ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.03.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:10.3А Web-жобалау | Мектеп: | |||||||||||||||||||||
Күні:24.01.2023 | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||
Сынып:10 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||
Сабақтыңтақырыбы: | Сайттың негізгі беті | |||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары оқу программасы | 10.2.3.1сайттар конструкторын қолданып web-сайт жасау | |||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушылар сайт конструкторы ұғымын білуі және web-құжаттағы басты бетті безендіре білуі тиіс | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: | | Барлық оқушылар:сайт құрылысшы туралы,web-құжатта негізгібетті безендіру; | | |||||||||||||||||||
Оқушылардың көбісі: объектінің пішіні мен түсін бірқалыпты өзгертеді; | ||||||||||||||||||||||
| Кейбіреуі: WIX сайттарыңның негізгі бетін құрып және оның «мықтылығын» тексереді. | |||||||||||||||||||||
| Web-құжаттың сыртқы видеосын басқару тегтері... | | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Сәлемдесу. «Брифинг»стратегиясыбойыншаүйжұмысынтексеру(Қонақретіндеүшоқушышақырылады.Біріншіқонақ− докторЭдгарКод, IBMкомпаниясынан,екіншіқонақ –БиллГейтс,үшіншіқонақ – СтивДжобс). Қалғандары әртүрлі телеарналардан келген журналистер,олар қонақтарға сұраққояды,алқонақтаржауапбереді. (ФБ)«Үздікжауап»,«Үздіксұрақ»,т.с.номинациясыменмарапатталады.Мұғалім керібайланыс береді.
| | Түрлі түсті карточкалар. | |||||||||||||||||||
| Сұрақтар | Кілттік сөздер | | |||||||||||||||||||
Қалай? Қандай Неге? | | Сайттыңнегізгібеті; Сайтконструкторы; WIX− бұл халықаралық бұлттық қор қызметі. | ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | | (СЖ)мұғалімнің оқушылармен кумулятивті әңгімесі. 1.Web-беттіқұрубойынша негізгі қадамдардыатаңдар. 2.Мәтіндібраузерэкранынақатыстықалайорналастыруғаболады? 3.Басты бет үлгісін қалайтаңдауға болады? 4.Менюді қалайөзгертуге болады: мәтін, қаріп, өлшем, фонжәне т.б.? 5.Сайтқа фотосуреттіқалайқосуға болады? | Презентация. Оқулық,«Бірге орындайық» айдары. | |||||||||||||||||||
6. Сайт конструкторынұялытелефондақолдануға бола ма? (П) Оқулықтағы«Эксперимент»айдарынорындау. | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | | «Білем. Түсінем. Қолданам»рефлексиясы − Осы сабақтың нәтижесі ретінде мен: Білемін .... Түсінемін... . | Оқулық. |
Бөлім | Веб-жобалау |
Педагогтың аты-жөні | |
Күні 24.01.2023 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сынып | |
Сабақтың тақырыбы | HTML (аш ти эм эл) web (веб)-сайттарын әзірлеу әдістері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML тегтерін қолдану |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: HTML құжатын форматтау тәсілімен танысады Көпшілік оқушы: Параметрлерді, түстерді, т.б. өзгерту тегтерін анықтайды Кейбір оқушы: Тегтерді қолданып құжаттың параметрлерін өзгертеді |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әректі | Бағалау | Ресурстар |
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Сыныпта көңілді ахуал орнату Топқа біріктіру: Сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтарға бірігеді. Өткен сабақты пысықтау: «Үш қадамдық сұхбат» әдісі Төрт адамнан тұратын топтарды жұптарға бөлеміз: А және Ә, Б және В. 1-қадам: А Ә-дан сұхбат алады, ал Б В-дан сұхбат алады. 2-қадам: керісінше Ә А-дан сұхбат алады, ал В Б-дан сұхбат алады. 3-қадам: әр оқушы өз жұбы туралы ақпаратпен төрт адамдық топ ішінде бөліседі. «Миға шабуыл» әдісі
«Джигсо» әдісі Кітаппен жұмыс. Топта талқылайды. 1-тапсырма. - HTML-де кестені өзгертетін атрибуттар тізімін пайдаланып, кесте құрыңдар. Дескриптор: HTML-де кесте параметрлерін өзгерте алады. Медальдар арқылы бағалау 2-тапсырма. HTML-де өзің жайлы деректерді интернетке жариялау үшін веб-бетін жасап, ұсыныңдар. Дескриптор: Веб-бет жасау үшін HTML тілін қолданады. Медальдар арқылы бағалау 3-тапсырма. «Менің мектебім» жобасы. Қарастырылған тегтер мен атрибуттарды қолданып, өз мектебің туралы веб-бет құрыңдар. Құжатты өз бетіңше безендір. Дескриптор: Веб-бет жасайды, құжатты безендіре алады. Оқушылардың жұмыстарын «Сағат» әдісін қолданып бағалау. Сағат шәкіліне оқушылардың аттарын стикерге жазып, жапсыру. Шағын тест Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Блоб ағашы» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы көрсетеді | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды | Күнделік кз ФБ қою арқылы бағалау жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Фигуралар арқылы бағалау Бірін-бірібағалайды | |