ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 6
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі | IV бөлім. Мультимедиа (ортақ тақырып: «Дені саудың жаны сау») |
Педагогтің аты-жөні | Курмансейтова Б.Б. |
Күні | 10.02.2023ж. |
Сыныбы: 2а, 2ә | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Дыбысты өңдеу |
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты | 2.2.4.2 дыбыстық файлдарды өңдеу; |
Сабақтың мақсаты | Арнайы программаны пайдалана отырып, дыбысты жазу, өңдеу мен шығаруды үйренеді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің іс-əрекеті | Оқушының іс-əрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Ұйымдастырукезеңі | 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу 2.Қызығушылықты ояту. «Мадақтау» ойыны. 3.Бағалау парақтары таратылып беріледі. | 1.Мұғаліммен амандасады 2.Оқушылар орындарынан турып,, бір-біріне мақтау айтады: «Бүгін тіпті құлпырып кетіпсің ғой!», «Мен сені шыншылдығың мен әділеттілігің үшін сыйлаймын!», «Сен өте әдепті жансың!», «Маған сенімен бір топта жұмыс жасау ұнайды!» т.б.. /Оқушыларға психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды. 3.Бағалау парақтарымен танысады | | Kundelik.kz Бағалау парақтары |
Ой қозғау. «Миғашабуыл»əдісі | Мұғалім өткен сабақпен жаңа сабақты ұштастыру мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды. Оқушылар ұжымдық үлгіде жауап береді. Егер сұраққа жауап дұрыс айтылмаса, мұғалім | –Дыбыстық файлды қалай ашуға болады? –Дыбыстық файлға жазған əуендерді қысқартуға бола ма? | Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. | Ауызша |
| дұрыс жауапқа бағыттап, дұрыс жауабын табуға көмектеседі. | | | |
Жаңа сабаққадайындық | Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Сұрақ-жауап» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу. Қандай да болмасын ақпарат (мəлімет, проблема, сұрақ) туралы бар білгендерін жазбаша немесе ауызша жеткізеді. Ұжымдық талқылауда оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерінің еркін айтылуы, ешқандай сынға ұшырамауы керек, қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін,мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалаукритерийлеріментаныстырады. | |||
Сабақтыңортасы | Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). Оқулықпен жұмыс. «Тізбектей оқу» əдісі Оқулықта берілген жаңа білім айдарындағы жаңа ақпаратпен танысу үшін, «Тізбектей оқу» əдісі арқылы мəтінді кезектесіп, тізбектей оқып, оны талқылайды. Бір-біріне жəне мұғалімге сұрақтар қояды. Сұраққа жауап алып, бір-бірінің білімдерін толықтырады. | Оқулық | ||
| 1-тапсырма «Көршіңізге айтыңыз» əдісі «Көршіме айтамын» əдістемесі оқушылардың өз ойларын ауызша немесе жазбаша білдіру үшін қолданылады. Төменде берілген 1-тапсырма бойынша сұрақ қойыңыз, ойлануға уақыт беріңіз, содан кейін оқушылардан өз ойларын көршісімен бөлісуін сұраңыз. Табиғи дыбыстарды өңдеу мүмкін бе? Мүмкін болған жағдайда ол дыбыстарды қалай өңдер едің? | 1-тапсырманы орындайды | Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. | Оқулық |
| 2-тапсырма Жеке жұмыс «Ізден, орында» әдісі Қию батырмасын дөңгелектеп көрсет 3-тапсырма Жеке жұмыс «Ойланып, орында» әдісі 4-тапсырма «Сөзді тап» әдісі | 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды | Дескриптор: Қию батырмасын көрсете алады Дескриптор: Берілген мәтінге тиісті сөздерді қойып, мәтінді оқиды Дескриптор: Берілген әріптердің ішінен түстеріне байланысты сөздерді табады | Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері |
| | | | |