Файл: Барлы оушылар мтінні таырыбы бойынша мтінні мазмнын болжайды, сйлеу мдениетін сатап, диалогке атысады. Кптеген оушылар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 20.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім

Уақыт

Педагогтің аты-жөні




Күні:

9 11

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дыбыстардың үндесуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау

3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады.

Көптеген оқушылар: мәтін кейіпкері туралы өз пікірін ашып айта алады.

Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі бойынша жүреді.

-Өткен сабақта қандай тақырып өттік?

-Дыбыстардың үндесуі туралы анықтаманы кім біледі?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда да дыбыстардың үндесуін анықтау үшін тапсырмалар орындаймыз.

Жақсы тілек айтады.


  1. Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.

ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.

1 балл




Сабақтың ортасы

20 мин

2 мин
17 мин



Оқулықпен жұмыс.

№5. Өлеңді оқу. «Балмұздақ» әдісі арқылы сұрақтарға жауап алу.

-өлеңде қандай бала суреттелген деп ойлайсың?

-ол неліктен жексенбі күні ауырып қалмады?

-өзің жексенбі күнді қалай өткізесің?

-өлең кейіпкері туралы өз пікіріңді айт.

-өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге назар аудар. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстыр.

«жұлдызша» арқылы бағалау

Сергіту сәті: бейнежазба

№6. Дәптермен жұмыс

Ұлдар

Қыздар

Дүйсенбек

Жұмагүл

Сәрсенбай

Сәрсенгүл

Жұмабек

Бейсенбай

Бірін – бірі бағалау «От шашу» әдісі

Олай ат қоюының себебі неде деп ойлайсың?
7-жаттығу.«Кім шапшаң» ойыны. Жауаптарын дәптерге жазу.

1. Жарты жылда неше ай бар?

2. Неше айдың аты «р» әрпінен аяқталады?

3. Қай айда 28 күн бар?

4. Сенбінің алдында келетін апта күнін ата.

5. Сенбіден кейін үш күн өтті. Ол қай күн.

«штамп смайлик» әдісі арқылы бағалау

Топқа бөлу «Сиқырлы балмұздақ түстері»

1-топ:семантикалық кесте

Айтылуы

Жазылуы

сөмбеді




түңгі




сейсембі




Орымбасар




көгпембек





2-топ:семантикалық кесте

Айтылуы

Жазылуы

басшшы




сөссіз




Тасполат




дүйсембі




жассын




«Бағдаршам» әдісі

-Мәтіннің телефон туралы екенін анықтайды.

-Телефоннан басқа байланыс құралдарын атайды.

- Мәтіннен ф дыбысы бар сөздерді табады.

-Досына қоғамдық орында ұялы телефонды пайдалану ережесі бойынша нұсқаулық дайындайды.

Билеп сергиді.
- Сұрақтарға жауап жазады.

- Жұмбақты оқып, шешуін тауып жазады.

- Сызбадағы апта күндерін атайды және сол күндері не істегенін әңгімелейді.

Дескриптор:

-Өлеңде жалқау бала суреттелгенін әңгімелейді.

-КЕйіпкердің неліктен жексенбі күні ауырып қалмағаны туралы ой бөліседі.

-Өзінің жексенбі күнді қалай өткізетінін әңгімелейді.

-Өлең кейіпкері туралы өз пікірін айтады.

-Өлеңдегі қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады.
5 балл

Дескриптор:

- Сұрақтарға жауап жазады.

- Жұмбақты оқып, шешуін тауып жазады.

- Сызбадағы апта күндерін атайды және сол күндері не істегенін әңгімелейді.
3 балл

Кестені толтырады

1 балл

Оқулық, дәптер


Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: «Ата-анама қолғабыс» тақырыбында әңгіме жазу.

Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.