Файл: Блім Вебжобалау Педагогты атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлім

Веб-жобалау

Педагогтың аты-жөні

Дурегеева А.Ж

Рашиден Г.Б.

Күні

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып




Сабақтың тақырыбы

Практикум. Мәтінді форматтау (қаріп, абзац, тізімдер)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану

Сабақтың мақсаты

HTML құжатын форматтау тәсілімен танысады.




ЕБҚ:Параметрлерді, түстерді, т.б. өзгерту тегтерін анықтайды.


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

3 мин
Өткен тақырыпты еске түсіру

қайталау

5 мин

Жаңа сабақты меңгерту

10 мин


5 мин

10 мин

Бекіту

5 мин
2 мин

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу.

Оқушылармен амандасу.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

«Миға шабуыл» әдісі

  • HTML дегеніміз не?

  • Гипермәтін дегеніміз не?

  • Мәтінді форматтауға нелер жатады

  • Сырғымалы жол туралы айтып беріңіз

  • Қандай тегтерді білесіздер



Жаңа сабақ

Практикум. Мәтінді форматтау
1 -тапсырма. Экрандағы мәтіннің орналасуын бақылау

- Дескриптор:

HTML-де мәтіннің орналасуын бақылай біледі.

2-тапсырма. Сыныптастарынның тізімін орналастыру.

Дескриптор: HTML тілінде тізім құрай алады


2 -тапсырма.

3 тапсырма «Менің мектебім» жобасы. Қарастырылған тегтер мен атрибуттарды қолданып, өз мектебің туралы веб-бет құрыңдар. Құжатты өз бетіңше безендір. Дескриптор:

Веб-бет жасайды, құжатты безендіре алады. Оқушылардың жұмыстарын «Сағат» әдісін қолданып бағалау. Сағат шәкіліне оқушылардың

аттарын стикерге жазып, жапсыру.

4 тапсырма.
Шағын тест

Wordwall бағдарламасында сұрақтарға жауап береді.

https://wordwall.net/resource/29481536
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.

Өздерін бағалайды

Кері байланыс: Padlet платформасында өз ойларын жазады.

https://padlet.com/bisentaevna02/Bookmarks


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады

Мұғалімді тыңдайды

ФБ қою арқылы бағалау

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету

Бірін-бірібағалайды




АКТ

Интернет желісі
Ютуб каналы

Компьютер

Кітап

Карточка







Бөлім

Веб-жобалау

Педагогтың аты-жөні

Дурегеева А.Ж

Рашиден Г.Б.

Күні

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып




Сабақтың тақырыбы

Кестелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану

Сабақтың мақсаты

HTML тілінде кесте құру алгоритмін біледі




ЕБҚ: HTML тегтерін қолданудың қажеттілігін тұжырымдайды


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

1.Ұйымдастыру

2. Өткен тақырыпты еске түсіру\қайталау\


3. Жаңа сабақты меңгерту

4. Бекіту

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Шаттық шеңбері: «Жүректен - жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.

Өткен сабақты пысықтау:

Шағын тест

Wordwall бағдарламасында сұрақтарға жауап береді.

https://wordwall.net/resource/29481536
«Миға шабуыл» әдісі

  • Деректерді кесте түрінде берудің қандай қолайлы жақтары бар?

Web-беттерде деректерді қалай кесте түрінде ұсынуға болады?

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін жұбымен талқылайды.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма.

- HTML-де кестені өзгертетін атрибуттар тізімін пайдаланып кесте құрыңдар.

Дескриптор:

Нұсқаулық бойынша атрибуттарды қолданып кесте құру жолын анықтайды.

Смайлдер арқылы бағалау
3-тапсырма.

HTML-де өздерің күнделікті пайдаланатын кестені интернетке жариялау үшін веб-бетін жасап, ұсыныңдар.

Дескриптор:

Кестені жариялау үшін веб-бет жасайды.

Сабақты қорытындылау



https://quizizz.com/admin/quiz/

Кері байланыс: Padlet платформасында өз ойларын жазады.

https://padlet.com/bisentaevna02/padlet-87at4vsf0dq0l7x3



1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады

Мұғалімді тыңдайды

Күнделік кз

ФБ қою арқылы бағалау

жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету

Фигуралар арқылы бағалау

Бірін-бірі бағалайды


Кітап

АКТ

Интернет желісі

Ютуб каналы

Интернет желісі





Бөлім

Веб-жобалау

Педагогтың аты-жөні

Дурегеева А.Ж

Рашиден Г.Б.

