Файл: азастан Республикасыны Білім жне ылым министрлігі ызылорда облысыны білім басармасыны азалы ауданы бойынша білім бліміні Б. К. Мергенбаев атындаы 226 мектепгимназия.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Нысан

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Қызылорда облысының білім басқармасының «Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің

«Б.К.Мергенбаев атындағы №226 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

(білім беру ұйымының атауы)


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ (САБАҚ) ЖОСПАРЫ
Ақпарат беру
(сабақтың тақырыбы)


Бөлім:

Өлең-сөздің патшасы

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Жөлекеш М. Ж

Күні:

19 қыркүйек 2022 жыл

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Абай. «Сабырсыз, арсыз, еріншек»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.2.1 Көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру

Сабақтың мақсаты

Барлығы: көркем шығармадағы көтерілген мәселені біледі

Көбісі:Көркем шығармадағы көтерілген мәселелерді тізімдеп, өз көзқарастарын жеткізе біледі;

Кейбір:Шығармадағы көтерілген мәселеге өзіндік идеясын дәлелдемелермен ұсынады;


     

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы




  1. Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару

  2. Сынып ішінде жағымды атмосфера орнату

  3. Сабақтың құрылымы мен таныстыру



«Жауап арқылы сұрақ құрастыр»

  1. Абай

  2. Тобықты

  3. Шәкірттері

  4. Мерейтой


Жауаптар оқушылардың орындықтарының артына алдын ала жабыстырылған.


Оқушылар сабаққа назарын аударады.


Берілген жауап нұсқаларына қатысты сұрақ құрастырады.


ҚБ Абайдың перифраздары арқылы
1.Толық адам бол!

2.Жан құмарын арта берсін!

3.Дүние сырына тоймайтын Хакім бол!

4.Дүние сырын түсінетін ғалым бол!


Ә рбір дұрыс құрастырылған сұраққа 1 ұпай қойылады.




Таныстырылым


1


Smart panel


Ақтанова А.С.,Жүндібаева А.К., Жұмекенова Л.К,2019 «Атамұра»,2019


Сабақтың ортасы



Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру


Зейінді бағыттау тапсырмасы

Жұптық тапсырма

Орындалатын іс-әрекет:

  1. Жыр жолдарын тыңдайды

  2. Жыр жолдарын әр оқушы 1 шумақтан есте сақтайды

  3. Әзір болған оқушы тақтаға шығып жыр жолдарын тауып оқиды.


Жеке тапсырма

Корнелла әдісі.

Бұл әдіспен америкалық студенттерді оқытады. Қағазды 3 бөлікке бөліңіз.


  • Ең үлкені – дәрісті жазуға арналсын.

  • Сол жақтағы кең аумағына – постфактум, сурет, белгілерді салуыңызға болады.

  • Ал қалған аумаққа – мәтініңіздің әлеуметтік-қоғамдық мәселені қысқа мазмұнын екі-үш сөйлеммен жазыңыз.


Саралау тапсырмасы

  1. Оқушылар тапсырма түрлерін таңдау арқылы орындайды

  2. Газет беттерінен сабақ масқатына сай ұғымдарды табу

  3. Шығармашылық ой лайфкахтары

  4. ---------------сабырсыз

----------------қадірсіз

----------------табылар

----------------бағы бар
-----------------заманы

-----------------адамы

Бастайтын

-----------------қадамы


Жыр мәтінін тыңдайды.
Тапсырмаларды орындайды.

Оқушылар қағазыд үш бөлікке бөліп тапсырманы орындайды.


Білім алушылар

Көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру қажеттілігі ескереді



Өзіндік бағалау

  1. Редакция алқасы Сертификат+Алғыс хат

  2. Көшбасшы оқуыларды редактор қып сайлау









ҚБ «Арқаға қағу»


Бір адамға риза болу,ісін мақұлдау,қолпаштау мағынасын білдіреді.


Бұл- рахмет,бәрекелді,жарайсың»деген сөздердің орнына қолданылатын алғыс белгісі.


Білім таразысы






https://youtu.be/KnQu1CG_7f4

festite.com sprial




Газет материалдары

Журналдар

Тірек сызбалар

К ітаптар


Сабақтың соңы




Абай армандаған «Толық адам» тұлғасына жету




Өзіндік пікірлерін дәлелдемелермен ұсынады


Әр пікірге 1 смайлик


Жеке жеке үлестіріледі.




Мұғалімнің талдау сызбасы


Күшті жақтары
-Әдебиет сабағында заманауи технологияны ұтымды қолдана білу;

-Саралау тапсырмасының цифрландыру үлгісінде берілуі;

- festite.com sprial

арқылы тапсырмалар орындау қызығушылықтарын арттырды.


Мүмкіндіктер
-Кітап оқу мүмкіндіктерін арттыру, қызығушылықтарын жетілдіру.

-Әрбір жаңалықты тізімдеп жүруге жетелеу;

-Өлең шығару қабілеттерін жетілдіру;



Әлсіз жақтары
-білім алушылардың сұрақ құрастыруда кедергіге ұшырауы;



Қауіп-қатерлер
-Оқушылар арасында кітап оқуға қызығушылықтарының төмендігі;