

ЕБҚ
7санының құрамын тақтаға жазып көрсет

7 7 7



6 1 5 2 4 3

«Кемпірқосақ» әні

Жеті бірдей өрнекпіз

Жеті түрлі өлеңбіз

Жеті түрлі бояумыз

Жеті түрлі әуенбіз

Үлкендерді құрметтеп

Баршаға сәлем береміз.
3-тапсырма

Өзіндік жұмыс. Дәптерге орында


ФС тапсырмасы

4-тапсырма

Оқулықтағы №4 тапсырманы жұппен орындауды ұсынады.

Мұндай тапсырманы қолдан жасалған бетбелгілер пайдаланып орындауға болады.

Өзі жабысатын стикер, фишкаларды және т.б.б. жабыстырып орындауға болады.

Олардың әрқайсысында көрсетілген санға
сәйкес суреттер болуы үшін неше сурет
желімдеу керектігін анықтайды.


5-тапсырма

«Миға шабуыл» стратегиясы.

Зерттеушілік тапсырма
Жазбаны сандық кесіндіні пайдаланып түсіндір.



ҚЖ:

«Айналмалы бекет» әдісі


1-топ

2-топ

3-топ

6 - 1 =

7 - 1 =

5+ =7

+1=7


1 + 3 =

3 + 2 =

- 1= 3


=
5 - = 2

2 + 5 =

2 + 4 =

7- = 5

-2 = 3



Рефлексия..
Жасыл түс- түсіндім.

Қызғылт түс-түсініп келемін.

Ақ түс- қабылдай алмадым.


Балалар бір-бірлерінің қолдарынан ұстап,алақан арқылы жүректің жылуын сезініп,тілек айтады


Амалдар орындайды

Дұрыс жауаптарды сәйкестендіреді

Бірінші шкаф бойынша жұбына сұрақтар қояды.
Екінші шкаф бойынша осылай сұрақтар қояды.
Жауап:

2+5=7

6+1=7

3+4=7

5+2=7

4+3=7

1+6=7


7 санының құрамын есіңде сақтайды.

Жауап:

6 + 1 = 7

5 + 2 = 7

4 + 3 = 7

3 + 4 = 7

2 + 5 = 7

1 + 6 = 7

Тақтада жұмыс істеп үйренеді
Ән айтады

Дәптермен жұмыс жасайды

Кітап бетбелгілерін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді

Жазбаны сандық кесіндіні пайдаланып бөлшектеп қосуды түсіндіреді.

.


Топтар тапсырмалар

ды орындайды, басқа топтардың тапсырмала

рын тексеріп, белгі қояды.

Оқушылар таспа түстері арқылы өздерін бағалайды. Есімдері жазылған қыстырғыш

тарды қолданады


Мақтап, мадақтап отыру


Тамаша!


Дескриптор:

Сандармен амалдар орындады

Дұрыс жауапты тауып, сәйкестендірді


Дескриптор:

7санын қалай алатынын білді

Сұрақтарға жауап берді

Тамаша!


«Фигуралар» әдісі

Жұлдызша – «Жарайсың»,

Төртбұрыш –Жақсы,

Үшбұрыш – Талпын
Дескриптор:

7 санының құрамын білді

Үйшіктердегі терезелер санын талапқа сай түсіндірді



Дескриптор:

7 санының құрамын білді

Тақтада жұмыс жасауды меңгерді



Дескриптор:

7 саны мен құрамын білді

Олармен амадар орындады



Дескриптор:

Тапсырманы күнделікті өмірмен байланыстыра орындайды

Бетбелгілер жасап, білімін қолдана алды


Дескриптор.

Жазуарды түсіндірді

Сандық кесіндіні оқи алады

Дескриптор:

Өрнектің мәнін таба алды.

Белгісіз компоненттердің орнына сандарды қойды.

Басқа топтың тапсырмаларын тексеріп, бағалады.


«Түстер» әдісі



суреттер
Суреттер


оқулық

оқулық
Суреттер
Қима қағаздар


Суреттер

оқулық


Сандар құрамы плакаты

Оқулық

Сандар құрамы плакаты


Жұмыс дәптері


Оқулық


Кітаптар

Бетбелгілер

Стикер
Фишка

Сызбалар



Кесте


Қималар


Таспалар


Ленталар



Ресурстар:









1-топ

2-топ

3-топ

6 - 1 =

7 - 1 =

5+ =7

+1=7


1 + 3 =

3 + 2 =

- 1= 3


=
5 - = 2

2 + 5 =

2 + 4 =

7- = 5

-2 = 3


Бекітемін:

ОТІЖ орынбасары Г.Е.Базаргалиева

Пәні:

МАТЕМАТИКА

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 «Ә» сынып

Сынып:

Сабақтың тақырыбы:

Сандарды қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру;

1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау;

1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау.

Сабақтың мақсаты

Сандардың құрамын анықтайды

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу

Түсіну








Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Сабақ

тың басы

5 минут


Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут

Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут

Кері байланыс

5 минут


Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту
Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз,

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

-
Өткенді пысықтау
7 саны мен цифрын пысықта

Амалдар орында. Сандық сәуледегі орнын көрсет.
6 + 1 = 7 3 + 4 = 7

5 + 2 = 7 2 + 5 = 7

4 + 3 = 7 1 + 6 = 7

Тақырыпты ашу

«Сәкестендіру» әдісі

Жаңа тақырып

1-тапсырма

«Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі.

Суретке қара. Кітаптар әр сөреге қалай орналастырылған? Досыңа сұрақ қой.

Бірінші сөреде неше кітап орналасқан? (2)

Бірінші сөреде 7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (5)

2 + 5 = 7

Екінші сөреде неше кітап орналасқан? (6)

Екінші сөреде7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (1)

6 + 1 = 7

Үшінші сөреде неше кітап орналасқан? (3)

Үшінші сөреде7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (4)

3 + 4 = 7

Оқушылар қорытынды жасайды: әр шкафтың әрбір сөресінде кітаптарды 7-ге толықтырдық, яғни

7 санының құрамын алдық.

2-тапсырма

Топтық жұмыс

Сандар құрамының үйшігін толтыр.
– Үйшікте терезелер қалай қойылған? Барлық нұсқаларды жаз.

ЕБҚ
7санының құрамын тақтаға жазып көрсет

7 7 7



6 1 5 2 4 3

«Кемпірқосақ» әні

Жеті бірдей өрнекпіз

Жеті түрлі өлеңбіз

Жеті түрлі бояумыз

Жеті түрлі әуенбіз

Үлкендерді құрметтеп

Баршаға сәлем береміз.
3-тапсырма

Өзіндік жұмыс. Дәптерге орында


ФС тапсырмасы

4-тапсырма

Оқулықтағы №4 тапсырманы жұппен орындауды ұсынады.

Мұндай тапсырманы қолдан жасалған бетбелгілер пайдаланып орындауға болады.

Өзі жабысатын стикер, фишкаларды және т.б.б. жабыстырып орындауға болады.

Олардың әрқайсысында көрсетілген санға
сәйкес суреттер болуы үшін неше сурет
желімдеу керектігін анықтайды.


5-тапсырма

«Миға шабуыл» стратегиясы.

Зерттеушілік тапсырма
Жазбаны сандық кесіндіні пайдаланып түсіндір.



ҚЖ:

«Айналмалы бекет» әдісі


1-топ

2-топ

3-топ

6 - 1 =

7 - 1 =

5+ =7

+1=7


1 + 3 =

3 + 2 =

- 1= 3


=
5 - = 2

2 + 5 =

2 + 4 =

7- = 5

-2 = 3



Рефлексия..
Жасыл түс- түсіндім.

Қызғылт түс-түсініп келемін.

Ақ түс- қабылдай алмадым.

Сабақ

тың басы

5 минут


Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут

Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут

Кері байланыс

5 минут


Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту
Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз,

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

-


Өткенді пысықтау
7 саны мен цифрын пысықта

Амалдар орында. Сандық сәуледегі орнын көрсет.
6 + 1 = 7 3 + 4 = 7

5 + 2 = 7 2 + 5 = 7

4 + 3 = 7 1 + 6 = 7

Тақырыпты ашу

«Сәкестендіру» әдісі

Жаңа тақырып

1-тапсырма

«Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі.

Суретке қара. Кітаптар әр сөреге қалай орналастырылған? Досыңа сұрақ қой.

Бірінші сөреде неше кітап орналасқан? (2)

Бірінші сөреде 7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (5)

2 + 5 = 7

Екінші сөреде неше кітап орналасқан? (6)

Екінші сөреде7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (1)

6 + 1 = 7

Үшінші сөреде неше кітап орналасқан? (3)

Үшінші сөреде7 кітап болуы үшін неше кітап қою қажет? (4)

3 + 4 = 7

Оқушылар қорытынды жасайды: әр шкафтың әрбір сөресінде кітаптарды 7-ге толықтырдық, яғни

7 санының құрамын алдық.

