ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 19.03.2024
Просмотров: 12
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: ҚОРЫТЫНДЫЛАУ
Бөлімі: | |
Педагогтің аты-жөні: | Жұмабаева Аида Саматқызы |
Пәні: | Математика |
Күні: | 08.02.2023 |
Сыныбы: | 4-сынып |
Сабақатың тақырыбы: | ҚОРЫТЫНДЫЛАУ |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару |
Сабақтың мақсаты: | Оқушылардың барлығы: комбинаторлық есептер жөнінде түсініктерінің болуы. Оқушылардың көбісі: «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару Оқушылардың кейбіреуі: «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді талдау және шығару |
Құндылықтар: | Сыйластық; ынтымақтастық; еңбек және шығармашылық |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы 2 мин. | Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: -жұдырықтасады -құшақтасады -қол алысады -қол бұлғайды | Оқушылар берілген әдістердің ішінен біреуін таңдап, мұғаліммен амандасады. | | Қима қағаздар | |
Ортасы 7 мин. | Күннің жадын жазу Көркем жазу Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Қорытындылау Білу Таңдап алу тәсілімен комбинаторлық есептер, кеңістіктік ойлауға логикалық есептер шығаруды қайталаймыз. | Болат пен Cерік «Өсімдікті ата» ойынын ойнады. Ойын үш рет жеңгенге дейін жалғасады. Ойын ойыншылардың біреуінің жеңуімен, жеңілуімен және тең түсуімен аяқталуы мүмкін. Ойында жеңудің, жеңілудің және тең түсудің неше нұсқасы бар? | Дескриптор: Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысты. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары | |
5 мин. | Кез келген бір таңбалы төрт сан ал. Олардан барынша көбірек екі таңбалы сан құрастыр. | Жауабы: 2, 5, 6, 8 25, 52, 56, 65, 68,86, 62, 26, 82,28, 85,58, т.б. | Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | |
5 мин | Өрнектер құр және олардың мәнін тап. | (78 965 + 774 220) : 69 = 12 365 17 • (58 021 – 7 875) = 852 482 741 255 : (490 : 98) = 148 251 98 • (11 856 : 26) = 44 688 | Дескриптор: Өрнектер құрады және олардың мәнін табады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері | |
4мин | 0, 1, 2 және 3 цифрларын пайдаланып, барынша көбірек екі таңбалы сан жазу керек. Цифрлар қайталануы мүмкін. | Жауабы: 10, 12, 13, 20, 30, 21, 23, 32, 31, т.б, | Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері | |
Сергіту сәті 2мин | | | | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk | |
3мин | Есептің шартын оқы. Есеп бойынша құрастырылған графикке қарап, есептің шартымен сәйкессіздікті анықта. Есептің шартына түзету жаса. | Арақашықтығы 45 км болатын екі қаладан бір уақытта бір-біріне қарама-қарсы бағытта жаяу жүргінші мен велосипедші жолға шықты. Велосипедшінің жылдамдығы – 10 км/сағ. Егер олар 2 сағаттан кейін кездескен болса, онда жаяу жүргінші қандай жылдамдықпен жүрген? | Дескриптор: Есептің шартын түзете алады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері | |
4мин | Зерттеу жұмысын жүргіз. Зерттеу жұмысын жүргізіп, әрқайсысының жасын табады. | Екі қызыл және екі көк шарикті бір қатарға неше тәсілмен орналастыруға болады? Шариктердің түсінен басқа ешбір айырмашылығы жоқ. | Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді, жауабын табады. ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері | |
Соңы 2 мин. | Үй тапсырмасы: | | | 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері | |
Кері байланыс 2 мин | «Бас бармақ» әдісі | «Бас бармақ» әдісі бойынша сабақты бағалау | | | |
Бағалау 2мин | | |