Файл: Педагогты атыжні Джакипбекова Г. Ж. Кні 10. 02. 2022.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Педагогтың аты-жөні

Джакипбекова Г.Ж.

Күні: 10.02.2022




Сынып: 9

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Азот. №11 зертханалық тәжірибе «Азот молекуласының моделі»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.1.5 - азоттың қасиеттерін және табиғаттағы азот айналымын түсіндіру


Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар үшін:

Азоттың қасиеттерін анықтау

Көпшілік оқушылар үшін:

Табиғаттағы азот айналымдарын сипаттау

Кейбір оқушылар үшін:

Азот молекуласының моделін жасау

Бағалау критерииі

  • Азоттың қасиеттерін анықтайды.

  • Табиғаттағы азот айналымдарын сипаттайды.

  • Азот молекуласының моделін жасайды

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 мин

Ортасы
30 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу. Сыныпты түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Оқушыларға бағалау парағы таратылады.

Ауызша топтарға бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру:

Мақсаты: «Сұрақ-жауап» әдісін қолдану арқылы Word wall тест арқылы тексере отырып, оқушылардың химиялық білімін дамыту.


  1. «Кинометафор әдісі» арқылы бейнеролик көрсету арқылы сабақтың тақырыбын мақсатын анықтау.


2. «Құрастыр, одан кейін жауап бер» әдісі. Жеке жұмыс. (ЖЖ)

11 зертханалық тәжірибе «Азот молекуласының моделі»

Оқушылар молекулалардың сфералық модельдерін құрастыруға арналған жиынтықтан бір түсті шарларды немесе ермексаз бен шырпының көмегімен азот молекуласынының шарөзекті моделін құрастырады.

Дескриптор:

  • Азот молекуласының шарөзекті моделін құрастырады.


ҚБ: «Ауызша»
3. «Жаңа сабаққа барар жол» әдісі.

1-топ: «Азоттың физикалық және химиялық қасиеттерін жаз». Топтық жұмыс

Дескриптор:

- Кітаптағы мәтінді пайдаланып кластер құрады;
2-топ: Азоттың табиғаттағы айналымына талдау жасайды. Топтық жұмыс

Дескриптор:

  • табиғаттағы азоттың айналым бағытын көрсетіп, азоттың табиғаттағы айналым кезіндегі үдерістер атауын жазады.

ҚБ: «Dollar»
4. Берілген қосылыстардағы азоттың тотығу дәрежелерін анықтаңыздар: NH3, N2O, NO2, N2O5, N2, NaNO3 , HNO3. Жұптық жұмыс
Дескриптор:

- азоттың тотығу дәрежелерін анықтайды;
ҚБ: «Ауызша»

Сұрақ жауап айдары, есеп шығарады, топпен, жеке, жұптық жұмыс жасайды

Қалыптастыру

шы бағалау, Dollar, бағалау парағы


Ұялы телефон

Және интернет желілері

Кітап


Сабақтың соңы

5 мин

Үй тапсырмасы

3 мин


Қорытындылау.
«Triventy» платформасы арқылы сабақты қорытындылау.

Тақырыпты оқып келу, № 5, 6 тапсырма


Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады

ҚБ бағалау


Ашық сұрап-жауаптар

Рефлексия

2 мин

Аралдар көңіл - күй рефлексиясы.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.









Қосымша ақпарат

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ үдерісінде ұсынылған тапсырмалар біртіндеп күрделенген.Оқушының ойлау қабілетін шындау барысында өз бетімен орындайтын тапсырмасы ұсынылады.

Мұғалімнің ауызша кері байланысы.

Әр жұмыстан кейін кері байланыс жасап отыру.

Ақпарат іздестіру кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау .

Дұрыс отыруын қадағалау, жұмыстану кезінде емін еркін қозғалыста болу, бір-біріне кедергі жасамауды ескеру.