2-тапсырма

Топтық жұмыс

Сандар құрамының үйшігін толтыр.
– Үйшікте терезелер қалай қойылған? Барлық нұсқаларды жаз.

ЕБҚ
7санының құрамын тақтаға жазып көрсет

7 7 7



6 1 5 2 4 3

«Кемпірқосақ» әні

Жеті бірдей өрнекпіз

Жеті түрлі өлеңбіз

Жеті түрлі бояумыз

Жеті түрлі әуенбіз

Үлкендерді құрметтеп

Баршаға сәлем береміз.
3-тапсырма

Өзіндік жұмыс. Дәптерге орында


ФС тапсырмасы

4-тапсырма

Оқулықтағы №4 тапсырманы жұппен орындауды ұсынады.

Мұндай тапсырманы қолдан жасалған бетбелгілер пайдаланып орындауға болады.

Өзі жабысатын стикер, фишкаларды және т.б.б. жабыстырып орындауға болады.

Олардың әрқайсысында көрсетілген санға
сәйкес суреттер болуы үшін неше сурет
желімдеу керектігін анықтайды.


5-тапсырма

«Миға шабуыл» стратегиясы.

Зерттеушілік тапсырма
Жазбаны сандық кесіндіні пайдаланып түсіндір.



ҚЖ:

«Айналмалы бекет» әдісі


1-топ

2-топ

3-топ

6 - 1 =

7 - 1 =

5+ =7

+1=7


1 + 3 =

3 + 2 =

- 1= 3


=
5 - = 2

2 + 5 =

2 + 4 =

7- = 5

-2 = 3



Рефлексия..
Жасыл түс- түсіндім.

Қызғылт түс-түсініп келемін.

Ақ түс- қабылдай алмадым.

Сабақ

тың басы

5 минут


Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут

Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут

Кері байланыс

5 минут










Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Математика

Бөлім:

Өзім туралы. Менің мектебім.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

17 сабақ. 8 санының құрамы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру;

1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау;

1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау;

1.5.2.1 цифрды саннан ажырату, көрнекі түрде біртаңбалы сандарды түрлі тәсілдермен: нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен және сан сәулесінде көрсету.

Сабақтың мақсаты

8 санының құрамын анықтайды

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу

Түсіну

8 санын таниды, амал орындауда қолданады

8 санының құрамын біледі







Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут

Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут

Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут


Кері байланыс

5 минут


Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Қима парақшалармен жұмыс жасату


Тақырыпты ашу

Жұптық жұмыс

«8 санының құрамы» ойыны.

Мұғалім балаларға 1,2,3,4,5,6,7 сандары жазылып, араластырылған стикерден біреуден алуды ұсынады.

–8 санының құрамын құру үшін жұппен тұрыңдар


Жаңа тақырып
№1 тапсырма.

Оқушылар мектеп асханасында үстелге дастарқан жаяды, ыдыс-аяқ пен жемісті санайды.

–Алма нешеу? (8)

–Тәрелке нешеу? (8)

–Саптыаяқ нешеу? (8)

–Қағаз сүлгі нешеу? (8)

8 санының құрамына мысалдар құрастыр.

–Қызыл алма нешеу? (7)

–Сары алма нешеу? (1)

7+1=8

–Көк түсті тәрелке нешеу? (4)

–Жасыл түсті тәрелке нешеу? (4)

4+4=8

–Көк түсті саптыаяқнешеу? (6)

–Жасыл түсті саптыаяқ нешеу? (2)

6+2=8

№2 тапсырма

Жұптық жұмыс

Сандар құрамының үйшігін толтыру

– Үйшікте қанша қызыл дөңгелек бар?

-Үйшікте қанша көк дөңгелек бар?



ЕБҚ

8 санының құрамын анықта.

Амалдарды орында


№3 тапсырма

Өзіндік жұмыс

Суреттер бойынша мысалдар құрастыр.



7+1=8

1+7=8

8-1=7

8-7=1


Дәптермен жұмыс

8 санын қалай құруға болады? Боя

4-тапсырма

Зерттеушілік тапсырманы орындайды.

Осыған дейін оқып үйретілген сандарды қайталауға арналған қосымша жаттығу.

