ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 6
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ф.Оңғарсынова атындағы орта мектеп
Бөлім | 1-бөлім Ауа райы және климаттық өзгерістер | |||||||
Педагогтің аты-жөні | М.Кайржанова | |||||||
Күні | 13.09.2022 | |||||||
Сынып 5 а | Қатысушылар саны : | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Хан балалары мен Кендебайдың ерлігі | |||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | Т/Ж3 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. Б/С 2. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау | |||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша алады Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Басы | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Көңіл-күйлерін бармақ қалыптары арқылы таныту. «Пазл» әдісі арқылы ертегідегі кейіпкердің суреттерінің қиындылары арқылы үш топқа бөлу. І топ. Кендебай ІІ топ. Хан ІІІ топ. Бала Қызығушылықты ояту кезеңі: Суреттегі ертегі кейіпкерлерін танимыз ба? Олардың қандай ерекшеліктері бар?
Зымыран сұрақтар» әдісімен ертегі мазмұнына шолу жасау. Бүгінгі сабақ тақырыбын, мақсатын хабарлау | | Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді | Оқулық | ||||
Ортасы | -тапсырма ТЖ. «Суретті әңгімеле» Ертегідегі Кендебайдың іс-әрекетін бейнелейтін сурет алынады. Оқушыларға сурет көрсетіледі және оның сипаттары сұралады.Суретте ертегі кейіпкерінің басынан өткен қандай оқиға бейнеленгені сұралады 2-тапсырма ЖЖ. «Кейіпкер аймағы» әдісімен мәтіннен Керқұла атты Кендебайдың ерекшеліктері көрсетілетін тұстарының сызбасын пайдаланып, образ жасау | Дескриптор: - Сурет мазмұнын түсінеді - Кейіпкердің басынан өткен оқиғаны баяндайды ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі Дескриптор: 1.Мәтінмен жұмыс жасап, қажетті тұстарын табады 2. Кейіпкер портретін суреттейді, образын жасайды | ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау | Оқулық, дәптер Дәптер,оқулық | ||||
Соңы | Сабақты қорытындылау: Оқушылар бүгінгі сабағымыздан не білдік? Сабақ сендерге ұнады ма? Рефлексия | «Жетістік ағашы» «Керқұла атты Кендебай» ертегісі бойынша алған біліміміз бен іс- әрекетімізді қалай бағалаймыз? Жетістік ағашынан өзімізді тауып, бояп, қорытынды тұжырымдарымызды жазайық. Үйге тапсырма :«Менің сүйікті ертегі кейіпкерлерім» | | |