Файл: Блім 6 оршаан орта жне энергия ресурстары Педагогті атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.03.2024
Просмотров: 9
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқы мерзімді жоспар
Бөлім:6 | Қоршаған орта және энергия ресурстары | |
Педагогтің аты-жөні: | Сейсенбай Еркегуль | |
Сынып: 8 «А» | Қатысқан оқушылар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Бізді өоршаған орта. Сөйлемнің бірыңғай мүшелері | |
Оқу мақсаты | 8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені тұрмыстық әлеуметтік талдай отырып негізгі ойды анықтау 8.4.4.3 сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу. | |
Сабақ мақсаты | Мәтінде көтерілген мәселені тұрмыстық әлеуметтік талдай отырып негізгі ойды анықтайды. Сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі. | |
Бағалау Критерийлері | Мәтінде көтерілген мәселені тұрмыстық әлеуметтік талдай отырып негізгі ойды анықтай алады. Сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2 – минут | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Мақсаты: оқушылардың көңіл - күйін анықтау, сабаққа деген қызығушылықтарын оятып, барлық оқушыларды қатыстыру. Тиімділігі: көңіл – күйлерін жақсартады, қызығушылықтары мен ынтасын ояту. | |||
Сабақтың ортасы 5 - минут | Үй тапсырмасы. «Таяқша» әдісі арқылы | | Дескриптор: 1. | Оқулық |
10 - минут | 1 – тапсырма. Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдаңдар. Негізгі ойды анықтаңдар. | Мәтінді оқиды. Құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдайды. Негізгі ойды анықтайды. | Дескриптор: 1.Мәтінді оқиды. 2. Құрылымы мен рәсімделуін анықтайды. 3. Жанрлық ерекшеліктерін талдайды. Негізгі ойды анықтаңдар Жалпы балл – 4 | |
5 - минут | Ережемен танысу. | Ережемен танысады. . | Дескриптор: 1.Ережемен танысады 2.Сөйлемнің бірыңғай мүшелерін түсінеді. | Оқулық |
20 – минут | 3 – тапсырма. Топқа бөлу. «Шляпа» әдісі 1 – деңгей. Берілген сөйлемнен бірыңғай мүшелерді тауып,тыныс белгісін қой.
2 - деңгей Өлеңді түсініп оқып, бірыңғай мүшелерді теріп жаз. Болмас үйге түспесек, Шалап,сусын ішпесек. Кірсең бәрі дайын тұр, Көрпе,жастық,құстөсек. Айналаңа қарасаң, Бәрі-бәрі тамаша. Түкті кілем,тұскиіз, Түрлі түсті алаша. | Топқа бөлінеді. Әр топ берілген деңгейлік тапсырманы орындайды. Сөйлемнен және өлеңнен бірыңғай мүшелерді тауып астын сызады. | Дескриптор: 1.Берілген сөйлемнен бірыңғай мүшелерді табады. 2. Бірыңғай мүшелердің тыныс белгілерін қояды 3.Өлеңді оқиды. 4. Өлеңнен бірыңғай мүшелерді теріп жазады. Жалпы балл - 4 | |
Сабақтың соңы 3 - минут | Рефлексия. «Ойды аяқта» әдісі Үйге тапсырма: 2 а – тапсырма, 117 бет. | Өзінің сабақтан алған әсерімен бөліседі. Бүгін мен білдім... Қиындықтар туды... Мен үйрендім... Қолымнан келді... | | Үлестірмелі карточкалар. |