Күні

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып

10

Сабақтың тақырыбы

Практикум. Кесте құру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану

Сабақтың мақсаты

HTML тілінде кесте құру алгоритмін біледі




ЕБҚ: HTML тегтерін қолданудың қажеттілігін тұжырымдайды


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

1.Ұйымдастыру

2. Өткен тақырыпты еске түсіру\қайталау\


3. Жаңа сабақты меңгерту

4. Бекіту

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Шаттық шеңбері: «Жүректен - жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.

Өткен сабақты пысықтау:

Шағын тест

Wordwall бағдарламасында сұрақтарға жауап береді.

https://wordwall.net/resource/29481536
«Миға шабуыл» әдісі

  • Деректерді кесте түрінде берудің қандай қолайлы жақтары бар?

Web-беттерде деректерді қалай кесте түрінде ұсынуға болады?

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін жұбымен талқылайды.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма.

Дескриптор:

Нұсқаулық бойынша атрибуттарды қолданып кесте құру жолын анықтайды.

2-тапсырма.




Дескриптор:

Кестені жариялау үшін веб-бет жасайды.

3-тапсырма



4-тапсырма



Сабақты қорытындылау



Кері байланыс: Padlet платформасында өз ойларын жазады.

https://padlet.com/bisentaevna02/padlet-87at4vsf0dq0l7x3



1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады

Мұғалімді тыңдайды

Күнделік кз

ФБ қою арқылы бағалау

жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету

Фигуралар арқылы бағалау

Бірін-бірі бағалайды


Кітап

АКТ

Интернет желісі

Ютуб каналы

Интернет желісі





Бөлім

Веб-жобалау

Педагогтың аты-жөні




Күні

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып




Сабақтың тақырыбы

§ 4.8 КАСКАДТЫҚ СТИЛЬДІ КЕСТЕЛЕР CSS (CASCADING STYLE SHEETS)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.4.2.2 web-беттерді жасауда CSS қолдану

Сабақтың мақсаты

«Каскадтық стильді кестелер» ұғымын анықтайды.




ЕБҚ:Каскадтық стильді кестелерді код жасауда қолданады.




Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

1.Ұйымдастыру

2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\


3. Жаңа сабақты меңгерту

4. Бекіту

Сәлемдесу, түгендеу

Өткен сабақты пысықтау:

Оқушылар өткен сабақты сұраққа жауап беру арқылы талдайды.

Socrative бағдарламасы арқылы жауап береді.

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету

«Миға шабуыл» әдісі

  • Гипермәтінді белгілеу тілі?

  • Мәтінді форматтау тегтері?

Оқулықпен жұмыс

Мұғалім тақырыпты бейнежазба немесе слайд материалы арқылы көрсетеді. Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Мұғаліммен бірлесіп талдайды.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма. Компьютермен жұмыс

2-суретте берілген web-беттің түсі мен мәтін түсін style.css стильдер бетін пайдаланып өзгертейік. Ол үшін style.css бетіне төмендегі кодты қосып жазамыз. Бұл код көмегімен 2-суреттегі көрсетілген web-беттің түсі көкке, ал мәтін түсі аққа өзгереді (3-сурет).



2-тапсырма.

style.css стильдік бетті пайдаланып төмендегі өзгерістерді алайық.

body{background: blue; color: white;} h1{color:red;}

h2{color:yellow;}

Дескриптор:

style.css стильдік бетті қолданады.
«Табыс баспалдағы» әдісі бойынша бағалау. Баспалдақтарды бояу арқылы. Боялған баспалдақтардың саны бойынша қалыптастырушы бағалау.

Тест тапсырмасын алу

Оқушылар тест жұмысын орындайды.

  1. CSS дегеніміз не?

CSS қашан пайда болған?

  1. Web-беттерді әрлеуде стильдік беттерді қалай қолдануға болады?

  2. «Селектор» дегеніміз не?

  3. Селектордың құрылымы қандай?

Кері байланыс: «БББ кестесі» әдісі

Оқушылар тақырып туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады.


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады

Мұғалімді тыңдайды

Күнделік кз

ФБ қою арқылы бағалау

жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету

Фигуралар арқылы бағалау

Бірін-бірі бағалайды


АКт

Интернет желісі

Ютуб каналы

Дарын онлан

Кітап

Дәптер