ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 10
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Python тілінде программалау | |||
Педагогтың аты-жөні | Абдикерова Куралай | |||
Күні | | |||
Сынып 6 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін біледі | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
Өрнектің программалау тілінде жазылуын біледі | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Өрнектің мәнін табатын программа құрастырады |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | 1.Оқушылармен амандасу. Салемдесу Сабаққа сәттілік тілеу 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Программалау тілінде де математикадағыдай өрнектерді орындаудың өз ережесі бар. Ой қозғау Сұрақ жауап
Пайтон бағдарламасы арқылы жаңа тақырыпты табу print("Арифметикалық өрнек") x = "жазылу" y = "ережелері" z = x + y print(z) | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Стикер арқылы бағалау | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыпты түсіндіру. Арифметикалық операциялар дегеніміз- Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелері:
- Арифметикалық өрнек – сандық мәндерден тұратын және арифметикалық операцияларды қолданылатын өрнектерді айтамыз . Арифметикалық өрнектерді жазылу ережелері мен нәтижесіне мысал қарастырайық. Қосу амалы + print(15+5) print (20+-3) print (13.4+7) азайту print(15-5) print (20- -3) print (13.4-7) Жеке жұмыс 105- ке 5- ті қосамыз 50-ден – 15 – ті аламыз 6 – ны (8) -ге көбейтеміз 81- ді – 9-ға бөлу Дескриптер Берілген есептердің нәтижелерін программа арқылы есептеулер жүргізу Тапсырма Тапсырма Сөзтізбек
Сабаққа қатысты сөздер табу | Мұғалімді тыңдайды Арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады Анықтамасын дәптерге жазады Кестемен таысады 2-тапсырманы орындайды | Стикер арқылы бағалау Стикер арқылы бағалау | Жұмыс дәптері Кесте Кесте Жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Зумм платформасымен кері байланыс | Өзін-өзі бағалау. | | Плакат /слайд/ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | § 3.4, 89-бет, 1-тапсырма** | | | |