Файл: Тексерілді Емей Зульмира.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тексерілді: Емей Зульмира__________________________________

Бөлім:

Биотехнология

Педагогтің аты-жөні:

Қуралова Улжамол Арапбайқызы

Күні:

09.02.2023ж.

Сынып:

11 «А»сынып

Сабақтың тақырыбы:

Организмдерді клондау тәсілдері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.4.3.4 - ағзаларды клондау тәсілдерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

Организимді клондау тәсілдерін түсінеді..

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы:

2 мин

7 минут

Жаңа білім

6 минут

Ұйымдастыру кезеңі І. Ынтымақтастыру атмосферасын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Бір-бірімізге жақсы көңіл күй тілейміз.

Үй тапсырмасын тексеру: «Кубизм әдісі»

Зерттеңіз Плазмидтердің қолдану принципері қандай?

Салыстырыңыз Толық және ішінара клондаудың айырмашылығы қандай?

Суреттеңіз Түрден түрге генді ауыстыру бойынша жүргізілетін тәжірибе сызбанұсқасын салыңдар

Жаңа сабақты ауызша түсіндіремін.



Оқушылар бір-біріне «Сәтті күн» тілейді.
Оқушылар үй жұмысын дәптерлеріне жазып келеді


Оқушылар мән беріп тыңдайды.


Қалыптастырушы бағалау:

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.


Жұмыс дәптерлері


11 сынып «Биология» оқулығы


Сабақтың ортасы

6 минут

8 минут


Жеке жұмыс

1-тапсырма:

1. Клондау әдісімен қандай жануарлар алынды?

2. Вегетативті көбеюге сипаттама беру.
3.Клон ұғымына анықтама беру

Жұптық жұмыс

2-тапсырма:

Анықтамалық кестені толтыру


Клондау




Вегетативтік көбею




Көпжасушалы организмдер




Жасуша өсірінділер




Ұлпалардыі дифференциациясы






1. Клондау әдісімен қандай жануарлар алынды?

2. Вегетативті көбеюге сипаттама береді.
3.Клон ұғымына анықтама беру


.

Анықтамалық кестені толтырады


Клондау




Вегетативтік көбею




Көпжасушалы организмдер




Жасуша өсірінділер




Ұлпалардыі дифференциациясы







Дескриптор: Жалпы – 5 балл.

-сұрақтарға жауап береді.

- тапсырманы сипаттайды.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл



11 сынып «Биология» оқулығы

Жұмыс дәптері


Сабақтың соңы

1 минут
2 минут


3 минут


1 минут



Кері байланыс: Көңіл-күйіміз қалай оқушылар? Бүгінгі сабақ ұнады ма? Сабақ түсінікті болды ма?

Бағалау:
Рефлексия: «Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Үй жұмысы: Тақырыпты қайта оқу.Сұрақтарға жауап жазып келу.

А-деңгейі

1.Клондау әдісі арқылы қандай жануарлар алынды?

2.Вегетативті көбею дегеніміз не?
В-деңгейі

Жасушалар мен ұлпалардың дифференциациясы не себепті жүреді?



Оқушлар жауап береді

Жеке жұмыс:

Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б.

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. СОнымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін

«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.