Файл: ыса мерзімді жоспар Пн.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 3

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар




Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары

Күні : 18.02.2022

Педагогтің аты-жөні: Каирова Гаухар Нурсоветовна

Сынып: 4 «А»

Қатысқан оқушылар: 10 Қатыспаған оқушылар : 1

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың барлығы: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды/кесте толтырады/кластер құрастырады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Шаттық шеңбері.

«Жүректен жүрекке»

Оқушылар жанында тұрған сыныптасына жақсы тілек білдіреді.

Түстер арқылы шағын екі топқа бөлу.

Жасыл және көк парақшаларды көрсетіп, сұрақ қойылады.

-Қыс қай түске сәйкес келеді, көктем қай түске?
Қызығушылықты ояту

1. «Сұрақ ілмегі» әдісі

  1. Қазір қай мезгіл?

  2. Қыс айларын ата.

  3. Қыстың екінші айы қай ай?

  4. Қазір қай ай?

  5. Бүгін ақпанның нешесі?

  6. Аптаның қай күні?


Оқушыларды сабақтың тақырыбы және

мақсатымен таныстыру.
-Балалар, біз қандай тарауды аяқтадық?

-Табиғат құбылыстары деген не?

-Табиғат құбылыстарына не жатады?

Бүгінгі сабақта сөздікті тексереміз, көктем мезгіліндегі өзгерістерді еске түсіреміз, табиғи құбылыстар жайлы білімімізді тиянақтаймыз, сын есімнің жұрнақтарын еске түсіреміз.

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.

Мысалы:

-Саша, сен жомарт бол!

-Даша, әдепті бол!

Оқушылар көк, жасыл парақшаларды таңдап екі топқа бөлініп отырады. Топ басшылары сайланады.

Топтағы оқушылар кезек-кезекпен жауап береді.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

«От шашу» әдісі




Сабақтың ортасы

Сергіту сәті


2. «Ыстық орындық» әдісі арқыла оқушылардың сөздік қоры тексеріледі.
3. Жазылым:

«Сөзжұмбақ шеш»

Дәптерге бүгінгі күн, тақырып жазылады.

3-тапсырма, 109-бет

Құбылыстардың атауын сурет арқылы анықтап, дәптерге жазады.
-Ол қауіпті, әлде қауіпсіз бе?


«Жау-жау жаңбыр» әніне билеу


4. Айтылым.

«Тізбек» әдісі

Көктем мезгілі туралы айтып бере аламын.
-Көктемде не болады?


5. Айтылым.

«Көктем жыршысы»

Әр топтан бір оқушы көктем жайла толық мәтін айтып береді(10 сөйлем).

6. Карточкамен жұмыс.

(6-тапсырма 110-бет)

Сөздерге -сыз немесе -сіз қосымшасын жалға.

Сөйлем құрап айт.


7. «Адасқан әріпті тап»

ойыны

Сөзжұмбақты шешу үшін сөздерде жетіспейтін әріптерді тауып, бос тор көздерге қою керек.


Кезекпен әр топтан екі оқушы ыстық орындыққа отырады.

Ақпанның он сегізі

Сынып жұмысы

Қайталау

Д ...., ж......., т...., к.........., т....., н....... .

Дауыл

Тамшы

Толқын

Жанартау

Кемпірқосақ

Найзағай

Балалар әнді айтады, билейді
Топтағы оқушылар тізбек бойынша көктем мезгілі туралы сөйлем айтады. Шеңбер екі рет айналады.
Оқушы көктем туралы 10 сөйлем айтады.

Құнарсыз, қауіпсіз, пайдасыз, сусыз, желсіз, ормансыз, бұлтсыз, қолайсыз.
Бүгін ауа райы қолайсыз.

Пайдасыз тағам жеме.

Құнарсыз жерде гүл өспейді.

Бұлтсыз ашық аспан.

Бүгін күн желсіз.


Сөздерде жетіспейтін әріптерді тауып, бос тор көздерге жазады.

Кілт сөз: кемпірқосақ

Дескриптор:

Тарау бойынша сөздерді біледі.
7-8 сөз – 2 ұпай

5-6 – 1 ұпай


Дескриптор:

Табиғат құбылыстарының атауын біледі.
6 сөз – 2 ұпай

4-5сөз – 1 ұпай

Дескриптор:

Көктем мезгілі туралы айтып бере алады.

Сөйлемдерді үзбей кезекпен жалғастырады.

«От шашу» әдісі

Дескриптор:

10 сөйлем – ұзақ шапалақ

7-8 сөйлем – 2 шапалақ

Дескриптор:

Сөздерге -сыз немесе -сіз қосымшасын жалғайды.

Сөйлем құрастырады.


Дескриптор:

Кем әріптерді табады. Сөзжұмбақты шешеді.


Орындық

Слайд


https://youtu.be/C_3sOQsl58I

Слайд

Карточкалар

Сөзжұмбақ

Сабақтың соңы

Үйге: 110 бет 5-тапсырма (жаз)

108 бет, 1-тапсырма







Рефлексия «Кемпірқосақ»

Балалар кемпірқосақтың үстіне түрлі- түсті гүлдерді жабыстырады (Сабақ ұнады! Барлық тапсырмаларды жақсы орындадым)

Бұлттың астына тамшылар жабыстырады (барлық тапсырмаларды дұрыс орындай алмадым)

Топ бойынша жеңімпазды анықтау.

Топ жетекшісінің бағалау парақшасы бойынша әр оқушыны бағалау

Мұғалімнің бағалауы

Кейбір тапсырмаларды орындауда қиналдым, сұрағым бар.

Барлық тапсырмаларды орындадым!