ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 19.03.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: | Мектеп: №1 орта мектебі | ||||||||||||||||||||
7.3А Жобалық жұмыс | Мұғалімнің аты - жөні: Исакова Шынар | ||||||||||||||||||||
Күні/сынып:
| Қатысушылар саны/қатыспағандар:
| ||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: «Жоба құжаттамасы» | |||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.4.1.1Өңделіп жатқан жобаның интерфейсін жасаудағы талаптарды орындау | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлықоқушыларбілетінболады: Бағдарламалық қамтамасыз етудің өмірлік циклінің кезеңдерін Кемдегенде БҚЕ ӨЦ-нің төртмоделін білуі керек Жобалық қызмет бойынша қалай есеп жазу керек; бағдарламау жүйелері мен тілдерді классификациялау және оларды жобаны орындау кезіндетаңдау. Оқушылар істей алады: БҚЕ ӨЦ –ға мысалдар келтіреді Жобалық қызмет бойынша есепжазу Оқушыларкомпьютерлікжобалардақолданылатынзерттеулердіңәртүрлімоделдерітуралытүсінікалады | ||||||||||||||||||||
Жетістік критерийі |
| ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттары | Оқушылар біледі: Жобалық қызмет бойынша қалай есеп жазу керек; бағдарламаужүйелері мен тілдерді классификациялау және оларды жобаны орындау кезінде таңдау. Оқушылар істей алады: Бағдарламау жүйесінен бағдарламау тілін айыра алады; әртүрлі бағдарламау тілдерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды; жобалық қызмет бойынша есеп жазады. Пәндік лексика және терминология:
Хат/диалогүшін пайдалы сөйлемшелер: Бағдарламау тілі – бұл … Бағдарламау жүйесіне келесілер кіреді… Бағдарламау тілі келесілер бойынша жүйеленеді … Менің жобамның тақырыбы, мақсаты және міндеттері…. | ||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
| ||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыс | Тарих. | ||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | ЖК – да жұмыс істеу дағдысы. | ||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Бағдарламау тілдері туралы алдында алған білімдері. |
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет | Ресурстар | | ||||||||
| Сабақтың басы 5-7 мин Орындауға 10 мин 18-20 мин Жаңа тәсілдер модулі 21-40 мин Критикалық ойлау модулі CLIL 2сабақ 41- 55 мин Модуль Талантты және дарындыларды оқыту 56-65 мин 66-80 мин | Ұйм. сәт.Сәлемдесу. Видео қарау https://www.youtube.com/watch?v=OfgfnZZdMlI#t=18 https://www.youtube.com/watch?v=VOLDxbcuGjc Видеода көргендеріңіз туралы не айта аласыз? Мына екі суретте не көрсетілген? Слайд 1 (Жұптықжұмыс) Келесі жағдайлар үшін ұқсас этаптарды ұйымдастырыңдар және көрсетіңдер: -түскі ас дайындау, -үй жұмысын дайындау - Үйді жинау ( - үйде жөндеу жұмысын жүргізу Оқушылар мұны әртүрлі көзқараста көрсетуі мүмкін: анасы мұны қалай көреді, шын мәнісіндеқалай, бұлқалайболуыкерек. Сабақта біз не туралысөйлесеміз? Кілттік сөйлемдер: БҚЕ өмірлік циклы. Функцияның графигі ретінде БҚЕ –нің өмірлік циклдың этаптарын (К)берілген суретке ұқсастрып көрсетіңіз. Карточкалардың көмегімен классты 4 топқа бөлу. (БҚЕ өмірлік цикл моделдерінің кесілген суреттері) Каскадты, спиральды, итерациялық,прототиптеу(түпүлгісіналу). Әрбір сурет 3 бөлікке бөлінген. Сөйтіп, енді жобаны қалай құру керектігін үйренеміз. Өйткені біз кейде істегенімізді өзгертіп жатамыз, немесе дұрыстау үшін бір «қадам» артқа қайтамыз. Сендердің міндеттерің топтар бойынша келесі тақырыптарға постер жасау немесе презентация дайындау: БҚЕ – нің ҚАНДАЙ ЗЕРТТЕУ МОДЕЛДЕРІ БАР? Оқушылар бұл моделдер туралы білмегендіктен, оларға осы моделдерді анықтап, келесі жоспар бойынша постер құрау керек деген тапсырма беріледі:
Ағылшын тілінде кілттік терминдердің аудармасын жазу (CLIL) 1 топ Спиральды модель
Ағылшын тілінде кілттік терминдердің аудармасын жазу (CLIL) 2 группа Каскадты модель
Ағылшын тілінде кілттік терминдердің аудармасын жазу (CLIL) 3 группа Итерациондық модель
Ағылшын тілінде кілттік терминдердің аудармасын жазу (CLIL) 4 топ Прототиптеу (түпнұсқасыналу)
Ағылшын тілінде кілттік терминдердің аудармасын жазу (CLIL) Әрбір топ ортаға шығып ӨЦ моделінің түрі бойынша презентация көрсетеді. Келесі жағдайлар үшін этаптарды көрсетеді: -түскі ас дайындау (1 топ) -үй жұмысын дайындау (2 топ) - үйді жинастыру (3 топ ) Әрбір топқа өз презентациясын қорғауға: 4 мин. (мақсаты: дивергенттік ойлауды дамыту) Қорытындылау: Стратегия Карусель. Схемаға байланысты әрбір топтан «спикерлер» басқа топқа олардың ӨЦ БҚЕ бір моделі туралы айтады 2 1 2 3 4 .ӨЦ қандай этаптары бар (ФБ) Жазбаша формативтік бағалауды орындайды | Интерактивт ітақта https://www.youtube.com/watch?v=OfgfnZZdMlI#t=18 Сабаққа презентация «БҚЕ ӨЦ моделдері» (слайд 1-2) https://www.google.kz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0CEoQFjAFahUKEwjD6oWGt5_IAhWJiSwKHXivCGg&url=http%3A%2F%2Fwww.itlab.unn.ru%2FMiniProjects%2FLCM%2FConspect.doc&usg=AFQjCNFTgOnNQOdQPvHWESz1Vsejk6tiFw&sig2=WW9X1YRNF5LDld4ta1POMg Сабаққа презентация «БҚЕ ӨЦ моделдері » Слайд 5-6 БҚЕ зерттеулерінің моделдері 3 бөлікке кесілген карточкалар Сабаққа презентация «БҚЕ ӨЦ моделдері » Слайд 7 Интерактвті тақтадағы схема Презентация Қолдануғаарналған ресурс http://habrahabr.ru/post/111674/ Топтар бойынша карточкалар (сабаққа қосымша ретінде) http://habrahabr.ru/post/111674/ | | ||||||||
| Сабақтыңсоңы 3 минуты | Сабақтың рефлексиясын электронды түрде орындайды Үйге тапсырма: Шляпа-цилиндр жасауға қажетті қағазды ңқұнын есептейтін бағдарлама құру. Өздеріңнің жобаларыңда видеоматериал қолданыңдар. Бағдарламаны жасау этаптарын келесі кестеде көрсетіңдер.
Келесі сабақта жобаны қорғайды | Эдомодо Фидбекке сілтеме | | ||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||
Дифференциация оқушыларды жеке қолдауда көрінеді. | Сұрақтар – жауаптар, оқушылардың өзара бағалауы. | Сабақ түгелдеу компьютерде өтпейді, бір-бірін бағалау үшін бір орыннан екінші орынға көшіп отырады. |
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? | Осы тарауды сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз. |
| |
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |