Файл: Дизайн жне технология Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 20.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

3-тоқсан

Бөлім:

Дизайн және технология

Педагогтің аты-жөні

Жұмабай Әйгерім Талғатқызы

Мектеп:

Күні:02.01.2023.




Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жеке бөлшектерлді біріктіру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.2.2-Тігін бұйымдарын ылғалды- жылулық өңдеу режимдерін білу, сипаттау және оларды тәжірибеде қолдана алады.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар :тігін бұйымдарын ылғалды- жылулық өңдеу режимдерін біледі.

Оқушылардың көпшілігі: тігіс түрлерін және айырмашылықтарын атайды.

Кейбір оқушылар: тігіс түрлерін тиімді және сапалы түрде бөлшектерді біріктіруде пайдаланады.

Сабақтың барысы.




Сабақтың кезең /

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5мин.

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу . Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында сұрақтар қою:

  • Тоқыма ойыншық дайындау кезеңдерін атаңдар.

  • Пішуге қатысты қандай кеңестер бар?

  • Бөлшек ұғымына сипаттама беріңдер.



Сұрақтарға жауап береді.Оқушылар жаңа сабаққа назар аударады.




ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.


Оқулық .


Ортасы

80мин.

Тапсырма 1: Зерттеу жұмысы

    • Ж
      өрме, тігіс пен тігімнің қандай түрлерін білесіңдер?

    • Олар қай кезде қолданылады?

    • Бұйымды өндеген кезде мәшинамен, қолмен тігуге бола ма?

Дескриптор:_Тапсырманы_орындайды.Тапсырма_3:_Тәжірибе_жұмысы'>Дескриптор:_Сүрақтарға_жауап_береді.Тапсырма_2'>Дескриптор:

Сүрақтарға жауап береді.

Тапсырма 2:

Ж
өрме, тігіс, тігімдерді қарастырады.

    • Тігістің әрқайсысын ажыратып, орындау тәсілін, қай кезде қолданылатынын айқындайды.

Дескриптор:

Тапсырманы орындайды.

Тапсырма 3: Тәжірибе жұмысы

  • Бөлшектердің түрлі тәсілмен біріктірілуін оқып-біледі. Тәжірибе арқылы біріктіріп көреді.

  • Бұйымның пішілген бөлшектерін өндеудің қолайлы тәсілін таңдайды. Жеке бөлшектерді өңдейді.

  • Бөлшектерді нығыздайтын материалдармен толтырады.

Дескриптор:

  • Тәжірибе жұмысын орындайды.

Қе:Тәжірибе жұмысына кіріспес бұрын , матамен жұмыс жасаған кездегі қауіпсіздік ережелерін қайталап алады.


Тапсырманы талапқа сай орындай.




ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.


Оқулық, жұмыс даптері.

Т3: керек бөлшектер, қайшы, ине -жіп.


Соңы

5мин.

Сабақты қорытындылау сұрақтарын қою:

  • Тәжірибе жұмысының қай кезеңін орындау қиынға соқты?

  • Сабақта үйренгендердің қайсысы пайдалы болды?


Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларымен бөліседі.

Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру.



Кері байланыс:

«Бір ауыз сөз» әдісі:

Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б

Сабақ туралы өз пікірлерін айтады.

«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.