Файл: ЫСа мерзімді жоспар 1.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 25.03.2024

Просмотров: 91

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР № 101


Мектеп




Мұғалімнің аты-жөні




Сынып




Күні




Қатысушылар саны:




Қатыспағандар саны:




Бөлім

8-бөлім. Жеңіл атлетика дағдысы арқылы денсаулықты нығайту

Сабақтың тақырыбы

Лақтырудағы фитнес құрамдастығы

Оқу мақсаттары

8.3.1.1. Салауатты өмір салтының денсаулыққа тигізетін әсерін жеке бастың үлгісімен көрсету

Сабақ мақсаттары

Жекебас денсаулығы және салауатты өмір салты туралы білімді қалыптастыру

Бағалау критерийі

Денені шынықтырудың әсерін ажыратады

Салауаттылыққа бағытталған жаттығуларды орындайды.


САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Оқу ресурстары

Сабақтың

басы

10 минут

Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру.

Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.




Үлкен бос кеңістік, ысқырық, уақыт өлшеуіш, ауыр доптар, өлшегіш, фишкалар, бор.

Сілтеме: http://www.gomelscouts.com/tolkanie-nabivnogo-myacha.html

Үлкен бос кеңістік, ысқырық, уақыт өлшеуіш, волейбол добы, шығыршық

Сілтеме: http://www.gomelscouts.com/pryzhkovaya-estafeta.html

Сабақтың

ортасы

30 минут

(Т, Ж, Қ) Сыныпты екі топқа бөлеміз. Командалар екі қатарға сапқа тұрады. Екі оқушыдан ортаға шығып ауыр допты бастан асыра алдыға қарай алысқа лақтырады. Сонымен қатар лақтырған кезде сызықты басып кетпеуі тиіс. Әрбір лақтырылған доптың түскен жері есептеліп жазылады. Қай команда алысқа лақтырып көп ұпай жинайды сол команда жеңіске жетеді.

Тапсырманы мұғалімнің белгісімен басталуы керек. Лақтырғанда белгіленген қашықтық сандарын оң жақ сызыққа белгілеп отырады және жалауша қойылып отырады. Сұраңыз: Берілген жаттығу қандай дене қасиеттерін дамытады?

(Т, Ж, Қ) Сыныпты 3 командаға бөлеміз. Оқушылар қатар бойынша саналады. Бірінші нөмердегілер екі команданың ортасына шығады. 2 және 3 нөмердегі командалар қарама-қарсы жаққа 6-7 метр қашықтықта тұрады. 1 нөмердегілердің тұратын жері көлемі 1,5 диаметрдегі шеңбер болады. Белгіленген уақыт бойынша 2-3 командалар ортада шеңберде тұрған ойыншыға волейбол добымен атып тигізуі керек. Уақыт біткеннен кейін тигізген доптары саналады. Уақыт аяқталғаннан кейін командалар орындарын ауыстырады. Командалардың ішінен ең аз доп тигізген команда жеңіске жетеді.

Қауіпсіздік ережесі бойынша нұсқама жүргізіңіз. Ойын оқушының белсенді қозғалуына, алаңда еркін сезінуге және дәлдікке бағытталған. Оқушыларға Оқушыларды жасөспірімдер арасында салауатты өмір салтын ерекшеліктерін талдауға шақырыңыз.

Сабақтың

соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау:

Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау.

Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді.

Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады.

Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.



ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР № 102


Мектеп




Мұғалімнің аты-жөні




Сынып




Күні




Қатысушылар саны:




Қатыспағандар саны:




Бөлім

8-бөлім. Жеңіл атлетика дағдысы арқылы денсаулықты нығайту

Сабақтың тақырыбы

Лақтырудағы фитнес құрамдастығы

Оқу мақсаттары

8.3.1.1. Салауатты өмір салтының денсаулыққа тигізетін әсерін жеке бастың үлгісімен көрсету

Сабақ мақсаттары

Жекебас денсаулығы және салауатты өмір салты туралы білімді қалыптастыру

Бағалау критерийі

Денені шынықтырудың әсерін ажыратады

Салауаттылыққа бағытталған жаттығуларды орындайды.

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Оқу ресурстары

Сабақтың

басы

10 минут

Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру.

Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.




Үлкен бос кеңістік, ысқырық, уақыт өлшеуіш, ауыр доптар, өлшегіш, фишкалар, бор.

Сілтеме: http://www.gomelscouts.com/tolkanie-nabivnogo-myacha.html

Үлкен бос кеңістік, ысқырық, уақыт өлшеуіш, волейбол добы, шығыршық

Сілтеме: http://www.gomelscouts.com/pryzhkovaya-estafeta.html

Сабақтың

ортасы

30 минут

(Т, Ж, Қ) Сыныпты екі топқа бөлеміз. Командалар екі қатарға сапқа тұрады. Екі оқушыдан ортаға шығып ауыр допты бастан асыра алдыға қарай алысқа лақтырады. Сонымен қатар лақтырған кезде сызықты басып кетпеуі тиіс. Әрбір лақтырылған доптың түскен жері есептеліп жазылады. Қай команда алысқа лақтырып көп ұпай жинайды сол команда жеңіске жетеді.

Тапсырманы мұғалімнің белгісімен басталуы керек. Лақтырғанда белгіленген қашықтық сандарын оң жақ сызыққа белгілеп отырады және жалауша қойылып отырады. Сұраңыз: Берілген жаттығу қандай дене қасиеттерін дамытады?

(Т, Ж, Қ) Сыныпты 3 командаға бөлеміз. Оқушылар қатар бойынша саналады. Бірінші нөмердегілер екі команданың ортасына шығады. 2 және 3 нөмердегі командалар қарама-қарсы жаққа 6-7 метр қашықтықта тұрады. 1 нөмердегілердің тұратын жері көлемі 1,5 диаметрдегі шеңбер болады. Белгіленген уақыт бойынша 2-3 командалар ортада шеңберде тұрған ойыншыға волейбол добымен атып тигізуі керек. Уақыт біткеннен кейін тигізген доптары саналады. Уақыт аяқталғаннан кейін командалар орындарын ауыстырады. Командалардың ішінен ең аз доп тигізген команда жеңіске жетеді.

Қауіпсіздік ережесі бойынша нұсқама жүргізіңіз. Ойын оқушының белсенді қозғалуына, алаңда еркін сезінуге және дәлдікке бағытталған. Оқушыларға Оқушыларды жасөспірімдер арасында салауатты өмір салтын ерекшеліктерін талдауға шақырыңыз.

Спорттық және қозғалмалы ойындар.

Аяқ добы ойыны:

Қорғану әдістерін үйрету;

Қақпашының ойынын түсіндіру;

Сабақтың

соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау:

Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау.

Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді.

Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады.

Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.