Файл: Сабаты таырыбы Шыыс халытарыны дстрі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 4

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың тақырыбы

Шығыс халықтарының дәстүрі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.1.1 – музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау, тыңдалған шығарманы талдау;

5.1.1.2 – әлем халықтары музыкалық аспаптарын жасалуы мен дыбысталуына қарай топтастыру, түрлі контекстерде салыстыру;

5.1.2.3 – қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау;

5.1.3.1 – түрлі әндерді орындау барысында музыканың көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізу;

5.1.3.3 – музыкалық шығармалардың қарапайым

үзінділерін музыкалық аспаптарда бірлесіп орындау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың басым бөлігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша

тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша

қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Жетістік критерийлері

Шығыс халқының әндерін айта алады,әндерін тыңдау арқылы талдай біледі.

Тілдік мақсат

Барлық пәндер үшін

Шығыс әндерін тыңдау,талдау.

Құндылықтарды дарыту

Шығыс халқыныңмузыкалық дәстүрімен танысу

арқылы оқушылардың шығыс әндері мен аспаптарын

білуге баулу. Сакура әнін үйрену.

Пәнаралық байланыстар

География,Тарих - Шығыс халықтарының музыкалық

дәстүрі

АКТ қолдану

дағдылары

Аудиожазба,таныстырылым

Бастапқы білім

Қытай ,жапон,үнді , араб халқының мәдениеті мен аспаптары туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет

Ресурстар


Сабақтың барысы

Жаңа білім

Сабақ басында

-Оқушылармен амандасу.

Оқушы зейінін сабаққа аудару

Топтарға бөлу.

Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.

1-топ «Сары кәмпиттер»

2-топ «Көк кәмпиттер»

3-топ «Қызыл кәмпиттер»
Үй тапсырмасы:Түркі халықтарының музыкалық дәстүрі мен аспаптары туралы сұрау.
Білу және түсіну

Оқушылар шығыс халықтарының музыкалық дәстүрімен танысады.

Тапсырма-

ны орындаған әр балаға

конфеттер беріп отырамын.

Оқушылар жаңа сабақ

туралы біледі

Сабақтың ортасы/сабақтың негізгі бөлімі

Музыка тыңдау

Қолдану

Дәптермен жұмыс.

Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі

Талдау
« Ыстық орындық» орындық әдісі

(Бір оқушы алдыңғы жақта,

орындықтар оны айнала қоршай

орналастырылады.

Жаттығудың сипаттамасы:

Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады.
Музыка тыңдау,талдау.

Шығыс әндерінен үзінді тыңдау.


Оқушылар дәптермен жұмыс жасады.

Оқушылар шығыс әндерінен үзінді тыңдады.

Сергіту сәті.


Дауыс жаттықтыру

Жаңа ән үйрену

Сабақтың соңы
Кері байланыс
Үйге тапсырма




Гамма,вокализ арқылы дауыс жаттықтыру.
Сакура(шие) әнін үйрену

Тыңдау, ән мәтінін жаттау.
Шешек атты шие!

Салсам жанар жан-жаққа.

Аспан асты саябақ,

Желпіп өтсе жел-дағы
Қызғыш мұнар тербелер,

Шешек атты шие!

Шешек атты шие!
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай

болды?

Бүгінгі сабақта қай елдің музыкалық

аспаптарымен таныстық?


Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі туралы мәлімет алып келу. Әнді жаттау


Оқушылар

би қимылдары арқылы сергіту сәтін жасады.
Баян аспабымен

дауыс жаттық-тыру

Аудио жазба арқылы әнді жаттап үйрену

Оқушылар берілген

сұрақтарға жауап

береді


Кері байланыс кемесі.



Батыс Қазақстан облысы

Шыңғырлау ауданы

Шыңғырлау орта жалпы білім беретін мектебінің ІІ санатты

музыка пәні мұғалімі Усербаева Роза Муратовна