Файл: Блім Физикалы география.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 13

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Бөлім

9.3.Физикалық география

Педагогтың аты-жөні

Жәрдембаева М

Күні

09.11.22

Сынып 9 «А»

Қатысушылар саны :10

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Қазақстанның климатын түзуші факторлар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.2.1 Қазақстан климатын түзуші факторларды талдайды

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар:

Климат түзуші факторларды анықтайды

Оқушылардың көпшілігі:

Қазақстанның климатын қалыптастырушы факторларды түсіндіреді

Кейбір оқушылар:

Қазақстан климатын түзуші факторларды талдайды

Бағалау критерииі

Қазақстан климатын түзуші факторларға талдау жасайды

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен амандасып, түгендеймін.Жаңа сабаққа сәттілік тілеймін.

«Me QR» әдісі арқылы сыныпты 2 топқа бөлемін.

Жаңа сабақ тақырыбына шығу үшін «Бұлтты сөздер» әдісі арқылы тақырыпқа қатысты сөздерді ұсынамын, бұл сөздердің бүгінгі сабаққа қатысын сұраймын.

Оқушылар топқа бөлінеді. Берілген сөздерді оқи отырып, жаңа тақырыпты анықтайды.

Мұғалімнің мадақтау сөздері


Код парақшалар, интерактивті тақта

Сабақтың

ортасы

Дж 1-тапсырма «Кестемен жұмыс» әдісі

Климат түзуші факторлар

атауы

сипаттамасы






















Бағалау критерийі

Дескрипторлар

Климат түзуші факторларды анықтайды

Фактордың атауын жазады;

Факторға сипаттама береді



Тж 2-тапсырма «Постер» әдісі

1-топ «Күн радиациясы»

2-топ «Қазақстанда Күн радиациясының таралуы»

(қосымша кескін карта беріледі)



Бағалау критерийі

Дескрипторлар

Климат түзуші факторлардың таралуын түсіндіреді

Күн радиациясын түсіндіреді;

Қазақстандағы Күн радиациясының таралу заңдылығын түсіндіреді


Тж3-тапсырма«Балық қаңқасы»



Проблемалық сұрақ: Климаттың өзгеруіне қандай факторлар әсер етеді?

Шешу жолдары қандай?

Қазақстанда осыған ұқсас факторлар барма?


Оқушылар жеке «Кестеге сәйкес» мәліметтерді жазады.


Оқушылар топта берілген тақырыптарына байланысты өз білімдерін постер арқылы ұсынады


Оқушылар топтасып, ортаға проблемалық сұрақ беріледі, «Балық қаңқасы» әдісін қолданып, тапсырманы орындайды


Тақтаға дұрыс нұсқалары беріледі

«ҚҚҚ» әдісі арқылы топтар өзара бағалайды

Топтардың өзара бағалауы

Интерактивті тақта


А4, түрлі түсті маркер, бағалау парағы, кескін карта

А4, түрлі түсті маркер, бағалау парағы


Сабақтың

соңы


Бекіту: «Зымыран сұрақтары» арқылы сабақты бекітемін.

Сұрақтар

  1. Климат түзуші факторларды ата?

  2. Күн радиациясы деген не?

  3. Күн радиациясының мөлшерінің бірлігі қандай?

  4. Күн радиациясының қандай түрлері бар?

«Тик-ток» әдісі арқылы кері байланыс жасаймын.

Сабақта өте ұнағаны



Сабақта алған білімі

Алған білімін бөлісу

Үйге тапсырма: Қазақстандағы метеостанциялар бойынша мәлімет жинақтау



Оқушылар сабақ соңында зымыран сұрақтарына жауап беру арқылы жаңа сабақта алған білімдерін қорытындылайды.
Кері байланыс жасайды


Мұғалімнің мақдақтама сөздері

Стикер арқылы бағалау

Интерактивті тақта