ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 21
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
СЫНЫП 7 | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Процестерді электронды кестелерде модельдеу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тема урока | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.2.2.2 пішімдеу элементтері электрондық кестелер 7.2. 2.4 пайдалануға шартты пішімдеу электрондық кесте | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар үйренеді: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ұсынуға кестелік деректерді графикалық түрде (салу диаграммалар) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі үйрену: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
талдау деректері бойынша олардың графикалық ұсыну (диаграмма) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар үйренеді: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
құрып, диаграммалар, электрондық кесте | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сәттілік критерийі | Оқушылар біледі тәсілдері пішімдеу электрондық кестелер, формулалар қолдануы. Оқушылар біледі айқындауға деректер типі, электрондық кестелер, диаграммалар салу Оқушылар туралы түсінік бар форматтар мен типтері деректерді электрондық кестеде Оқушылар талдайды деректер бойынша, оларды графикалық ұсынуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: • Ауызша сипаттау құрайтын кестелер процесі, формулаларды кірістіру, аударуға форматтары деректерді электрондық кестеде, сипаттау пайдалану және диаграммаларды құру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дағдыландыру құндылықтарды | Өмір бойы білім алу, өзара сыйластық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика, туындыны есептеу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдын-ала білу | Білім туралы-кестелерінде және құжаттар туралы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақтың кезеңдері | Жоспарланған қызмет сабақта | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. Танысайық тақырыбы және сабақтың мақсаты. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Қайталаймыз: Бұл ұғым үлгісі қандай? Қандай модельдерін біз не білеміз? Әңгіме, еске аламыз қолданылатын кестенің қандай бағдарламалар жұмыс істейді, кестелермен, еске аламыз негіздері Excel, ұғымдар ұяшық, жол, баған. Ауызша тапсырма: 1. Қандай бағдарлама құруға болады кестелік модель? 2. Не в торкөзі ЭТ? 3. Қандай типтері бар ЭТ? (мәтіндік, сандық, логикалық, формулалар) 4. Атаңыз форматтары деректерді ЭТ. (мәтіндік, сандық, ақшалай, дата, уақыт, пайыздық және т. б.) 5. Табу ЭТ орташа мәні максималды мәні минималды мәні мен сомасын? Тапсырма. Жұмыс электрондық кесте Microsoft Excel. Елестетіп көріңізші моделі отбасының кесте түрінде толтырып, бос кестенің үлгісі "Менің отбасым" және сипаттаңыз, олардың негізгі сипаттамалары: бойы, салмағы, жасы.
Кестені толтыру Excel және жүргізуге келесі есептеулер: 1. Табу орташа жасы, отбасы (СРЗНАЧ) 2. Табу ең жоғары өсуі, отбасы (МАКС) 3. Табу ең төменгі салмағы отбасында (МИН) 2 тапсырма. Көмегімен команда Таңдау параметрін таңдасаңыз, келесі міндет. Қандай болуы тиіс сату көлемі бұйымдар B кезінде бірлігінің құнын бұйымдар $100.10 алу үшін жалпы құны барлығы сату көлемі $30 000 000?
Решение:
| http://www.youtube.com/watch?v=Ay2fEoHQ3dw | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Рефлексия Тақтада көрініп тұрады осы бейнесі. Оқушылар бағалайды. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ҮЙ ЖҰМЫСЫ | Процестерді электронды кестелерде модельдеу | |