Файл: ыса мерзімді жоспар Блімі Машыкерді атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі:




Машықкердің аты-жөні:

Мукамбеткарим А.К

Күні:

11.02.2022

Сыныбы: 3 А

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Атқа міну – өнер. Мен де атқа міне аламын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.2.1.2 – шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,

шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын

тұрғысынан бағалап оқу;

3.2.8.1 – эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы

өзгерістерді анықтау.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылық

ты ояту.

Ұжымдық жұмыс.

5 мин.


Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Әр күніміз біздің

Сәттілікке толсын!

Әдебиеттік оқу пәнінен

Білмегенді білейік,

Үйренейік, күлейік.

Оқу мақсатын таныстыру.

Күтілетін нәтижені анықтау.

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

Өткен сабақ бойынша сұрақтар қою:

«Атқа міндім» мәнерлеп оқу

Сабақтың мақсатын оқиды:

Мәтіндердегі ақпаратты пайдаланасың.

Психология лық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте

ДКэкраны



«Миға шабуыл»

әдісі

5 мин

Атқа байланысты әр бала кез-келген мақалдарды айтады.

  • Атының сыры иесіне мәлім.




  • Алдыңғы айылдың батқанын,

  • Иесі білмес ат білер.




  • Арық атқа қамшы ауыр.

Мақпл-мәтелдерді айтады.



«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте

ДКэкраны

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

10 мин

Сергіту сәті

Топтық жұмыс.

«Үштік» әдісі

(Ойлан, жұптас, бөліс)


Алан Маршал жайлы түсінік беру. Алан Маршал 82 жас өмір сүрген Австриялық жазушы.Алты жасынан бастап сал ауруына шалдығып,мүгедек болып қалған. Ол тәуекел етіп суға жүзуді, атқа мінуді үйренді.Алан Маршал өзінің балалық шағы туралы «Мен шалшықтан секіріп аттай аламын» деп аталатын кітап жазған.

Яғни Алан Маршал мүгедек болсада атқа мінуде өнер деген.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Атқа міну де-өнер» деп аталады.

Тыңдалым:

«Мен де атқа міне аламын»



Сергіту сәті

Мақал-мәтелді тап

Екі қошқардың басы бір қазанға сыймас

Көз қорқақ қол батыр.т.б.

Топтық жұмыс.

1-топ

«Ет және сүт тағамының суретін құрайды»Құралған суреттері бойынша әңгіме құрайды.Ет тағамдарының пайдасы туралы айтылады.

2-топ

«Теңге ілу »ойыны. Бұл ойын бойынша өз ойларын айтады.

3-топ

«Ат әбзелдері»суретті құрайды.Сурет бойынша әңгімелейді.

4-тапсырма

Суретке қара. Қай шығармадан алынған ? Ұқсастығы бар ма ? Айырмашылығы неде ? Сен қандай сурет салар едің?





Оқушылар дың көңіл - күйін ширатып, белсенділігін арттыру. Өзара және оқытушымен қарым – қатынасты нығайту.

«Үштік әдіс» бойынша тапсырманы орындайды.



1-3 балл

Дискриптор:

Төрт түліктің түрі жылқы туралы білім қалыптастырады.

Мәтіннің басты идеясын ашады

Суреттер мен жұмыс жасай алады.

Өз ойларын анық жеткізе алады



ДК экраны

3-сынып оқулығы.


ДК экраны

3-сынып оқулығы


Сабақтың соңы.

Рефлексия

«Бір ауыз сөз» әдісі

Оқушылар стикерлерге сабақ туралы бір ғана сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді жазуға болады (оларды тақтаға алдын-ала тақтаға жазып қойған дұрыс): ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым т.б

Үйге тапсырма: 34-36 бет мазмұндау

Сабақтан алған әсерлеріне кері байланыс береді.




ДК экраны



Баға___________________________________________________

Қолы__________________________________________________

Әдіскер________________________________________________