ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім. Өзім туралы | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Кушерова Л.К. | ||
Күні: Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Сәлемдесу түрлері №2 | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1 Зейін қойып тыңдау. 1.1.1.1 Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді және дұрыс қабылдайды. 1.4 Әдеби тіл нормасын түсіну. 1.1.4.1 Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады. 2.4 Диалогке қатысу. 1.2.4.1 Анық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Сөздерді зейін қойып тыңдайды. Көбі: Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді және дұрыс қабылдайды. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады. Кейбірі: Анық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. Диалогқа қатыса алады. | ||
Жетістік критерийлері | Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады. | ||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Сәлеметсіз бе! Сәлем! Амансыз ба! Ассалаумағалейкум! Уағалейкумассалам! Армысыз! Сау бол! Сау болыңыз! Қайырлы таң! Қайырлы күн! Қайырлы түн! | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды сыпайлыққа тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі, ағылшын тілі | ||
АКТ қолдану дағдылары | | ||
Бастапқы білім | Танысу №1 | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 7 минут | Ертеңгілік шеңбері
(Ұ) Мұғалім оқушылардан сұрайды. - Менің атым кім? - .... - Сенің атың кім? - Менің атым - ... . Танысқаныма қуаныштымын.(Барық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді.) (Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) «Мен сөздерді мұқият тыңдаймын, түсінемін, дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтамын және диалогқа қатыса аламын» Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. | Таныстырылым 1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Сәлемдесу түрлері№2 Слайд №3 | |
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 2 минут 2 минут 10 минут | (МК) Мұғалім шеңберде отырған оқушыларға «Сәлем!» деп айтады. Осылай кімдерге айтуға болады? деп оқушылардан сұрайды. Оқушылар өз ойларымен бөліседі. (Мысалы, Сәлем! деп тек сыныптастарына, достарына айтуға болады деулері мүмкін.) Онда мұғалім Неге? деген сұрақ қояды. Әр оқушы өзінің түсінгенін айтады. Балалар, тағы қандай сәлемдесу түрлерін білесіңдер. Оқушылар білгендерімен бөліседі. Мұғалім : Қайырлы таң! Қайырлы күн! Қайырлы түн! Амансыз ба! Ассалаумағалейкум! Армысыз! деген сәлемдесу түрлерін айтады, оқушылар қайталайды. (Ұ) Фонетикалық жаттығу. Ққ-дыбысын айтқызу. Қ-дыбысы бар қандай сөздерді білеміз. Қайырлы таң! Қайырлы күн! Қайырлы түн! СЕРГІТУ СӘТІ. Оңға, оңға түзу тұр. Солға, солға түзу тұр. Алға қарай бір адым. Артқа қарай бір адым. Жоғары, төмен қарайық. Орнымызды табайық. (Сергіту сәтін хормен айтып, іс қимыл арқылы көрсетеді.) А мандасып үйрен, сөйлес. -Кімге қалай амандасу керек? - Ата, сәлеметсіз бе! немесе - Ассалаумағалейкум, ата! - Уағалейкумассалам,балам! - Армысыз, әже! - Сәлем! Менің достарым. Барлығы шеңберге тұрып. Өзінің оң және сол жағында тұрған көршісінің атын атап амандасады. Дифференциация:
(ҚБ) Жұпта оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі, танысады. Жетістік критерийі:
| Таныстырылым 1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Сәлемдесу түрлері№2 Слайд №4 Таныстырылым 1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Сәлемдесу түрлері№2 Слайд №5,6,7 Слайд №8 Слайд №9 C:\Users\Home-pc\Documents\Сергіту сәті 1-сынып.wma | |
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Кімге сабақта түсінікті болды мұғалімнің оң қолы жағына барады, ал түсінбегендер мұғалімнің сол қолы жағына тұрады. | Слайд №10 | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) | |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады. | Жұпта оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі, танысады. | Орыс тілі, ағылшын тілі Оқушыларды сыпайлыққа тәрбиелеу. |
Сөздік жұмысы:
Көңілсіз, көңілді, қуанышты.
Мен мектепке келдім.- Я пришел в школу.
Мен өте қуаныштымын. – Я очень рад.
Мен көңілдімін. – Я веселый.
Мен көңілсізбін. – Я невеселый.
Сөздік жұмысы:
Көңілсіз, көңілді, қуанышты.
Мен мектепке келдім.- Я пришел в школу.
Мен өте қуаныштымын. – Я очень рад.
Мен көңілдімін. – Я веселый.
Мен көңілсізбін. – Я невеселый.
Сөздік жұмысы:
Көңілсіз, көңілді, қуанышты.
Мен мектепке келдім.- Я пришел в школу.
Мен өте қуаныштымын. – Я очень рад.
Мен көңілдімін. – Я веселый.
Мен көңілсізбін. – Я невеселый.
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .