ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 19.03.2024
Просмотров: 10
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім | ІV БӨЛІМ Веб-жобалау | |
Педагогтың аты-жөні | Жақсыкелдина Т.М. | |
Сынып 10 «ә» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Күні | 10.02.2023 | |
Сабақтың тақырыбы | Таблицалар | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану | |
Сабақтың мақсаты | HTML тілінде кесте құру алгоритмін біледі Кестені өзгертетін атрибуттарды анықтайды HTML тегтерін қолданудың қажеттілігін тұжырымдайды |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әректі | Бағалау | Ресурстар | ||||||
Ұйымдастыру | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен - жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Үш түрлі шарлар арқылы топтарға бірігеді. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды | Күнделік кз ФБ қою арқылы бағалау жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Фигуралар арқылы бағалау Бірін-бірібағалайды | АКт Интернет желісі Ютуб каналы Кітап | ||||||
Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау | Өткен сабақты пысықтау: «555» әдісі Мұнда оқушылар топ ішінде өткен тақырып бойынша түйінді идеяларды жазады. Мұндағы бірінші 5 – топ саны, екінші 5 – идеялар саны, үшінші 5 – уақыт. Сондықтан топ санына байланысты 434 деп (т.б.) өзгертуге болады, яғни 4 топ 4 минут ішінде 3 тақырыптың түйінін жазуы керек. | Өткен тақырыпты қайталауға арналған сұрақтарға жауап береді. | ҚБ: бірін-бірі бағалайды. Әрбір дұрыс жауапқа смайлик беріліп отырады. Мұғалім өз тарапынан түзетулер енгізеді. | Жұмыс дәптері, оқулық | ||||||
Жаңа сабақты меңгерту | «Миға шабуыл» әдісі - Деректерді кесте түрінде берудің қандай қолайлы жақтары бар? Web-беттерде деректерді қалай кесте түрінде ұсынуға болады? Web-Парақтардағы кестелер екі негізгі функцины орындайды:
Кестені сипаттау үшін жұптық тегі қолданылады. - Тегінің атрибуттары: border-кесте шекарасының енін oрнатады, мәні пикселмен көрсетіледі (біздің мысалымызда шекараның ең кіші жуандығы border=1). Шекарасыз кестелер үшін атрибутты көрсетпесе де болады. Align - Қүжаттың шекараларымен салыстырғандағы кстенің орналасуын анықтайды. Left,center, right мәндерін қабылдауы мүмкін. Width - Кестенің енін орнатады, мәні пикселмен де терезе енімен салыстырғандағы пайыз бойынша да көрсетіледі. (мысалы width=1024, width=100). Cellspacing - Кесте ұяшықтарының жиетемелері арасындағы қашықтықты онатады, мәні пикселмен көрсетілді. Cellpadding - Ұяшық жиектемесі мен мітңн арасндағы қашықтықты орнатады, мәні пикселмен көрсетіледі.. Web-құжатының негiзгi бөлiктерiнiң бiрi — кесте. Ол тiктөртбұрыш бағаналар мен көлденең орналасқан жолдардан тұратын торлар жиыны түрiнде қарастырылады. Жол мен бағанның қиылысы ұяшық деп аталады. Бiр ұяшықта мәтiн, сурет немесе басқа бiр шағын кесте орналаса алады. Кесте келесi бөлiктерден тұрады: • кесте тақырыбы; • бағаналар тақырыптары; • ұяшықтар. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін жұбымен талқылайды. 1-тапсырма. - HTML-де кестені өзгертетін атрибуттар тізімін пайдаланып кесте құрыңдар. 2-тапсырма. - Пифагор (көбейту) кестесін құрыңдар - Төмендегі тегтерді орындағанда қандай нәтиже алынады?
3-тапсырма. HTML-де өздерің күнделікті пайдаланатын кестені интернетке жариялау үшін веб-бетін жасап, ұсыныңдар. | Дескриптор:_Нұсқаулық_бойынша_атрибуттарды_қолданып_кесте_құру_жолын_анықтайды.Дескриптор'>Дескриптор: Нұсқаулық бойынша атрибуттарды қолданып кесте құру жолын анықтайды. Дескриптор: Кестені өзгертетін атрибуттарды анықтайды. Смайлдер арқылы бағалау Дескриптор: Кестені жариялау үшін веб-бет жасайды. | Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі бағалау. Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі бағалау. | АКт Интернет желісі Ютуб каналы Кітап АКт Интернет желісі Ютуб каналы Кітап | ||||||
Бекіту | Тест тапсырмасы Quizizz бағдарламасында | Мақсаты: Алған білімдерін жинақтап, жалпылап , жүйелей алады Дағды: Білім біліктілігі артады, веб-беттерді қалай ашу керектігін түсінеді, қызығушылығы оянады | ҚБ «Екі жұлды бір тілек» әдісі | Оқулық, презентация, АКТ, жұмыс дәптері | ||||||
Кері байланыс | Кері байланыс: 1. Сабақты саған бәрінен не ұнады? 2. Сен нені үйрендің? 3. Оқытудың қай бөлігі сен үшін тиімді болды? 4. Егер дәл осы сабақ басқа сабақта өткізілетін болса, нені өзгертер едің? Үй тапсырмасы. Тапсырма орындау | Оқушылардың бір тобы тақырып туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да жағымды пікір айтады. | Мадақтау әдісі | |