1-10-ға дейінгі сандарды өсу және кему ретімен атайды Осыдан кейін барып оқушыларға сұрақ қоямыз.

Бос орындарға қандай сандар қойуға болады? (3, 6, 9).


ФС тапсырмасы

«Сәйкестендіру» әдісі


«Табыс сатысы» әдісі:

1 - баспалдағы. Мен ............. БІЛЕМІН

2 - баспалдағы. Мен ..............ТҮСІНЕМІН,

3 - баспалдағы. Мен ............ ЖАСАЙ АЛАМЫН.



Көңіл күйллерін айтады

Оқу құралдарын түгелдейді


Амалдарды орындайды

Ойын ойнайды


Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Суреттегі ыдыс-аяқ пен жемісті санайды, салыстырады.

8 санының құрамын есіңде сақтайды.

7+1=8

6+2=8

5+3=8

4+4=8

3+5=8

2 + 6 =8

1+7=8

Жеке жұмыс жасайды


Суреттегі жемістерді санайды.

Алмұрт -7

Алма -1

7 мен 1 сандарымен өзара байланысты мысалдар төрттігін құрастырады

Сергіту жаттығуын жасайды

8 санының құрамын табады

Суреттегі дөңгелектерді бояйды

Сандарды өсу және кему ретімен бір сан тастап атайды.

Өздері осындай сан қатарын құрады.

Мысалы: 1, …, 3,…, 5, …, 7, 8, 10

1, 2, …, 4, …, 6,…, 8, 9, 10

Сәйкестен

діру жасайды


Оқушылар сабақта не білетінін, не түсінгенін, нені жасай алатынын көрсету үшін стикерді табыс сатысына жабыстырады.



Мақтап, мадақтап отыру



Дескриптор:

Сандармен амалдар орындай алды

Қосу және азайту тәсілдерін біледі

Дескриптор:

8 санының құрамын біледі

Санның құрамын табуды үйренді

Дескриптор:

Заттарды санауды, салыстыруды біледі

Сұрақтарға жауап берді



«Фигуралар» әдісі

Жұлдызша – «Жарайсың»,

Төртбұрыш – Жақсы,

Үшбұрыш – Талпын


Дескриптор:

Санның құрамын жазуды, салыстыруды орындады

Дөңгелектерді санай алды



Дескриптор:

8 санымен амалдар құрады

Белгісіз сандарды тапты, нәтижені жазды





Дескриптор:

8 санының құрамын тапты

Бояу арқылы сан құрамын анықтады

Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

Дескриптор:

1-10-ға дейінгі сандарды өсу және кему ретімен атады.

Сандарды өсу және кему ретімен бір сан тастап атады.


Дескриптор:

Суреттерді байланыстыра алды

Амалдардың мәнін тапты

«Табыс сатысы» әдісі



суреттер
Суреттер

Қима қағаздар

оқулық

оқулық
Ыдыс-аяқтар

оқулық

Оқулықтағы суреттер

Суреттер


Қима қағаз

Жұмыс дәптері

Оқулық


Суреттер

Жұмыс дәптері

Оқулық

Суреттер

Плакат



Ресурстар:










Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Математика

Бөлім:

Өзім туралы. Менің мектебім.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

18 сабақ. 9 саны және цифры

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру;

1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау;

1.5.2.1 цифрды саннан ажырату, көрнекі түрде біртаңбалы сандарды түрлі тәсілдермен: нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен және сан сәулесінде көрсету.

Сабақтың мақсаты

9 саны мен цифрымен танысады

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу

Түсіну

9 саны мен цифрын таниды, жазады

9 санымен амалдар орындай алады







Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут

Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут

Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут

Кері байланыс

5 минут


Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

«Қар кесегі» әдісі.

Мұғалім қар кесегін бір оқушыға лақтырады. Оны қағып алған оқушыға тапсырма ұсынады. Мұғалім кесекті келесі оқушыға лақтырады. Ойын осылай бірнеше рет жалғасады.

2–8 сандарының құрамына тапсырма береді.
Тақырыпты ашу

«Миға шабуыл» стратегиясы.

«Жеті» санын қалай алуға болатынын түсіндір.




Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

№1 тапсырма.

Суретке қара. Әрбір оқушыда неше дөңгелек бар? Бұл дөңгелектер қандай түсті? Әрбір түстен неше дөңгелек (тоғыз – бұл 2 және неше?) және т.с.с.

Суретте қай заттар 9-дан бейнеленген? (гүлдер сауыты, бояу, бор)

Сырым екі дана түрлі түсті парақты ортасынан 2 рет бүктеді.Бүктелген қағаздан дөңгелек қиып алды. Неше дөңгелек шықты? (8)

9 дөңгелек болу үшін неше дөңгелек жетпейді? (1)

Әрбір балада қанша дөңгелектен? (9)

Бұл дөңгелектер қандай түсті? (9 – бұл 2 және неше, 9 – бұл 4 және неше, 9 – бұл 1 және неше)


Жазылым.

Дәптердегі №1 тапсырманы орындау ұсынылады.

9 цифры қалай жазылатынын анықтап қара (баспа негіздегі дәптердегі жазу).

Мұғалім 9 цифрын тақтада жазып көрсетеді.
2-тапсырма

Өзіндік жұмыс

Өзара байланысты мысалдар құр.




ЕБҚ

Амалдарды орында

4+2=6

8+1=9

3+5=8

6-1=5

9-7=2

3 -тапсырма

«Кім зерек?» ойыны. Жұптық жұмыс

Оқушылардың шапшаңдығы мен зеректігін тексеруге болады. Екі суретті алып, олардан заттарды санап, сандарды салыстырады.

Ыдыс нешеу? (6)

Қайшы нешеу? (5)

Қылқалам нешеу (9)

Оларды салыстыр.

4-тапсырма

Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындайды.

Осыған дейін оқып үйретілген сандарды қайталауға арналған қосымша жаттығу. Мұғалім сандардың қалай жазылғанын сұрайды (кему ретімен жазылған).

Оқушылар 1-10-ға дейінгі сандар өсу және кему ретіменатайды. Осыдан кейін барып оқушыларға сұрақ қоямыз.

Бос орындарға қандай сандар қойуға болады? (8, 7, 4, 3).


ҚЖ:






Амандасады

2–8 сандарының құрамын айтады
Сандық кесіндіде8 санынан оң жаққа бір қадам жасадық.

Оқушылар 8 санын 1-ге арттырғаннан 9 саны алынады деп түсіндіреді.


Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді.


.

Дәптердегі 9 цифрын жазуды орындайды.

Дәптермен жұмыс жасайды

Сергіту жаттығуын жасайды

Амалдарды тақтаға орындайды

Жұптық жұмыс жүргізеді
Заттарды санап, салыстырады.

9>6 5<6

9>5 6<9

6>5 5<9

Өздері осындай сан қатарын құрады.

Мысалы:

1, 2, 3,…, 5, …, 7, ..., 9, 10

10, ..., 8, 7, ...,..., 4, 3,...,1


Қатесін табады
Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру




Дескриптор:

2–8 сандарының құрамын айтты.

Сандар құрамын ажырата алды




Дескриптор:

Сұрақтарға жауап берді

Тапсырманы өмірмен байланыстырды




Дескриптор:

9 санының жазылу емлесін біледі

Дәптерге өз бетінші жаза алды

Дескриптор:

Өзара байланысты мысалдар төрттігін құрастырды.

Оларды есептеді



Дескриптор:

Амалдарды дұрыс орындады

Қосу мен азайту тәсілдерін біледі


Дескриптор:

Заттарды санап, сандарды салыстырды.

Жылдам ойлап, зеректігін көрсете алды


Дескриптор:

1-10-ға дейінгі сандарды өсу және кему ретімен атады.

Сандарды өсу және кему ретімен бір сан тастап атады.

Өздері осындай сан қатарын құрды.

Мысалы:

1, 2, 3,…, 5, …, 7, ..., 9, 10

10, ..., 8, 7, ...,..., 4, 3,...,1


Жол сөмкесі – бүгінгі сабақ маған ұнады, маған қажет.

Еттартқыш – бүгінгі сабақты әлі де жетілдіруім керек, көп нәрсені түсінбедім.

Қоқыс жәшігі – бүгінгі сабақ маған ұнамады, қажет емес.



суреттер

Суреттер


Қағаздан жасалған қар кесегі

оқулық

оқулық

Бояулар
Дөңгелектер
Гүл сауыты
Ақ парақтар
оқулық

Жұмыс дәптері


Жұмыс дәптері


Суреттер

Тапсырма жазылған парақ


Суреттер

Заттар

Суреттер

Қималар
«Тазалық» ойыны.
Кері байланыс парағы


Ресурстар: